Air Mauritius Uçak Bileti

Air Mauritius Bilgileri

Headquarter

Port Louis

Year of Foundation

1967

Number of Destinations

23

Number of Countries Flying

0

Total Aircraft Number

9

IATA Kodu

MK

Air Mauritius Hakkında

Mauritius, Hint Okyanusunda bulunan bir ada ülkesidir. Air Mauritius 1967 yılında kurularak, ülkenin dünya ile havayolu iletişiminin kurulmasını sağlamıştır. Air Mauritius uçak bileti ile dünyanın birçok noktasına uçuş yapabiliyorsunuz. 13 uçağı ile 22 uçuş noktasına düzenli olarak seferler düzenliyor. Filosunda yer alan Airbus markasına ait farklı model uçakları ile keyifli ve eğlenceli yolculukların yapılmasını sağlıyor.

Air Mauritius havayolu 1967 yılında, Mauritius uluslararası havayolu şirketi olarak kurulmuştur. Ülkenin başkenti olan Port Louis şehrinde bulunan havalimanını üs olarak kullanıyor ve buradan Asya, Afrika, Avrupa ülkelerine seferler düzenliyor. Ada ülkesini anakara parçalarına bağlamak ve dünyanın her yerinden insanların adaya gelmelerini sağlamayı hedefliyor. Vanilla Alliance ile global havacılık ittifakı yaparak daha güvenilir hizmetler sunmaya çalışıyor.


Air Mauritius Rota Ve Seferleri

Air Mauritius havayolları, 13 uçaktan oluşan filosu ile yolcularına belirlenen rotalarda uçuruyor. Rota ve seferleri için sunulan seçenekler arasında, Afrika, Avrupa, Asya, Avustralya, Paris, Londra gibi 22 farklı nokta yer alıyor. Çok sayıda havayolu şirketi ile ortak uçuş anlaşması yapıyor ve hizmet ağını genişletmeye çalışıyor.


Check-in İşlemleri

Air Mauritius firması, yolcuların havalimanında bekleme sürelerini kısaltmak için online check-in işlemlerinin yapılmasını öneriyor. Air Mauritius uçak bileti ile uçağa biniş işlemleri, uçuştan en az 3 saat önce check-in işlemlerinin yapılması gerekiyor. Online check-in işlemler için firma resmi web sitesi erişimleri yapılabiliyor. Online işlemler, akıllı cep telefonu, tablet, bilgisayar üzerinden yapılıyor. Havalimanında check-in işlemleri yapmak isteyenler, uçakların kalkışından en az 45 dakika önce işlemlerini tamamlamalıdır. Check-in işlemlerini yapmayanlar uçağa binemeyecektir.


Bagaj Hakkı Kuralları

Air Mauritius uçak bileti ile el bagajı ve kargo bagajı hakları limitleri bilet sınıflarına göre ayrılıyor. Ekonomik ve business class için el bagaj hakları en fazla 7 kg ve 115 cm ebat ölçüleri ile sınırlı tutuluyor. Kontrol edilmiş bagaj seçenekleri, uçağın kargo bölümüne alınır. Ekonomi sınıfı bölümü iki bölümdür. Ekonomi class ve Premium ekonomi class için yolcu başına 23 kg bagaj hakkı vardır. Business class için yolculara en fazla 32 kg’a kadar ücretsiz iki parça bagaj hakkı veriliyor. Varış noktalarına göre bagaj limitleri değişebiliyor.


Air Mauitius İkramlıklar

Air Mauritius tüm uçuş rezervasyonlarında yolculara ücretsiz ikram seçenekleri sunuyor. Uçaklarda sunulan yemekler, dünya mutfağı örneklerinden oluşuyor. Seyahat öncesinde 48 saat öncesinden dini, çocuk yemekleri ve tıbbi kurallara göre özel yemek siparişleri verilebiliyor. İkramlar içerisinde, egzotik meyveler ve çeşitli içecekler de yer alıyor.


Koltuk Seçimi

Air Mauritius koltuk seçimleri, check-in işlemleri sırasında yapılıyor. Check-in işlemleri sırasında, sistem tarafından yolculara koltuk numaraları atanır. Farklı koltuklarda oturmak isteyenler, işlemlerini yaparken, koltuk numarasını ve yerini seçebiliyor. Bacak boşluğu geniş olan koltukları seçmek isteyenler, ek ücret ödeyerek seçimlerini yapabiliyor. Uçakların modellerine ve varış noktalarına göre özel koltuk seçim ücretleri değişiyor. Ön koltuklar ile çıkış bölümündeki koltukların diz mesafeleri fazladır ve ek ücretle alınabiliyor.


Air Mauitius Özel Programlar

Air Mauritius havayolu, Kestrelflyer sadakat programı sunuyor ve üyelerinin puan kazanmasını sağlıyor. Sadakat programı ile mil kazanma işlemleri ulaşım sınıfına ve uçuş mesafesine göre değişiyor. Her yolcu, kendi kartına yüklenen milleri kullanabiliyor ve başkalarına devredemiyor. Air Mauritius hizmetleri ile mil kazananlar, ücretsiz uçuşlar ve farklı ödül seçeneklerinden faydalanabiliyor.


Air Mauitius İletişim

Air Mauritius havayolları, telefon numarası: +230 207 75 75
E-mail adresi: contact@airmauritius.com
Web sitesi: https://www.airmauritius.com
İletişim adresi: PO Box 441, Air Mauritius Centre, 5 President John Kennedy Street, Port Louis, Mauritius 
 
 

Air Mauritius Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok