Central Online Araç Kiralama

Central Hakkında Bilgiler

Araç Sayısı
8000
Şube Sayısı
43
Genel Merkezi
İstanbul
Kuruluş Tarihi
2011
Firma Puanı
4.5 / 5

Central Firmasında Kiralanabilir Araçlar - Günlük Fiyatlar

 • Clio
  Konya Havalimanı
  Clio
  veya benzeri
  Ekonomi
  641,00 TL
 • Tourneo Courier
  Konya Havalimanı
  Tourneo Courier
  veya benzeri
  Standart
  671,00 TL
 • Symbol
  Konya Havalimanı
  Symbol
  veya benzeri
  Ekonomi
  691,00 TL
 • Megane Sedan
  Konya Havalimanı
  Megane Sedan
  veya benzeri
  Intermediate
  1.136,00 TL
 • 2008
  Konya Havalimanı
  2008
  veya benzeri
  SUV
  1.162,00 TL
 • 3008
  Konya Havalimanı
  3008
  veya benzeri
  SUV
  1.636,00 TL
 • Clio
  İstanbul Havalimanı
  Clio
  veya benzeri
  Ekonomi
  591,00 TL
 • 301
  İstanbul Havalimanı
  301
  veya benzeri
  Ekonomi
  672,00 TL
 • Symbol
  İstanbul Havalimanı
  Symbol
  veya benzeri
  Ekonomi
  693,00 TL
 • Tourneo Courier
  İstanbul Havalimanı
  Tourneo Courier
  veya benzeri
  Standart
  719,00 TL

Central Araç Kiralama Firası Hakkında

Operasyonel kiralama hizmetiyle yola çıkan, ardından yoğun istek üzerine bireysel araç kiralama hizmetine de başlayan Central Rent a Car, son yılların en çok tercih edilen araç kiralama firmalarından biridir. Günden güne artan şubeleri ve geniş araç portföyünde bulunan 4000’e yakın araçla, yüksek kalitede hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Deneyimli ve güler yüzlü ekibiyle, sektöründe öncü ve performansıyla ön plana öıkan markalara rağmen sunduğu uygun fiyatlarla araç kiralama sektöründe fark yaratan Central, giderek kendini geliştirmektedir.


Central Araç Kiralama Fiyatları

Central ile gerçekleştireceğiniz araç kiralama işlemlerinde fiyatlar çeşitli unsurlara bağlı olarak değişmektedir. Bunlardan en önemlileri aracın kiralanma süresi, aracın sınıfı ve özellikleridir. Yakıt ve vites türü, yolcu ve bagaj kapasitesi gibi özellikleri göz önünde bulundurularak fiyatlar belirlenmektedir.
Ekonomi grubu araçlarda; günlük ücret 110-165 Türk Lirası arasında değişmektedir.
Orta grup araçlarda; günlük ücret 120-180 Türk Lirası arasında değişmektedir.
Üst grup araçlarda ise; günlük ücret 185-300 Türk Lirası arasında değişlik göstermektedir.              


