Jetstar Flight Tickets

Headquarters

Melbourne

Year of foundation

2003

Number of Flying Points

19

Number of Countries Flying

9

Total Number of Aircraft

67

Sales Status

Pasif

Most Popular Jetstar Flights

JQ Jetstar 20 June 2024
Melbourne Bangkok 11,092 TL
Buy
JQ Jetstar 12 December 2023
Singapur Sidney 13,391 TL
Buy

Fast access

Jetstar Hakkında

Jetstar tickets

Jetstar havayollarının temeli çok eskilere dayanmıyor. Şirketin 2003 yılında kurulduğu biliniyor. Kurulduğu yıldan beri havacılık alanında hizmet veren şirket, devamlı kendisini geliştirmeyi amaçlıyor. Jetstar şirketinin ana merkezi Melbourne’de bulunuyor. Çünkü şirket Avustralya kökenli havacılık şirketleri arasında yer alıyor. Jetstar, düşük maliyetli hava yolu şirketi olarak görülüyor. Bu hava yolu şirketinin Qantas tarafından kurulduğu biliniyor. Şirket iç hat uçuşlarına 2004 yılından beri yer veriyor.

Jetstar Rota ve Seferleri

Jetstar filosunda 68 tane uçak bulunuyor. Bu 68 uçağın birçoğu iç hatlarda kullanılıyor. Ancak şirketin açıkladığı raporlara göre 34 yeni uçak ihalesi bulunuyor. Bu yeni uçakların ise dış hatlarda kullanılacağı tahmin ediliyor. Jetstar firmasının uçuş bilgileri rahatlıkla öğrenilebiliyor. Bunun için firmanın resmi internet sitesini ziyaret etmek gerekiyor.
Jetstar şirketinin uçuş gerçekleştirdiği havaalanlarından bazıları:
•Cairns Havaalanı
•Sidney Havaalanı
•Perth Havaalanı
Jetstar firması uçuş gerçekleştirdiği noktaları daha da artırmak istiyor. Bunun için yapılan çalışmalar hızlı bir şekilde sonlandırılıyor.


Check-in İşlemleri

Jetstar uçak bileti satın alanların check in işlemlerini geciktirmeden yapması gerekiyor. Check in işlemlerini yapmak için havaalanına gitmeye gerek kalmıyor. Çünkü Jetstar firması, müşterilerin check in işlemlerini gerçekleştirebileceği mobil uygulama geliştiriyor. Check in işlemlerinin uçuş saatinden önce tamamlanması gerekiyor. Aksi halde uçuş kaçırılabiliyor. Yolcuların bu işleme önem vermesi gerekiyor. Check in işlemleri kısa sürede tamamlanıyor. Check in işlemleri için firma çalışanlarından da yardım alınabiliyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Jetstar firmasının hava yolu taşımacılığına uygun olan birçok bagaj kuralı bulunuyor. Bu bagaj kurallarına uygun olarak işlem yapılıyor. Jetstar firması müşterilerinin 1 bagajını ücretsiz taşıyor. Ancak bagajın ücretsiz taşıma sınıfına girmesi için 8 kilogramı geçmemesi gerekiyor. Jetstar, yolcularının el bagajı için ücret talep etmiyor. Bilgisayar çantası, cüzdan, kol çantası gibi ürünler el bagajı içerisinde kabul ediliyor. Jetstar şirketi evcil hayvanların taşınması için birtakım prosedür uyguluyor. Bu prosedür yerine getirildiğinde evcil hayvanlar sorunsuz bir şekilde taşınabiliyor.


Jetstar İkramlıklar

Jetstar uçak bileti satın alan yolcular verilen ikramları merak ediyor. Ancak Jetstar firması uçuşlarının birçoğunda ikram vermiyor.  Ancak şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada ikrama daha fazla yöneleceklerini ifade ediyor. Jetstar firmasında ikramların bulunmaması büyük bir eksiklik olarak görülüyor. Ancak firma yurt dışı uçuşlarının bazılarında ikram veriyor.


Koltuk Seçimi

Jetstar firmasından bilet alanların koltuğu nasıl seçecekleri merak ediliyor. Ancak check in işlemleri sırasında koltuk da seçilebiliyor. Koltuk seçimi için ekstra herhangi bir işlem yapılmıyor. Koltuk seçiminde standart olan koltuklar çok daha fazla seçiliyor. Çünkü ekonomi sınıfından bilet alanların başka alternatifi bulunmuyor. First class yolcuları için standart koltuklara ek olarak Premium plus adı verilen koltuklar da alternatif olarak bulunuyor.


Jetstar Özel Programları

Jetstar firmasından bilet alanlar, avantajlı kampanyalarla karşılaşmak istiyor. Firmanın yolcuları için bazı kampanyalar olabiliyor. Bu kampanyaların içeriği değişiklik gösterebiliyor. Jetstar firmasından alınan özel kartlar sayesinde mil biriktirilebiliyor. Biriktirilen miller ile düşük fiyatlı bilet satın alınabiliyor. Jetstar yolcuları mil biriktirmeyi seviyor. Çünkü biriktirilen miller avantaj olarak görülüyor. Jetstar firması, yılın bazı dönemlerinde biletlerinde indirim yapabiliyor.

Jetstar İletişim

Jetstar telefon numarası: 131 538
E mail adresi: [email protected]
Web sitesi: www.jetstar.com
Adres: Melbourne, VIC 3001, Avustralya

Jetstar Flight Tickets FAQ (Frequently Asked Questions)

You can find all Jetstar flight tickets from the list that appears after choosing a route on Bilet.com flight ticket page.
If you have completed your Bilet.com membership, you will receive instant information about all active campaigns. In addition, if you use a mobile application, you will receive a notification directly on your phone. When these campaigns are active, you will be able to buy Jetstar flight tickets in valid date ranges and on routes that comply with the campaign conditions.
In general, the baggage policies of many airlines are the same. Jetstar airlines have a luggage limit of 23 kg for economy class and 32 kg for business class. You can take items with a maximum weight of 8 kg in the overhead baggage.
Firearms or non-firearms, scissors, pocketknife and other pointed items are not allowed in hand luggage.
You can reach Jetstar customer service from the contact numbers on their official website.
Check-In process of Jetstar flight ticketsBilet.com Check-Infrom the page.
Hot / cold meals are served on international and transoceanic flights of Jetstar flights. It may vary depending on the flight time.

Jetstar About Comments

Very good ( )
Good ( )
Middle ( )
Bad ( )
Too bad ( )
Average Score

0

Yorum Yok