Ethiopian Airlines Ethiopian Airlines Flight Tickets

Headquarters

AddisAbaba

Year of foundation

1945

Number of Flying Points

113

Number of Countries Flying

61

Total Number of Aircraft

83

Sales Status

Aktif

Most Popular Ethiopian Airlines Flights

ET Ethiopian Airlines 10 July 2024
İstanbul Buenos Aires 24,201 TL
Buy
ET Ethiopian Airlines 14 June 2024
Atina Tokyo 18,005 TL
Buy
ET Ethiopian Airlines 27 June 2024
Johannesburg İstanbul 27,421 TL
Buy
ET Ethiopian Airlines 01 July 2024
Sofya Buenos Aires 62,492 TL
Buy

Ethiopian Airlines Hakkında

Etiyopya ülkesinin bayrak taşıyıcı havayolu firması, Ethiopian Airlines 1945 yılından günümüze hizmet veriyor. Ethipian Airlines uçak bileti ile dünyanın birçok ülkesine seyahat edebiliyorsunuz. Havayolu şirketinin merkezi, Etiyopya’nın Addis Ababa şehrinde bulunuyor. Dünya geneline seferler düzenleyebilmek için Star Alliance ve Afrika Havayolları Birliği üyeliği bulunuyor. 100’den fazla noktaya düzenlediği tarifeli ve özel seferlerle binlerce kişinin güvenli seyahatler yapmasını sağlıyor.

Ethiopian Airlines havayolu şirketi, 21 Aralık 1945 yılında kurularak faaliyetlerine başlamıştır. 77 adet uçak ile oluşturmuş olduğu filosunu sürekli yeniliyor ve yeni uçak siparişleri veriyor. Ethiopian Airlines firması, 19 yurtiçi, 92 uluslararası uçuş yapıyor. Son yıllarda yaptığı uçuşlarla, Afrika’nın en önemli ve en çok kar eden havayolu firması olmuştur. Afrika merkezli uçuşları ile tüm yolcularının dünyanın farklı noktalarına avantajlı uçuşlar yapmalarını sağlıyor.


Ethiopian Airlines Rota Ve Seferleri

Ethiopian Airlines havayolu, toplam 111 farklı destinasyona uçuşlar yapıyor. Tarifeli uçuş seçenekleri sunduğu rotaları arasında, Güney Afrika, Botsvana, ABD, İrlanda, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Japonya, Filipinler, Kamerun, Brezilya, Hindistan gibi ülkeler yer alıyor. Kıtalar arası uçuş yaptığı noktalar arasında, Oslo, Stockholm, Roma, Viyana, Lizbon, Milano, Moskova, Atina, Londra, Münih gibi çok sayıda Avrupa şehri yer alıyor. Tarifeli uçuşlar için online bilet satın alma işlemleri yapılabiliyor.


Check-in İşlemleri

Ethiopian Airlines uçak bileti satın alma işlemlerinden sonra uçuş saatine ve belirlenen check-in işlem saatine göre online işlemler yapılabiliyor. Firma, uluslararası uçuşlar için online check-in işlemlerini uçuştan 36 saat önce başlatıyor. Tüm uçuşlar için check-in işlemleri, uçuş saatinde 2 saat kalana kadar devam ediyor. Online check-in işlemlerini  bilet satışı yapan acente sitesinden mobil cihazlarla  yapabiliyorsunuz. Havalimanlarında da check-in yapabiliyorsunuz ancak işlemler için daha erken gelmeniz gerekiyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Ethiopian Airlines uçak bileti ekonomik ve business sınıf olarak satılıyor. Ekonomik sınıf bileti ile uçuş yapan yolcular, yanlarında el bagajı olarak 7 kg’a kadar eşya bulundurabiliyor. Business yolculara tanınan hak ise 8 kg’dır. Teslim bagaj hakları da bilet sınıfına göre değişiyor. Ekonomik sınıf için 23 kg, business sınıf için 32 kg ücretsiz bagaj taşıma hakkı veriliyor. Fazla bagajı olan yolcular, ücretsiz bagaj hakkı fazlası olan kg’lar için ek ücret ödüyor. Fazla bagaj ücret bilgileri de firmanın sitesinde uçuş noktasına göre gösteriliyor.


Ethiopian Airlines İkramlıklar

Ethiopian Airlines havayolu içecek ve yiyecek menü seçeneklerini yolcularına sunuyor. Tüm uçuşlarda atıştırmalık, kahvaltı, çay, su, kahve gibi ikramlarda bulunuyor. Uzun süren seyahatler için yolcular, uçuş öncesinde bilgi vererek sıcak yemek siparişlerini verebiliyor.


Koltuk Seçimi

Ethiopian Airlines havayolları seyahatlerinde koltuk rezervasyon işlemlerini, bilet satın alırken ya da online check-in şilemleri sırasında yapabiliyorsunuz. Business bölümü ile ekonomik bölümde yer alan koltuk seçenekleri farklıdır. Ekonomik bölümde standart koltuk seçimi yapanlar, cam kenarı ya da koridor seçeneğini kullanabiliyor. Diz genişliği fazla olan koltuklar, çıkış kapısına yakın bölümdeki koltuklardır. Özel olarak bu koltukları seçmek isteyenler ek ücret ödeyerek seçimlerini yapabiliyor.

Ethiopian Airlines Flight Tickets FAQ (Frequently Asked Questions)
You can find all Ethiopian Airlines flight tickets from the list that appears after choosing a route on Bilet.com flight ticket page.
If you have completed your Bilet.com membership, you will receive instant information about all active campaigns. In addition, if you use a mobile application, you will receive a notification directly on your phone. When these campaigns are active, you will be able to buy Ethiopian Airlines flight tickets in valid date ranges and on routes that comply with the campaign conditions.
With a Ethiopian Airlines flight ticket, you can go to Banjul, Istanbul, Djibouti, Istanbul, Istanbul major foreign cities.
The popular countries to which Ethiopian Airlines airlines go are listed as Nijerya, Türkiye, Cibuti, Türkiye, Tayland.
In general, the baggage policies of many airlines are the same. Ethiopian Airlines airlines have a luggage limit of 23 kg for economy class and 32 kg for business class. You can take items with a maximum weight of 8 kg in the overhead baggage.
Firearms or non-firearms, scissors, pocketknife and other pointed items are not allowed in hand luggage.
You can reach Ethiopian Airlines customer service from the contact numbers on their official website.
Check-In process of Ethiopian Airlines flight ticketsBilet.com Check-Infrom the page.
Hot / cold meals are served on international and transoceanic flights of Ethiopian Airlines flights. It may vary depending on the flight time.

Ethiopian Airlines About Comments

Very good ( )
Good ( )
Middle ( )
Bad ( )
Too bad ( )
Average Score

0

Yorum Yok