Cathay Pacific Cathay Pacific Flight Tickets

Headquarters

Hong Kong

Year of foundation

1946

Number of Flying Points

90

Number of Countries Flying

35

Total Number of Aircraft

174

Sales Status

Aktif

Most Popular Cathay Pacific Flights

CX Cathay Pacific 07 July 2024
Ankara Tokyo 26,265 TL
Buy
CX Cathay Pacific 19 July 2024
İstanbul Hong Kong 19,541 TL
Buy
CX Cathay Pacific 31 May 2024
Atina Tokyo 22,724 TL
Buy
CX Cathay Pacific 07 June 2024
Wuhan Ankara 20,401 TL
Buy

Cathay Pacific Hakkında

Cathay Pacific tickets
Cathay Pacific şirketi Dünya’nın en büyük kargo hava yolu şirketi olarak biliniyor. Firma, kargo taşımada her geçen gün kendisini geliştiriyor. Cathay Pacific şirketinin 1946 yılında kurulduğu biliniyor. Şirket kurulduğu ilk günden itibaren havacılık alanında hizmet veriyor. Cathay Pacific şirketi Çin merkezli bir şirket olarak adlandırılıyor. Şirketin genel merkezi Hong Kong’ ta bulunuyor. Cathay Pacific, Hong Kong Ulusal Havaalanı’nı kullanıyor.


Cathay Pacific Rota ve Seferleri

Cathay Pacific firmasının dünya üzerinde 52 ülkeye uçuşu bulunuyor. Bu 52 ülke içerisinde 200 noktaya sefer gerçekleşiyor. Hava yolu firması bununla yetinmeyip daha da kendisini geliştirmeyi amaçlıyor. Yapılan araştırmalarda Cathay Pacific firmasının en iyi 10 hava yolu şirketi arasında olduğu görülüyor.
Cathay Pacific filosunda 143 tane uçak bulunuyor. Bu uçakların gerekli bakımı aksatılmadan yapılıyor. Cathay Pacific firmasının uçuş gerçekleştirdiği noktalardan bazıları:
•Pekin
•Tokyo
•Londra
Cathay Pacific firmasının seferlerine resmi internet sitesi üzerinden bakılabiliyor.


Check-in İşlemleri

Cathay Pacific firması uzun yıllardan beri yolcularına hizmet veriyor. 

Cathay Pacific uçak bileti satın alanlar check in işlemlerini vakit geçirmeden tamamlıyor. Firmanın check in işlemlerini uçuştan önce tamamlamak gerekiyor. Check in işlemlerini tamamlamayanlar farklı sorunlarla karşılaşabiliyor. Cathay Pacific firması check in işlemlerini uçuştan 48 saat önce başlatıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Cathay Pacific firması yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda farklı bagaj kuralları uyguluyor. Ancak hem yurt içi uçuşlarda hem de yurt dışı uçuşlarda yolculara ücretsiz bagaj taşıma hakkı sunuluyor. 8 kilograma kadar olan bir bagaj ücretsiz bir şekilde taşınıyor. Yolcular bir bagaj için ücret ödemiyor. 1 bagajdan sonraki bagajlar için ücret ödemek gerekebiliyor. Ödenecek olan ücret bagajın kilogramına göre değişiyor. Yolcuların eşyaları uçuştan önce tartılıyor. Cathay Pacific firması el çantaları için ekstra ücret talep etmiyor. El bagajları uçağın içerisine alınıyor.


Cathay Pacific İkramlıklar

Cathay Pacific şirketi yolcularına sunduğu ikramlara büyük önem veriyor. Cathay Pacific uçak bileti satın alanlar uçuşlarda farklı ikramlarla karşılaşabiliyor. Çünkü firma, dünya lezzetlerini yolcularına ikram ediyor. Verilen ikramların hijyenik olmasına büyük önem veriliyor. Cathay Pacific firması verdiği her ikramı kapalı paketler içerisinde sunuyor. Bu sayede yolcuların temizlik ile ilgili bir sorusu kalmıyor. Bundan dolayı yolcular zevkli bir yolculuk gerçekleştiriyor. Ekstra yiyecek ve içecek için firmaya ücret ödemek gerekebiliyor.


Koltuk Seçimi

Cathay Pacific firmasından uçak bileti satın alanlar check in işlemleri sırasında koltuk seçimini tamamlıyor. Check in işlemleri sırasında beraber oturmak isteyen kişiler birlikte koltuk seçebiliyor. Aileler de yan yana oturabiliyor. Koltuk seçiminde diz mesafesi geniş olan koltuklara daha fazla talep gösteriliyor. Cathay Pacific uçaklarında standart koltukların yanında Premium ve Premium Plus koltuklar da bulunuyor.

Cathay Pacific Flight Tickets FAQ (Frequently Asked Questions)
You can find all Cathay Pacific flight tickets from the list that appears after choosing a route on Bilet.com flight ticket page.
If you have completed your Bilet.com membership, you will receive instant information about all active campaigns. In addition, if you use a mobile application, you will receive a notification directly on your phone. When these campaigns are active, you will be able to buy Cathay Pacific flight tickets in valid date ranges and on routes that comply with the campaign conditions.
With a Cathay Pacific flight ticket, you can go to Tokyo, Hong Kong, Xiamen, Taipei, Chengdu major foreign cities.
The popular countries to which Cathay Pacific airlines go are listed as Çin, Tayland, Hong Kong, Türkiye, Singapur.
In general, the baggage policies of many airlines are the same. Cathay Pacific airlines have a luggage limit of 23 kg for economy class and 32 kg for business class. You can take items with a maximum weight of 8 kg in the overhead baggage.
Firearms or non-firearms, scissors, pocketknife and other pointed items are not allowed in hand luggage.
You can reach Cathay Pacific customer service from the contact numbers on their official website.
Check-In process of Cathay Pacific flight ticketsBilet.com Check-Infrom the page.
Hot / cold meals are served on international and transoceanic flights of Cathay Pacific flights. It may vary depending on the flight time.

Cathay Pacific About Comments

Very good ( )
Good ( )
Middle ( )
Bad ( )
Too bad ( )
Average Score

0

Yorum Yok