Air China Air China Flight Tickets

Headquarters

Pekin

Year of foundation

1998

Number of Flying Points

218

Number of Countries Flying

35

Total Number of Aircraft

392

Sales Status

Aktif

Most Popular Air China Flights

CA Air China 05 January 2025
İstanbul Nha Trang 166,036 TL
Buy
CA Air China 08 June 2024
Busan İstanbul 19,762 TL
Buy
CA Air China 06 January 2025
Minsk İstanbul 47,455 TL
Buy

Air China Hakkında

Air China tickets
Air China havayolları, Çin’in başkenti Pekin merkezli ve ülkenin ulusal havayolu şirketi olarak hizmet veriyor. Air China uçak bileti satışları, Türk Hava Yolları ile ortak uçuşlar içinde yapılıyor. 1 Temmuz 1988 yılında kurulan havayolu şirketi, sivil havacılık alanında önemli bir yere sahiptir. Anka kuşu temalı amblemi ile uluslararası seferler düzenliyor. Dünya genelinde 451 noktaya uçuşlar düzenliyor.


Air China havayolu şirketi, Çin Hava Yolları Grubu tarafından kurulmuş ve Pekin merkezli olarak hizmetlerini sunmaya başlamıştır. 1988 yılında kurulan havayolu şirketi 28 farklı ülkeye ve yaklaşık 450 noktaya uçuşlar yapıyor. Haftalık yaptığı uçuş seferleri ile 9000’den fazla uçuş gerçekleştiriyor. Star Alliance üyesi olduğu için hem güvenli hem de avantajlı hizmet seçenekleri sunuyor. Çin’in en büyük havayolu şirketidir ve ülkenin ulusal bayrağını taşıyor.


Air China Rota Ve Seferleri

Air China havayolu şirketi, Türkiye iç hat uçuşlarında, İstanbul, Bodrum ve Antalya uçuşlarını yapıyor. Yurtdışı uçuş rotalarını 6 kıta ülkelerine göre belirliyor. Uçuş seferleri düzenlediği ülkeler, Almanya, Hindistan, Japonya, Pakistan, Tayland, Türkiye, Fransa, İngiltere, İtalya, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika, Yeni Zelanda, Endonezya gibi ülkelerden oluşuyor.


Check-in İşlemleri

Air China yolcularının tek yönlü ya da gidiş dönüş biletleri için online check-in işlemleri yapmasını sağlıyor. Air China uçak bileti satın alanlar, uçuşlardan 24 saat önce ve 90 dakika kalana kadar online check-in işlemlerini yapabiliyor. Bu süre içerisinde mobil cihazlardan web sitesine erişim yapanlar, check-in işlemlerini hem kolay hem de ücretsiz olarak yapabilecektir. Tüm tarifeli uçuşlar için bu süre aralığında işlemlerin yapılmasını sağlıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Air China uçak bileti sınıfına göre yolculara tanınan bagaj hakkı limitleri değişiklik gösteriyor. Bagaj limitleri, el bagajı, kargo bagajı, ekonomik sınıf ve business olarak farklı seçeneklerden oluşuyor. Ekonomik sınıf el bagajı hakkı 5 kg’dır. Kargo bagajı ise yolcu başı 20 kg olarak belirlenmiştir. Business sınıf biletler için el bagaj hakkı 8 kg, kargo bagajı 30 kg’a kadar izin veriliyor. El bagajı kapasitesinden fazla olan tüm bagajlar kargo bölümüne alınır. Çocuk yolcular için de yetişkin yolcular gibi ayrı ayrı bagaj hakları vardır.


Air China İkramlıklar

Air China havayolu, seferlerinde yolculara, Çin yemeklerinden oluşan çeşitli menüleri sunuyor. Yolculuğun keyifli hale gelebilmesi için lezzetli yiyecek ve içecekleri ikram ederek konforlu ve keyifli yolculuk yapılmasını sağlıyor. Seferlerde varış noktalarına göre yolculara farklı menü seçeneklerini sunabiliyor.


Koltuk Seçimi

Air China havayollarından 1988 yılında resmi olarak faaliyete başladığı andan itibaren bilet satın alan yolcularına koltuk seçim hakkı tanıyor. Seyahat yapacak olan yolcular, bilet satın alırken koltuk rezervasyonlarını yapabiliyor. Online check-in işlemlerinde daha önceden koltuk rezervasyonu yapmamış olan yolcular için otomatik olarak standart yani ücretsiz koltuk ataması yapılıyor. Check-in işlemlerini yapan yolcular, koltuk konumuna göre seçim yapabiliyor. Ekonomi sınıfı kabinlerindeki diz mesafesi geniş koltuklar için yolcular ekstra koltuk ücreti ödemelidir. Ücretli koltuk tarifelerini sitesinde yolcularına gösteriyor.

Air China Flight Tickets FAQ (Frequently Asked Questions)
You can find all Air China flight tickets from the list that appears after choosing a route on Bilet.com flight ticket page.
If you have completed your Bilet.com membership, you will receive instant information about all active campaigns. In addition, if you use a mobile application, you will receive a notification directly on your phone. When these campaigns are active, you will be able to buy Air China flight tickets in valid date ranges and on routes that comply with the campaign conditions.
With a Air China flight ticket, you can go to Istanbul, Melbourne, Yun Cheng, Kuala Lumpur, Istanbul major foreign cities.
The popular countries to which Air China airlines go are listed as Çin, Çin, Çin, Türkiye, Çin.
In general, the baggage policies of many airlines are the same. Air China airlines have a luggage limit of 23 kg for economy class and 32 kg for business class. You can take items with a maximum weight of 8 kg in the overhead baggage.
Firearms or non-firearms, scissors, pocketknife and other pointed items are not allowed in hand luggage.
You can reach Air China customer service from the contact numbers on their official website.
Check-In process of Air China flight ticketsBilet.com Check-Infrom the page.
Hot / cold meals are served on international and transoceanic flights of Air China flights. It may vary depending on the flight time.

Air China About Comments

Very good ( )
Good ( )
Middle ( )
Bad ( )
Too bad ( )
Average Score

0

Yorum Yok