Qantas Airways Flight Tickets

Headquarters

Melbourne

Year of foundation

1920

Number of Flying Points

85

Number of Countries Flying

28

Total Number of Aircraft

121

Sales Status

Aktif

Most Popular Qantas Airways Flights

QF Qantas Airways 20 June 2024
Melbourne Novosibirsk 40,019 TL
Buy
QF Qantas Airways 10 April 2024
Sidney İstanbul 22,391 TL
Buy

Fast access

Qantas Airways Hakkında

Qantas Airways tickets
Qantas Airways, Dünya’nın en eski hava yolu şirketlerinden biri olarak görülüyor. Qantas Airways firmasının 1920 yılında kurulduğu biliniyor. Şirket 1921 yılından itibaren havacılık alanında hizmet vermeye başlıyor. Qantas Airways, Avustralya ulusal hava yolu şirketi olarak tanımlanıyor. Qantas Airways’e Avustralya’nın bayrak taşıyıcı da deniyor. Qantas Airways firmasının genel merkezi Sydney’de bulunuyor. Firma çalışanlarının sayısı her geçen gün artıyor. 2015 yılında yapılan araştırmalarda dünyanın en iyi 10 hava yolu firması arasında Qantas Airways de yer alıyor.


Qantas Airways Rota ve Seferleri

Qantas Airways 145 noktaya uçuş gerçekleştiriyor. Bu uçuşların büyük bir kısmı Avustralya dışına gerçekleşiyor. Qantas Airways filosunda 200’ü aşkın uçak bulunuyor. Bu uçakların sayısı daha da artırılmaya çalışılıyor. Qantas Airways uçak bileti satın alanlar sefer detaylarına kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Qantas Airways firmasını tercih eden yolcular çok memnun kaldığını ifade ediyor. Çünkü olumsuz hava koşulları ve özel durumlar haricinde uçuşların sağlıkla gerçekleştirilmesine dikkat ediliyor. Qantas Airways firmasının rotası, resmi internet sitesinden kolay bir şekilde görülebiliyor.


Check-in İşlemleri

Qantas Airways uçak bileti satın alanların check in işlemlerini unutmaması gerekiyor. Check in işlemleri, uçuştan 60 saat önce açılıyor. Bu sayede yolcular istediği an check in yapabiliyor. Check in işlemlerinin uçuşa 1 saat kala tamamlanması gerekiyor. Uçuşa yakın bir saatte check in sistemi kapatılıyor. Qantas Airways firmasından bilet alanlar check in işlemleri için havaalanına gitmiyor. Çünkü şirket, yolcularına kolaylık sunarak mobil uygulamalar ile check in gerçekleştirmeye imkan sunuyor. Qantas Airways firmasından bilet alanlar çok kısa sürede check in işlemlerini tamamlıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Qantas Airways firmasının bagaj hakkı kuralları değişiyor. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda farklı kurallar uygulanıyor. Yolcuların bu ayrımdan haberdar olması gerekiyor. Qantas Airways firmasının evcil hayvan taşıyıp taşımadığı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Gerekli önlemleri alan kişilerin evcil hayvanları taşınıyor. Ancak bunun için şirket yetkililerinin daha önceden bilgilendirilmesi gerekiyor. Yetkililer gerekli olan düzenlemeyi yolculara bildiriyor. Qantas Airways firmasını tercih eden yolcular el bagajlarını yanlarına alabiliyor.


Qantas Airways İkramlıklar

Qantas Airways firmasının uçuşlarında birçok ikram veriliyor. Verilen ikramların içeriği uçuştan uçuşa değişiyor. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında aynı ikramlar kullanılmıyor. Bu firmayı tercih edenler kapalı kutuda ikramlarla karşılaşıyor. Şirket kapalı kutuda verdiği ikramlar sayesinde temizliğe çok önem verdiğini gösteriyor. Qantas Airways firmasında yiyecek ve içecek hizmeti de bulunuyor.


Koltuk Seçimi

Qantas Airways uçuşlarında yolcular farklı koltukları tercih edebiliyor. Çünkü uçaklarda birden fazla koltuk türü bulunuyor. Business sınıfında Premium plus adı verilen koltuklar bulunuyor. Bu koltuklar son teknoloji ile donatıldığı için fazlaca tercih ediliyor. Ekonomi sınıfından bilet alanlar business kısmındaki koltukları tercih edemiyor. Ekonomi sınıfında standart koltuklar bulunuyor. Standart koltukların diz mesafesi geniş oluyor.


Qantas Airways Özel Programları

Qantas Airways firması müşterilerine özel programlar sunabiliyor. Bu programlar sayesinde avantajlı biletlere sahip olunabiliyor. Ancak avantajlı biletlere sahip olabilmek için Qantas Airways firmasını devamlı tercih etmek gerekiyor. Şirket, sıkı takipçileri olan yolcularına özel avantajlar sunabiliyor. Qantas Airways firmasından alınacak kart ile mil biriktirilebiliyor. Biriktirilen miller, yeni alınacak biletlerin hepsinde kullanılabiliyor.


Qantas Airways İletişim

Qantas Airways telefon numarası: +61 (2) 9691 3636
E mail adresi: [email protected]
Web sitesi:www.qantas.com.au
Adres: Qantas Centre, New South Wales, 2020, Australia

Qantas Airways Flight Tickets FAQ (Frequently Asked Questions)

You can find all Qantas Airways flight tickets from the list that appears after choosing a route on Bilet.com flight ticket page.
If you have completed your Bilet.com membership, you will receive instant information about all active campaigns. In addition, if you use a mobile application, you will receive a notification directly on your phone. When these campaigns are active, you will be able to buy Qantas Airways flight tickets in valid date ranges and on routes that comply with the campaign conditions.
With a Qantas Airways flight ticket, you can go to Nadi, Brisbane, Albury, Newman, Istanbul major foreign cities.
The popular countries to which Qantas Airways airlines go are listed as Yeni Zelanda, Türkiye, Türkiye, Avustralya, Avustralya.
In general, the baggage policies of many airlines are the same. Qantas Airways airlines have a luggage limit of 23 kg for economy class and 32 kg for business class. You can take items with a maximum weight of 8 kg in the overhead baggage.
Firearms or non-firearms, scissors, pocketknife and other pointed items are not allowed in hand luggage.
You can reach Qantas Airways customer service from the contact numbers on their official website.
Check-In process of Qantas Airways flight ticketsBilet.com Check-Infrom the page.
Hot / cold meals are served on international and transoceanic flights of Qantas Airways flights. It may vary depending on the flight time.

Qantas Airways About Comments

Very good ( )
Good ( )
Middle ( )
Bad ( )
Too bad ( )
Average Score

0

Yorum Yok