Hırvatistan Авиабилеты

Информация о Hırvatistan

Код страны

HR

Временной период

Europe/Zagreb

Язык

Hırvatça

Валюта

Hırvatistan Kunası

Телефонный код

385

Столица

Zagreb

Самые популярные рейсы Hırvatistan

A3 Aegean Airlines 01 август 2024
İstanbul Dubrovnik 5 412 TL
Купить
JU Air Serbia 29 июль 2024
Zagreb Ankara 20 491 TL
Купить
D8 Djibouti Airlines 28 август 2024
Split Stockholm 8 722 TL
Купить

Hırvatistan Стоимость авиабилетов

İstanbul Рейсы Dubrovnik занимают в среднем 1 часов40 минут.

История Компания Отправление Прибытие Цена
01.08.2024 Aegean Airlines İstanbul Dubrovnik 5 412 TL
05.01.2025 Aegean Airlines İstanbul Zagreb 6 362 TL
08.08.2024 Croatia Airlines İstanbul Split 7 229 TL
08.07.2024 Lufthansa İstanbul Brac 36 761 TL
Hırvatistan Авиабилеты

Hırvatistan Hakkında

Eğer Akdeniz fantezileriniz tarihi duvarlarla çevrili kasabaların gölgesinde safir mavisi denizin huzur verdiği günleri içermekteyse Hırvatistan onları gerçeğe dönüştüreceğiniz yerdir.

Hırvatistan Sahili

Hırvatistan’ın olağanüstü adalarla benekli sahil şeridi kesinlikle onun ana cazibesidir. Sizi ilk etkileyen şey suyun berraklığı olacaktır. Bu berrak deniz büyüleyici beyaz çakıllı plaja karıştığında zümrüt ve safir tonlarında mücevhere benzer yoğunlukla parıldar. Sahilde tembel günlerde uzanıp beş para etmez tatil romanlarını bitirebileceğiniz kumlu ve çakıllı kısımlar da var. Bunların hepsi size çok rahatlatıcı geliyorsa, güneşin altında uzandığınız yerin çok yakınında şnorkel, dalış, kayak, rüzgar sörfü ve yeni başlayanlar için yelkencilik gibi bir çok su odaklı aktivite bulabilirsiniz.

İçerideki Güzellik

Bakışlarınızı bir an için büyüleyici sulardan başka bir tarafa çevirdiğinizde manzarada muhteşem bir dağ görüntüsü belirecektir. İtalya’dan Arnavutluğa kadar uzanan Dinar Alpleri sahilin çoğunu kucaklamıştır. Tabiatın karstik özelliği yüksek zirveler, oyuklar, nehir kanyonları, şelaleler ve inanılmaz derecede güzel göller miras bırakmıştır. İçeri doğru biraz daha gittiğinizde doğal yapıların tekrar düzleştiğini ve ekilebilir arazilere dönüştüğünü görebilirsiniz. Aktif ziyaretçiler yürüş ve bisiklet sürüşü yapılabilecek yerler bulabilirken daha maceracı olanlar ise kaya tırmanışları, rafting ve zeplin aktivitelerine katılabilir.

İmparatorlukların Köşesi

Balkanlar ve Avrupa arasında tehlikeli bir şelkilde dengelenen bu coğrafya bin yıl boyunca, çekişen krallıklar, imparatorluklar ve cumhuriyetlere geçmiştir. Eğer bu devam eden “yerinden olma”nın iyi tarafı varsa, o da her birinin geride bıraktığı zengin kültürel mirastır. Venedik sarayları Nopolyon hisarlarına dolanır, Roma sütunları ilk dönem Slav kiliselerinden dışarı doğru çıkıntı yapar ve Viyana konakları sosyalist realist heykelleriyle yüzleşir. Mükemmel müzeler, tarih öncesi devirlerden komünizm sonrası döneme kadar, iki dönemin de büyüleyici ve korkutucu yanlarını anlatan, Avrupa tarihi kapsayan hazineleri vitrinlemektedir.

Kültürel Şölen

Turist bariyerini geçebilecek kadar şanslıysanız ve yerel halktan birinin evine davet edilmişseniz, şu kelimeden haberiniz olacak ve bundan çekineceksiniz. Jedi! Jedi! (Ye! Ye! Ye!) Ülke kültürünün önemli bir parçası olan yemeği ve içkiyi paylaşmak, aynı zamanda Hırvatistan’ın misafirperverliğini ve yerel ürünlerin kalitesini göstermektedir. Basit ev yemekleri aile tarafından işletilen tavernaların bir özelliğidir, fakat sayıları gittikçe artan yeni nesil şefler yemek masalarına daha macera dolu yaklaşımlar getirmektedir. Bu arada Hırvat şarapları ve zeytin yağları bir çok ödül elde ederek dünya geneline iz bırakmıştır.

Neden Hırvatistan’ı Seviyorum

Peter Dragicevich, Yazar

Biraz önyargılı olduğumu kabul ediyorum, fakat gezi ve tatil için Hırvatistan, basitçe, benim favori ülkem. Sevdiğim bütün şeylerin eşsiz bir kombinasyonunu sunuyor: nefes kesen doğal güzelliği, yüzme imkânları, yaz mevsiminde güneşi, ilginç mimarisi, inanılmaz şarabı, lezzetli deniz ürünleri... Devam edebilirim. Hırvatlar her zaman en parlak yüzlerini yabancılara göstermezler, fakat içlerindeki potansiyeli ilerleme kaydederek çıkarttıklarında tanışmayı gerçekten isteyeceğiniz arkadaş canlısı, misafirperver birisi oluverirler. Büyük annem ve büyük babam burayı terketmediyseler burayı çılgınca sevmeye devam edeceğime eminim.

Авиакомпании, летающие в Hırvatistan

Hırvatistan Авиабилеты Часто задаваемые вопросы (Часто задаваемые вопросы)
При поиске авиабилета между пунктом вылета и Hırvatistan можно выбрать наиболее подходящий из списка вылетов.
В настоящее время самая доступная цена авиабилета Hırvatistan составляет 5 412,09 TL.