Finlandiya Авиабилеты

Информация о Finlandiya

Код страны

FI

Временной период

Europe/Helsinki

Язык

Fince - İsveççe

Валюта

Euro

Телефонный код

358

Столица

Helsinki

Самые популярные рейсы Finlandiya

A3 Aegean Airlines 11 июль 2024
İstanbul Helsinki 6 438 TL
Купить
TK Turkish Airlines 27 декабрь 2024
İzmir Rovaniemi 40 992 TL
Купить

Finlandiya Стоимость авиабилетов

İstanbul Рейсы Helsinki занимают в среднем 3 часов20 минут.

История Компания Отправление Прибытие Цена
11.07.2024 Aegean Airlines İstanbul Helsinki 6 438 TL
02.08.2024 Air Baltic İstanbul Turku 6 448 TL
27.12.2024 Turkish Airlines İzmir Rovaniemi 40 992 TL
Finlandiya Авиабилеты

Finlandiya Hakkında

Finlandiya geniş orman ufukları, canlandırıcı sert havası olan gölleri ve dahası, çağdaş nezaketiyle derin kuzeydir. İkisinden birini seçin: yaz mevsiminin sonsuz ışıkları veya kış mevsiminin ürkütücü donmuş büyüsü.

Şehir Işıkları

Ülkenin taşra bölgesinin bomboş olduğunu düşünmeyin. Dünyaca ünlü tasarım ve müzik sahneleri ile çağdaş şehir Helsinki başta olmak üzere enerjik şehirler ülkenin güneyine yığılmış durumdalar. Baltık tarafından kucaklanan Helsinki modern ve görkemli mimarinin, ada restoranlarının ve zarif ve garip barlarının cezbedici beraberliğini yaşamaktadır. Fin yemekleriyle ilgili şikâyetler artık geçen yüzyılın konusu: en başta yerel yeşillikleriyle “yeni Saumi” restoran sahneleri hayat doludur.

Kar Yağışından Sonrası

Karın çam ağaçlarını battaniye gibi örttüğü ve göllerin tamamen donduğu kış mevsiminin de özel bir cazibesi vardır. Bu sıfırın altında dondurucu sıcaklıkları dert etmemek için en iyi yol dışarı çıkmak ve hareketli olmaktır. Yeni başlayanlar için, Mayıs ayına kadar burada çok güzel kayak yapılabiliyor. O zaman güzel, solgun kış güneşiyle parlayan karlı ıssız yerleri gezmek için bir köpek takımı, ren geyiği ekibi veya kar motosikleti kiralamaya ne dersiniz? Kuzey ışıklarını yakalayın, sonra odun ateşiyle ısınan Fin hamamına girin ve sonunda kâinat tarafından kutsandığınızı hissedeceksiniz. Sakinleşmeye mi ihtiyacınız var? Bir buz otelinde bir gece veya bir kerelik buz balıkçılığı-kendi deliğini kendin kaz- işinize yarar mı?

Vahşi Yaşamın Çağrısı

Karşılaştığınız Finlandiya’da ziyaret ettiğiniz mevsime göre farklılıklar olacaktır, fakat hangi ay olursa olsun, vahşi yaşamın çağrısı dayanılacak gibi olmayan bir siren sesi gibidir. Fin havasında ve ruhunda saf bir şeyler var ve bu gerçekten önemli ve heyecan verici. Bu dışarı çıkıp bütün yıl boyunca aktif olmaya yönelik bir davet. Sanki bir ressamın mavi boya fırçasını harita üzerinde sallamış olması gibi duran, kartpostallık mükemmel göller tarafından beneklenen ormanların geniş arazisiyle, Suomi Avrupa’nın en iyi yürüyüş, kayak ve kano imkânlarını sağlayan yerlerden biridir. Milli parkların muazzam ağının belirgin rotaları ve düzenli olarak bakılan gecelik dağ kulübeleri vardır. Ormanlardaki ayı ve geyikleri doğa izleme yolculuklarında gözlenebilir.

Neden Finlandiya’yı Seviyorum

Andy Symington, Yazar

İlk Finlandiya izlenimim karlar tarafından ormanların susturulduğu ve Noel zamanı şenliklerinin ani bir etki yaptığı kış mevsimine denk gelmişti. Yaz mevsiminde tekrar gelmelisiniz -herkes bunu söylüyor- ben de öyle yaptım, harika manzarası olan göllerin yanında Fin hamamları ve ağızda eriyen taze böğürtlenleri ve patatesler. Taze hava, Lapland yaban hayatı, dağ yürüyüşü, vahşi hayat: burası, içinde etkileyici bir şekilde teknolojik olarak modern bir ulusun olduğu bir doğal harikalar diyarıdır. Gerçek karşılığı? Kendi işlerini kendileri yapan Finliler, şu an o işte daha iyiler Bağımsız, sadık ve samimi karşılama, ilham veren bir ülkede unutulmaz insanlar. Bir şeyler öğrenmek istiyorsan onu kendi işin haline getir.

Yaz Günleri

Finlandiya’nın kısa fakat güvenilir yaz mevsimi ülkenin canlandığını görür. Finler uzun karanlık kış aylarında hayata tutunma ümidiyle yaz mevsimini son damlasına kadar içlerine çekmek isterler ve neşe ve iyimserlik patlaması yaşanır. Müzik festivalleri, sanat sergileri, göl turları, muhabbeti bol bira teraslarında gece güneş ışımaları, uzak su kıyısı kulübelerinde tembel günler ve ağzının suyunu akıtan pazar ürünleri.

Авиакомпании, летающие в Finlandiya

Finlandiya Авиабилеты Часто задаваемые вопросы (Часто задаваемые вопросы)
При поиске авиабилета между пунктом вылета и Finlandiya можно выбрать наиболее подходящий из списка вылетов.
В настоящее время самая доступная цена авиабилета Finlandiya составляет 6 438,38 TL.