Ryanair Ryanair Flight Tickets

Headquarters

Dublin

Year of foundation

1985

Number of Flying Points

230

Number of Countries Flying

40

Total Number of Aircraft

470

Sales Status

Aktif

Most Popular Ryanair Flights

FR Ryanair 17 July 2024
Dublin Άμστερνταμ 1,622 TL
Buy
FR Ryanair 15 July 2024
Frankfurt Palma Mallorca 9,919 TL
Buy
FR Ryanair 23 June 2024
Cós Μπάρι 7,442 TL
Buy
FR Ryanair 06 September 2024
Παρίσι Porto 1,411 TL
Buy
FR Ryanair 01 August 2024
Sofya Londra 1,997 TL
Buy

Ryanair Hakkında

Ryanair tickets

Dünyanın en ünlü düşük bütçeli havayollarından Ryanair, 1984 yılında Dublin’de kurulmuştur. Merkezleri Dublin Havaalanı ve London Stansted Havaalanı’dır. Avrupa’nın en büyük düşük bütçeli havayolu firmasında 309 uçak bulunur. Filosundaki uçak modelleri arasında 1 tane Boeing 737-700, ve 308 tane Boeing 737-800 yer almaktadır. Sürdürebilirliğe önem veren Ryanair, düşük karbondioksit emisyonuna sahip uçak siparişi vermektedir.

Ryanair Rota ve Seferler

Ryanair, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da 40 ülkeye uçuşlar düzenlemektedir. Firmanın Türkiye uçuşları arasında Milas Bodrum Havaalanı ve Dalaman Havaalanı bulunmaktadır. Ryanair iç hat uçuş rotaları Waterford Havaalanı, Shannon Havaalanı, İrlanda Batı Havaalanı Vuruşu, Kerry Havaalanı, Galway Havaalanı, Dublin Havaalanı ve Cork Havaalanı’dır.
Ryanair dış hat uçuşları şu ülkeye gerçekleşir: Ermenistan, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İsrail, İtalya, Ürdün, Letonya, Lübnan, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Karadağ, Fas, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna ve İngiltere.


Check-in İşlemleri

Flexi Plus bileti yolcuları uçuşlarından 60 gün öncesinden itibaren online check in yaparak koltuk seçimi gerçekleştirebilir. Koltuk seçmeyen yolcular uçuşlarından 48 saat önce online check in yapabilir ve kendilerine atanan ücretsiz koltuklarda seyahat edebilir.


Bagaj Hakkı Kuralları

El bagajları ücretsiz olarak taşınır ve boyutları en fazla 40x20x25 cm olabilir. Kabin içi bagajlar ise 55x40x20 cm’den büyük olamaz ve 10 kg’dan az olmalıdır. Check in bagajları 81cm x 119cm x 119cm boyutlarında 10 ya da 200 kilo olabilir. 1 parça 32 kg’dan fazla olamaz. Her yolcu en fazla 20şer kiloluk 3 check in bagajı taşıyabilir. Ekstra bagaj ücreti havalimanlarında 40 euro online satın alımlarda 25 eurodur. Bebek ve çocuk eşyaları, arabaları ya da pusetleri için havalimanı ücreti 20 euro, online check in ücreti ise 15 Euro’dur.

Ryanair İkramlıkları

Uçuş sırasında Ryanair çok çeşitli atıştırmalık ve içecek alternatifleri sunar. Menülerde tüm uçuşlar için sandviçler, sıcak ve soğuk içecekler ile bira, şarap ve alkollü içecek yer alır. Atıştırmalıklar arasında Su, Pepsi, Çay, Kahve, Kitkat ve Pringles bulunmaktadır. Yolcular, kendi yiyecek ve içeceklerini getirebilir. Fındık alerjisi olanlar kabin ekibini bilgilendirmelidirler. Uçuştan 48 saat öncesinde vejetaryen, çocuk ya da özel diyet yemekleri siparişleri verilebilir. Check-in sırasında ön sipariş yemekler seçeneği görünmüyorsa bunun nedeni uçuş kalkış saatinize 48 saatten az olması veya yemeklerin uçuşta satılması olabilir.


Koltuk Seçimi

Uçuştan önceki 48 saat haricinde yolcular koltuk seçimi yapma hakkına sahiptirler. Yetişkinler için koltuk seçimi 4 Euro’dan başlar. İlave bacak mesafesi koltukları 7 Euro, ön koltuklar 7 Euro ve standart koltuklar 3 eurodur. Müşteri maliyetlerini en aza indirmek için Ryanair, koltuk satın alan bir yetişkin başına en fazla dört çocuğa ücretsiz tahsis edilmiş koltuk sağlar. Özel misafirler, yardım gereksinimleri için Ryanair personellerini konu ile ilgili bilgilendirmelidir.

Ryanair Flight Tickets FAQ (Frequently Asked Questions)
You can find all Ryanair flight tickets from the list that appears after choosing a route on Bilet.com flight ticket page.
If you have completed your Bilet.com membership, you will receive instant information about all active campaigns. In addition, if you use a mobile application, you will receive a notification directly on your phone. When these campaigns are active, you will be able to buy Ryanair flight tickets in valid date ranges and on routes that comply with the campaign conditions.
With a Ryanair flight ticket, you can go to Bratislava, Dalaman, Dalaman, Dublin, Bodrum major foreign cities.
The popular countries to which Ryanair airlines go are listed as Türkiye, Türkiye, İrlanda, İrlanda, Slovakya.
In general, the baggage policies of many airlines are the same. Ryanair airlines have a luggage limit of 23 kg for economy class and 32 kg for business class. You can take items with a maximum weight of 8 kg in the overhead baggage.
Firearms or non-firearms, scissors, pocketknife and other pointed items are not allowed in hand luggage.
You can reach Ryanair customer service from the contact numbers on their official website.
Check-In process of Ryanair flight ticketsBilet.com Check-Infrom the page.
Hot / cold meals are served on international and transoceanic flights of Ryanair flights. It may vary depending on the flight time.

Ryanair About Comments

Very good ( )
Good ( )
Middle ( )
Bad ( )
Too bad ( )
Average Score

0

Yorum Yok