Yeni Zelanda Flight Tickets

Information About Yeni Zelanda

Country code

NZ

Time period

Pacific/Chatham

Language

İngilizce

Currency

Yeni Zelanda Doları

Phone code

64

Capital city

Wellington

Most Popular Yeni Zelanda Flights

QR Qatar Airways 17 January 2024
Ankara Auckland 45,502 TL
Buy
KE Korean Air 07 February 2024
İstanbul Auckland 28,127 TL
Buy
TK Turkish Airlines 05 April 2024
İzmir Auckland 50,101 TL
Buy
UA United Airlines 15 August 2024
San Francisco Auckland 27,515 TL
Buy
TK Turkish Airlines 11 February 2024
Ώκλαντ Bodrum 23,356 TL
Buy

The Cheapest Destinations on Bilet.com

San Francisco Auckland flights take an average of 15 hours.

Date Company Departure Arrival Price
15.08.2024 United Airlines San Francisco Auckland 27,515 TL
07.02.2024 Korean Air İstanbul Auckland 28,127 TL
01.03.2024 Singapore Airlines İstanbul Wellington 36,162 TL
17.01.2024 Qatar Airways Ankara Auckland 45,502 TL
22.02.2024 Emirates İstanbul Нельсон 48,667 TL
05.04.2024 Turkish Airlines İzmir Auckland 50,101 TL
Yeni Zelanda Flight Tickets

Yeni Zelanda Hakkında

Dünya küresel ısınmaya maruz kalırken ve politik anlamda da işler kızışırken Yeni Zelanda’nın varlığını bilmek insana iyi gelir. Bu sakin yeşil, huzurlu ülke gerçekken çok iyi bir kaçış alternatifi olmaya devam ediyor.   

Huzur ve Mutluluk

New Orleans’ı unutun… Yeni Zelanda buraya gelen gezginlere huzur ve mutluluk vaat ediyor. Burası yolda sinirlenebileceğiniz: otobüse ya da trene yetişmek için koşmanız gereken bir ülke değil, yollar oldukça düzenli, pek çok ATM var, bölgede hırsızlık, kapkaççılar ya da kötü oteller yok denecek kadar az, en yakın halka açık tuvaleti ararken bile (ki bu tuvaletler oldukça temiz ve tuvalet kağıdı her zaman oluyor) yemekler sizi cezbedebiliyor. Burada yılan yok, zehirli örümcekler yok – eğer katipo türü bir örümceğe rastlarsanız kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Bu müthiş ülke rahatlamak ve keyifli bir tatil yapmak için en uygun yerlerden biri. 

Māori Kültürü

Eğer rugby seviyorsanız, mutlaka Yeni Zelanda’nın All Blacks takımının başarısını duymuşsunuzdur, bu takım Maori oyuncularıyla her zaman Dünya Şampiyonalarında boy gösteriyorlar. Ama bu sadece Maori kültürünün çağdaş Kiwi yaşamını etkilediğine bir örnek: Yeni Zelanda’da Maori dilini duyabilir, Maori televizyonu izleyebilir, Maori toplantı evlerini görebilir, Maori festivallerine katılabilir, Maori şarkısında geleneksel dans gösterilerine şahit olabilir ve genellikle de bir tür savaş dansı olan haka dansını görebilirsiniz. Ayrıca burada genellikle yüze uygulanan Maori dövmesini de yaptırabilirsiniz.   

Yemek, Şarap & Bira

Kiwi yiyecekleri bir zamanlar İngiliz esintileri taşıyormuş ama son zamanlarda Yeni Zelanda aşçıları özellikle de Pasifik Denizinin deniz ürünleri ve lezzetli yemeklerinden ilham alarak kendilerine bir yeni dünya mutfağı yarattılar diyebiliriz. Yerel yiyeceklerden paua (istiridye), Kina (deniz börülcesi) ve kumara (tatlı patates) yemeden gitmeyin. Piknik severler için Yeni Zelanda’nın çiftlik marketleri oldukça uygun. Susadınız mı? Yeni Zelanda’nın soğuk şarap evleri onlarca yıldır oldukça ünlüdür (sublime pinot noir ve sauvignon blanc içebilirsiniz) ve ülkenin biraları da oldukça güzeldir. Çağdaş kahve kültürünün de oldukça revaçta olduğunu söyleyebiliriz.

Vahşi Doğayı Keşfedin  

Yeni Zelanda’da yaşayan 4.6 milyon Yeni Zelandalı 268,021 kilometre karelik alana yayılmış durumdalar: bu alan İngiltere’nin popülasyonunun on dörtte birinden bile daha fazla. Ormanları, dağları, gölleri, sahilleri ve fiyortlarıyla herkesin zevkine hitap eden Yeni Zelanda Dünyanın en iyi yürüyüş parkurlarına da sahip. ‘Büyük Yürüyüş’ adı verilen yürüyüş parkurunu deneyimleyebilirsiniz, ayrıca muhtemelen ünlü Heaphy ve Milford parkurlarını da duymuşsunuzdur – ya da orada sahilde yürüyüp, kanoya binebileceğinizi ve bisikletle vahşi doğayı keşfetmeye çıkabileceğinizi biliyorsunuzdur. 

Yeni Zelanda’yı Neden Seviyorum?  

Yazar: Charles Rawlings-Way
İngiltere doğumlu bir Avustralyalı olarak Yeni Zelanda’ya ne zaman gitsem bir zamanlar aşina olduğum farklı manzaraları ve kültürü beni evimde hissettiriyor ama yine de her seferinde beni şaşırtan farklı bir şeyle karşılaşabiliyorum. Kocaman vadileri ve saygısız insanları uzak tutmak için yapılmış kocaman çit bitkileri ile hem güvenli, hem dikkat dağıtıcı hem de inanılmaz zevkli bir yer. Maori kültürü benzersiz bir kültür, burada birinci sınıf sörf imkanı bulabiliyorsunuz ve biraları da çok lezzetli. Yeni Zelanda sosyal ve çevresel imkanlarıyla hem eski hem yeni dünyada çok iyi bir alternatif: belki de yeni dünya düzeninin simgesi, ne dersiniz? Yeni Zelanda’ya bayılıyorum.  
 

Airlines Flying to Yeni Zelanda

Yeni Zelanda Flight Tickets FAQ (Frequently Asked Questions)

When you search for a flight ticket between the place of departure and Yeni Zelanda, you can choose the most suitable one from the list of departures.
Currently, the most affordable Yeni Zelanda flight ticket price is 27,515.47 TL.