Central Araç Kiralama Koşulları

Central Rent a Car aracılığıyla araç kiralamak isteyen müşterilerin sağlaması gereken belirli koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar hem firmayı, hem de müşteriyi güvence altına almaktadır.
Araç teslim sırasında mevcut olan hasarlar dikkatlice tespit edilmelidir. Tespit edilenler dışında gelişen tüm hasar ve kaza izlerinden aracı kiralayan müşteri sorumludur. Kiraladığınız araç tarafınıza teslim edildikten sonra sahip olduğu yakıt miktarına dikkat edilmeli ve aynı şekilde iade edilmelidir.
Central Rent a Car’ın araç kiralama hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler 21 yaşında ve en az 1 yıllık ehliyet sahibi ise, ekonomi sınıfına dahil araçlardan birini kendileri için kiralayabilirler.
Orta sınıf araçlardan birini kiralamanın şartı ise sürücünün 25 yaşını doldurmuş olmasıdır. Bu sürücünün 25 yaşını doldurmasının yanı sıra en az 2 yıllık ehliyet sahibi olması da, araç kiralayabilmesi açısından oldukça önemlidir.
Araç yelpazelerinin en donanımlı ve kaliteli araçlarından oluşan üst sınıf için gerekli olan sınır ise 28 yaş ve 5 yıllık ehliyettir. Bu şartları sağlamayan kişiler, yüksek standartlı üst sınıf araçlardan birini kiralayamaz.
Kiralanan araç gerekli sözleşmeler yapılmadığı takdirde başka bir şahıs tarafından kullanılamaz. Ek sürücüden kaynaklı doğan problemler sorumlu müşteriye aittir.
Araç kiralamak isteyen kişiler kredi kontrolüne tabii tutulmaktadır. Kiralama yapmak isteyen kişinin yeterli kriterlere sahip olmadığı durumlarda kiralama işlemi yapılmaz.
Araç kiralama işlemlerinizde minimum süre 24 saat olmalıdır. 24 saatten daha kısa süren kiralamalarda 1 gün bedeli alınır. Buna ek olarak teslim saati iki saate kadar uzayan araçlarda ücret tahsilatı yapılmaz. Aracın teslim edilme süresi 26 saati aştığı takdirde bir günlük kira bedeli kiracıdan tahsil edilir.
Aracı kiralayan kişinin kiralama ücreti dışında ödeyeceği her türlü ücret kendisinden kaynaklanmaktadır. Yakıt ücretleri, otoyol ve köprü geçiş ücretleri, trafik ve park cezaları gibi her türlü ek gider, aracı kiralayan kişinin sorumluluğundadır ve zamanında ödenmesi gerekir.
 

Central Ofisleri ve İletişim

Central Rent a Car, ağırlıklı olarak İstanbul’da olmak üzere 29 ilde 40’tan fazla şubeyle hizmet vermektedir. İstanbul’da bulunan ofisleri 4. Levent, Ataşehir, Beylikdüzü, Güneşli, İstanbul Havalimanı, Kadıköy, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Yenikapı’dadır. Bunlara ek olarak Adana, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bayburt, Bitlis, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, İzmir, Kayseri, Konya, Mardin, Muğla, Ordu, Giresun, Samsun, Tokat, Trabzon, Van ve Yalova’da da şubelere sahiptir. İstanbul’dan sonra en çok şubesi bulunan şehir 4 ofisle Muğla’dır. Central Rent a Car’ın bulunduğu şehirlerde havalimanları da ofislere ev sahipliği yapmaktadır.
 

Central Araç Kiralama Firması SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Genelde tüm araç kiralama firmalarında olduğu gibi Central firmasında da, sürücü belgesi, kimlik kartı ve kredi kartı bilgileri istenmektedir.
Genellikle şartlar tüm firmalarda aynıdır. Central araç kiralama firmasında da 21 yaş ve üzeri olmak ve standart araçlar için 2 yıllık bir sürücü belgesine sahip olmaktır.
Central araç kiralama firmasına ait tüm araçlar trafik sigortası kapsamındadır. Ekstra sigorta ile kiralayan kişi tarafından oluşabilecek masraflarda kiralama şirketi tarafından karşılanabilir.
Central firmasından araç kiralanırken %90 depo tam dolu olarak verilmekte ve bu şekilde geri teslim edilmesi istenmektedir. Ancak farklı durumlarda, depo hangi kademede ise kiralama evrakına not edilir ve o seviyede teslim alınır.
Central araç kiralama acenteleri dışında farklı bir yere teslim edilmemektedir. Central firmasının lokasyonlarını araç kiralarken çıkan seçeneklerde görebilirsiniz.
Central araç kiralama firmasında Clio, Tourneo Courier, Symbol, Megane Sedan, 2008, 3008, 301 tür araçlar bulunur.

Central Hakkında Yorumlar

Çok İyi (1)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
Ortalama Puan
4.5
2 Değerlendirme

Ramazan

�****

20-10-2022

Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.


ASLAN

T****

11-10-2022

Yani genel de iyiler fakat biraz asık suratlı olmaları