Thai Airasia Flight Tickets

Headquarters

Tayland

Year of foundation

2003

Number of Flying Points

67

Number of Countries Flying

15

Total Number of Aircraft

45

Sales Status

Pasif

Fast access

Thai Airasia Hakkında

Thai Airasia, Malezyalı AirAsia şirketinin düşük bütçeli havayolu firmasıdır. 2003’ten beri hizmet vermekte olan Thai Airasia, yurt içinde ve yurt dışında pek çok uçuş düzenler. Merkezi, Don Mueang Uluslararası Havaalanı ve Phuket Uluslararası Havaalanı’dır. 63 uçağa sahip filosunda 50 tane Airbus A320-200, 11 tane Airbus A320neo ve 2 tane Airbus A321neo model uçak yer alır. Firma, birçok futbol kulübüne sağladığı sponsorluklar ile bilinmektedir.

Thai Airasia Rota ve Seferler

Thai Airasia’nın yurt içi uçuş rotaları arasında Don Mueang Uluslararası Havaalanı, Buriram Havaalanı, Chiang Mai Uluslararası Havaalanı, Mae Fah Luang Uluslararası Havaalanı, Chumphon Havaalanı, Hat Yai Uluslararası Havaalanı, Hua Hin Havaalanı, Khon Kaen Havaalanı, Krabi Havaalanı, Nakhon Si Thammarat Havaalanı, U-Tapao Uluslararası Havaalanı, Phuket Uluslararası Havaalanı, Phitsanulok Havaalanı, Ranong Havaalanı, Roi Et Havaalanı, Sakon Nakhon Havaalanı, Surat Thani Havaalanı, Trang Havaalanı, Ubon Ratchathani Havaalanı ve Udon Thani Havaalanı yer alır. Uluslararası Thai Airasia seferlerinin gerçekleştiği ülkeler ise Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Malezya, Yeni Zelanda, Filipinler, Endonezya, Brunei, Tayland, Çin, Avustralya, Güney Kore, Vietnam, Sri Lanka, Bangladeş, Japonya, Hong Kong, Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, Tayvan, Nepal, İngiltere, Laos, Makao, Myanmar, Mauritius, Malezya, Umman, Fransa ve Kamboçya’dır.


Check-in İşlemleri

50 kişiye kadar gruplar için online check in yapılabilir. Online check in uçuşlardan 14 saat önce başlar ve 1 saat önce sona erer. Hareket kabiliyeti sınırlı, özel yardıma gereksinim duyan, bebekler ile seyahat eden yolcular ve 12-16 yaş aralığında yalnız uçan misafirler kontuarlardan check in işlemlerini tamamlamalıdırlar.


Bagaj Hakkı Kuralları

Tüm yolcular en çok 56 cm x 36 cm x 23 cm boyutlarında bir kabin bagajı ve maksimum 40 cm x 30 cm x 10 cm boyutlarında bir el çantası veya dizüstü bilgisayar çantası taşıyabilir. Kabin içi bagaj hakkı 7 kg ile sınırlıdır. Ekstra bagaj ihtiyaçları için iç hat uçuşlarında 15 kg, 20 kg, 25 kg, 30 kg ve 40 kg’lık ek bagaj satın alınabilir. ABD uçuşları için bagaj hakkı 1 parça 20 kilogramdır. Ekstra bagajlar için ücret, uçuş destinasyonuna göre belirlenir.


Thai Airasia İkramlıkları

Düşük maliyetli havayolu Thai Airasia uçuşlarında yemekler isteğe bağlıdır ve bilet fiyatına dahil değildir. Yemekler uçak esnasında ya da öncesinde online olarak satın alınabilir. Online satın alımlarda %20 indirim uygulanır. 75 dakikadan kısa uçuşlar için, uçakta sıcak yemek satın alamazsınız fakat uçuş öncesinde sipariş verebilirsiniz


Koltuk Seçimi

Yolcular, istedikleri şekilde koridor kenarında, pencere kenarında ya da aile ve arkadaşları ile birlikte oturabilirler. Value paketini satın alan yolcular ile Premium Flex ve Premium Flatbed yolcuları koltuk seçimini ücretsiz olarak gerçekleştirebilir. Özel yardıma gereksinim duyan misafirler, check in sırasında durumlarını belirterek uygun koltuklara atanırlar.


Thai Airasia Özel Programları

  • AirAsia BIG
Thai Airasia, BIG programı ile yolcularına çeşitli avantajlar sağlar. Bu sayede yolcular, her seyahatleri için mil kazanırlar ve kazandıkları milleri ücretsiz ya da indirimli biletler için kullanabilirler. Ayrıca miller, uçak içi hizmetlerden yararlanmak için kullanılabilir. Kazanılan miller, uçuş destinasyonu ve BIG statülerine göre farklılık gösterir. RED üyeleri harcadıkları her 10 Malezya Ringgiti için 20, Gold yolcular 40, Platin yolcular 70 ve Black yolcular 120 puan kazanırlar.


İletişim

Thai Airasia Hava Yolları Telefon Numarası: +66 2 515 9999
E-mail adresi: [email protected]
Web sitesi: www.airasia.com
Adres: AirAsia 64000 Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı, Malezya

Thai Airasia Flight Tickets FAQ (Frequently Asked Questions)

You can find all Thai Airasia flight tickets from the list that appears after choosing a route on Bilet.com flight ticket page.
If you have completed your Bilet.com membership, you will receive instant information about all active campaigns. In addition, if you use a mobile application, you will receive a notification directly on your phone. When these campaigns are active, you will be able to buy Thai Airasia flight tickets in valid date ranges and on routes that comply with the campaign conditions.
In general, the baggage policies of many airlines are the same. Thai Airasia airlines have a luggage limit of 23 kg for economy class and 32 kg for business class. You can take items with a maximum weight of 8 kg in the overhead baggage.
Firearms or non-firearms, scissors, pocketknife and other pointed items are not allowed in hand luggage.
You can reach Thai Airasia customer service from the contact numbers on their official website.
Check-In process of Thai Airasia flight ticketsBilet.com Check-Infrom the page.
Hot / cold meals are served on international and transoceanic flights of Thai Airasia flights. It may vary depending on the flight time.

Thai Airasia About Comments

Very good ( )
Good ( )
Middle ( )
Bad ( )
Too bad ( )
Average Score

0

Yorum Yok