Dragonair Flight Tickets

Headquarters

Hong Kong

Year of foundation

1985

Number of Flying Points

45

Number of Countries Flying

8

Total Number of Aircraft

48

Sales Status

Pasif

Fast access

Dragonair Hakkında

Dragonair tickets

Dragonair (Hong Kong Dragon Airlines Limited) 1985’ten beri hizmet vermektedir. 48 uçaklık filosu bulunan Dragonair’in merkezi Hong Kong Uluslararası Havaalanı’dır. 2016 yılında Dragonair, ismini Cathay Pacific olarak değiştirdi. Cathay Dragon, Cathay Pacific grubunun bölgesel havayoludur. One World üyesi olan firma, IATA’nın ilk Hong Kong menşeili havayolu olma unvanına sahiptir. Filosunda Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A321neo ve Airbus A330-300 model uçaklar bulunur. Yolcular, Çin'den veya diğer bölgesel Asya destinasyonlarından Cathay Dragon ile uçtuğunda, Cathay Pacific'in genişletilmiş küresel ağı ile Hong Kong'a sorunsuz bir şekilde seyahat edebilir. Dragonair, Ekonomi Class, Business Class ve First Class olmak üzere üç tip statüye sahiptir.

Dragonair Rota ve Seferler

Dragonair 51 ülkeye seferler düzenler ve yaklaşık 3375 tecrübeli çalışanı bulunmaktadır. Hong Kong Uluslararası Havalimanı merkezli Dragonair’in uluslararası uçuşları Bangladeş, Kamboçya, Çin, Almanya, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Malezya, Myanmar, Nepal, Hollanda, Filipinler, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam ülkelerine gerçekleştirilir.


Check-in İşlemleri

Diğer havayolları ile bağlantılı uçuşlar dahil olmak üzere tüm Dragonair uçuşları için online check-in yapılabilir. Check-in açılış saati, uçuş destinasyonuna göre farklılık gösterir.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kabin bagajları 1 parça 56x36x23 cm ve 7 kg’dan büyük olamaz. Çoğu sefer için kargo bagajları 2 parça toplamda 30 kg, Amerika uçuşları için 2 parça 23’er kg, Hong Kong – Auckland ve Hong Kong-Christchurch direkt uçuşları için 1 parça 23 kilogramdır. Küçük el çantaları, laptop ya da kamera çantalarından ücret alınmaz.


Dragonair İkramlıkları

Dragonair yemek seçenekleri arasında Çin – Hong Kong ve Batı yemekleri yer alır. Ekonomi sınıfı yolcular için Hong Kong'dan Haikou, Changsha, Guilin, Guangzhou, Sanya ve Clark'a yapılan uçuşlar kısa süreli olduğundan yalnızca içecek servisi yapılır. Bebek ve çocuklar için menüler, diyabetik, vejetaryen, düşük kalorili, düşük laktozlu, glütensiz, koşer yemeği, vegan, az tuzlu, Hindu yemeği gibi özel yemek siparişi verecek yolcular uçuş saatlerinden en az 24 saat önce gerekli bilgilendirmeyi yapmalıdır.


Koltuk Seçimi

Ekonomi sınıfı yolcuları uçak içinde istedikleri koltukları tercih edebilir ve sevdikleri ile birlikte uçabilir. Marco Polo Club üyeleri, Silver, Ruby ve One World üyeleri koltuklarını ücretsiz olarak rezerve edebilirler. Rezervasyonlar, koltuk konumuna ve uçuşunuzun başlangıç noktasına ve varış yerine bağlı olarak 9 Dolar ila 51 Dolar arasında değişmektedir.


Dragonair Özel Programları

  • Asia Miles
Dragonair, Asia Miles üyesidir ve yolcular uçuşlarından kazandıkları milleri diğer Asia Milles üyeleri ile uçarken kullanabilmektedir. Kaosiung, Manila ve Taipei gibi ultra kısa yolculuklarda 1140 puan, Bangkok, Şangay ve Tokyo gibi kısa mesafe yolculuklarda 3500 puan, Cairns ve Dubai gibi orta mesafe uçuşlarda 6480 puan, Bahreyn, Sidney, Tel Aviv gibi orta-uzun yolculuklarda 8050 puan, Los Angeles, Paris ve Londra gibi uzun uçuşlarda 11640 puan ve New York, Boston ve Toronto gibi ultra uzun uçuşlarda ise 15230 mil kazanılır.
  • Cathay Pacific Lounge
Cathay Pacific Lounge, Dragonair yolcularına havaalanında konforlu bir ortam sunar. Lounge hizmetinde wifi, yemek, alkollü ve alkolsüz içecekler, gazete, dergi, engelliler dahil duş alanları yer alır. Alkollü içecekler yalnızca 18 yaş üstü yolculara servis edilir.


İletişim

Dragonair Hava Yolları Telefon Numarası: +852 (3) 2747-3333
E-mail adresi: [email protected]   
Web sitesi: www.cathaypacific.com
Adres: 8 Scenic Road, Hong Kong International Airport, Lantau, Hong Kong
 
 

Dragonair Flight Tickets FAQ (Frequently Asked Questions)

You can find all Dragonair flight tickets from the list that appears after choosing a route on Bilet.com flight ticket page.
If you have completed your Bilet.com membership, you will receive instant information about all active campaigns. In addition, if you use a mobile application, you will receive a notification directly on your phone. When these campaigns are active, you will be able to buy Dragonair flight tickets in valid date ranges and on routes that comply with the campaign conditions.
With a Dragonair flight ticket, you can go to Bishkek, Antalya major foreign cities.
The popular countries to which Dragonair airlines go are listed as Türkiye, Kırgızistan.
In general, the baggage policies of many airlines are the same. Dragonair airlines have a luggage limit of 23 kg for economy class and 32 kg for business class. You can take items with a maximum weight of 8 kg in the overhead baggage.
Firearms or non-firearms, scissors, pocketknife and other pointed items are not allowed in hand luggage.
You can reach Dragonair customer service from the contact numbers on their official website.
Check-In process of Dragonair flight ticketsBilet.com Check-Infrom the page.
Hot / cold meals are served on international and transoceanic flights of Dragonair flights. It may vary depending on the flight time.

Dragonair About Comments

Very good ( )
Good ( )
Middle ( )
Bad ( )
Too bad ( )
Average Score

0

Yorum Yok