Air China Tickets, Cheap Flights

Air China Bilgileri

Headquarter

Pekin

Year of Foundation

1998

Number of Destinations

0

Number of Countries Flying

0

Total Aircraft Number

392

IATA Code

CA

Air China Hakkında

Air China bilet
Air China havayolları, Çin’in başkenti Pekin merkezli ve ülkenin ulusal havayolu şirketi olarak hizmet veriyor. Air China uçak bileti satışları, Türk Hava Yolları ile ortak uçuşlar içinde yapılıyor. 1 Temmuz 1988 yılında kurulan havayolu şirketi, sivil havacılık alanında önemli bir yere sahiptir. Anka kuşu temalı amblemi ile uluslararası seferler düzenliyor. Dünya genelinde 451 noktaya uçuşlar düzenliyor.


Air China havayolu şirketi, Çin Hava Yolları Grubu tarafından kurulmuş ve Pekin merkezli olarak hizmetlerini sunmaya başlamıştır. 1988 yılında kurulan havayolu şirketi 28 farklı ülkeye ve yaklaşık 450 noktaya uçuşlar yapıyor. Haftalık yaptığı uçuş seferleri ile 9000’den fazla uçuş gerçekleştiriyor. Star Alliance üyesi olduğu için hem güvenli hem de avantajlı hizmet seçenekleri sunuyor. Çin’in en büyük havayolu şirketidir ve ülkenin ulusal bayrağını taşıyor.


Air China Rota Ve Seferleri

Air China havayolu şirketi, Türkiye iç hat uçuşlarında, İstanbul, Bodrum ve Antalya uçuşlarını yapıyor. Yurtdışı uçuş rotalarını 6 kıta ülkelerine göre belirliyor. Uçuş seferleri düzenlediği ülkeler, Almanya, Hindistan, Japonya, Pakistan, Tayland, Türkiye, Fransa, İngiltere, İtalya, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika, Yeni Zelanda, Endonezya gibi ülkelerden oluşuyor.


Check-in İşlemleri

Air China yolcularının tek yönlü ya da gidiş dönüş biletleri için online check-in işlemleri yapmasını sağlıyor. Air China uçak bileti satın alanlar, uçuşlardan 24 saat önce ve 90 dakika kalana kadar online check-in işlemlerini yapabiliyor. Bu süre içerisinde mobil cihazlardan web sitesine erişim yapanlar, check-in işlemlerini hem kolay hem de ücretsiz olarak yapabilecektir. Tüm tarifeli uçuşlar için bu süre aralığında işlemlerin yapılmasını sağlıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Air China uçak bileti sınıfına göre yolculara tanınan bagaj hakkı limitleri değişiklik gösteriyor. Bagaj limitleri, el bagajı, kargo bagajı, ekonomik sınıf ve business olarak farklı seçeneklerden oluşuyor. Ekonomik sınıf el bagajı hakkı 5 kg’dır. Kargo bagajı ise yolcu başı 20 kg olarak belirlenmiştir. Business sınıf biletler için el bagaj hakkı 8 kg, kargo bagajı 30 kg’a kadar izin veriliyor. El bagajı kapasitesinden fazla olan tüm bagajlar kargo bölümüne alınır. Çocuk yolcular için de yetişkin yolcular gibi ayrı ayrı bagaj hakları vardır.


Air China İkramlıklar

Air China havayolu, seferlerinde yolculara, Çin yemeklerinden oluşan çeşitli menüleri sunuyor. Yolculuğun keyifli hale gelebilmesi için lezzetli yiyecek ve içecekleri ikram ederek konforlu ve keyifli yolculuk yapılmasını sağlıyor. Seferlerde varış noktalarına göre yolculara farklı menü seçeneklerini sunabiliyor.


Koltuk Seçimi

Air China havayollarından 1988 yılında resmi olarak faaliyete başladığı andan itibaren bilet satın alan yolcularına koltuk seçim hakkı tanıyor. Seyahat yapacak olan yolcular, bilet satın alırken koltuk rezervasyonlarını yapabiliyor. Online check-in işlemlerinde daha önceden koltuk rezervasyonu yapmamış olan yolcular için otomatik olarak standart yani ücretsiz koltuk ataması yapılıyor. Check-in işlemlerini yapan yolcular, koltuk konumuna göre seçim yapabiliyor. Ekonomi sınıfı kabinlerindeki diz mesafesi geniş koltuklar için yolcular ekstra koltuk ücreti ödemelidir. Ücretli koltuk tarifelerini sitesinde yolcularına gösteriyor.


Air China Özel Programları

Air China havayolu, özel program seçeneği olarak PhoenixMiles sık uçan programını kullanıyor. PhoenixMiles card sahibi olan yolcular, uçak bileti için ödedikleri miktara göre puan kazanabiliyor. Özel program avantajlarından faydalanabilmek için mil puanlarının biriktirilmesi ve belirlenen süre içerisinde kullanılması gerekiyor. Puan biriktiren yolcular, havalimanı bekleme salonu hizmetlerinden, ek bagaj ödemelerinden ve indirimli bilet seçeneklerinden faydalanabiliyor.


Air China İletişim

Air China havayolları, telefon numarası: +86 (10) 592 815 88, 844 925 49
E-mail adresi: info@airchina.com
Web sitesi: https://www.airchina.com
İletişim adresi: Capital International Airport, Beijing, 100621, China

 
 
 

Air China Hakkında En Faydalı Yorumlar

Very Good ( )
Good ( )
Medium ( )
Bad ( )
Very Bad ( )
Average Point

0

Yorum Yok