Myanmar Flight Tickets

Information About Myanmar

Country code

MM

Time period

Asia/Rangoon

Language

Birman Dili

Currency

Myanmar Kyatı

Phone code

95

Capital city

Nepido

Most Popular Myanmar Flights

UL Srilankan Airlines 22 March 2024
Doha Bagan 44,880 TL
Buy
MU China Eastern Airlines 25 January 2024
İstanbul Bagan 19,239 TL
Buy
EK Emirates 20 March 2024
Sofya Bagan 33,080 TL
Buy
UL Srilankan Airlines 22 March 2024
Bagan Doha 44,880 TL
Buy
MU China Eastern Airlines 25 January 2024
Bagan İstanbul 19,239 TL
Buy
EK Emirates 20 March 2024
Bagan Sofya 33,080 TL
Buy

The Cheapest Destinations on Bilet.com

İstanbul Bagan flights take an average of 9 hours30 minutes.

Date Company Departure Arrival Price
25.01.2024 China Eastern Airlines İstanbul Bagan 19,239 TL
20.03.2024 Emirates Sofya Bagan 33,080 TL
22.03.2024 Srilankan Airlines Doha Bagan 44,880 TL
Myanmar Flight Tickets

Myanmar Hakkında

Havada süzülen pagodalarla yayılmış ve Asya’nın geleneksel yönlerinin var olduğu bu sıradışı ülkede daha demokratik bir çağ başlamaktadır.

Altın Harikalar

“Burası Burma.” diye yazdı Rudyard Kipling. “Bildiğiniz herhangi bir yer ile pek alakası yok.”. Şaşırtıcı bir şekilde, on yıl sonra, Myanmar en bezgin gezginleri bile şaşırtacak ve memnun edecek gücü elinde tutmaktadır. Shwedagon Paya’nın ‘göz kırpan harikası’ karşısında gözleriniz kamaşsın. Bagan ovaları boyunca yayılmış 4000 kutsal anıtı dikkatle seyredin. Uçurumun köşesinde imkansız bir şekilde sallanan Altın Kaya ve Kyaiktiyo Dağı’na kuşkuyla bakın. Bunlar dindar keşişlerin rock yıldızlarından daha fazla saygı gördüğü bir ülkede bulunan önemli Budist manzaralarıdır.

Neden Myanmar’ı Seviyorum?

Simon Richmond, Yazar

İster Myanmar’a ilk ya da 51. ziyaretiniz olsun: enerjiyi, umudu ve havada asılı duran fırsatları farketmemezlik yapmayacaksınız. Aynı zamanda geçmişi olabildiğince koruyarak ülkeyi 21. yüzyıla getirmeye başarırken diğerlerine katılarak sürgünler geri dönüyor. Myanmar’ın düzeltmesi gereken pek çok problem var ancak insanları hiç olmadığı kadar sabırlı ve büyüleyici duruyor. Yavaşlayın, outrun, dinleyin ve onlarla iletişim kurun – bu ülke hakkında gerçekten neyin mükemmel olduğunu takdir etmenin en iyi yolu.

Basit Zevkler

Şükür ki bozulmamış Myanmar’da seyahatin basit zevklerini terkeden değişimin hızı bunaltıcı değil. Eski nehir vapuru ya da lüks bir kruvazör içinde Ayeyarwady (Irrawaddy) Nehri’ne doğru süzülün. Keyifli Bengal Koyu üzerinde bir parça plaj belirleyin. Çok sayıda aynı tür gezgin ile itişmeden çam ormanlarından Shan Tepeleri boyunca yayılmış azınlık köylerine doğru yürüyün. Hepsinin içinde en iyisi ise, kibar, komik, sempatik, saygılı, meraklı ve tutkulu olan yerli halk ile tanışacaksınız – dünyada bir rol üstlenmek ve onların dünyasına ne katacağınızı bilmek istiyorlar. Şimdi bu bağlantıyı kurmanın zamanı.

Geleneksel Yaşam

100’ü aşkın etnik gruba sahip bir ulusla, Myanmar’ı keşfetmek genellikle National Geographic’in canlı nüshasındaymışsınız gibi hissettirebilir, 1910’u takriben! Bütün önemli anlar arasında, Myanmar özünde geleneksel değerlerin kırsal ulusu olarak kalıyor. Her yerde eteğe benzer longyi giyen erkeklere, her iki cinsin thanakha (geleneksel makyaj) ile kaplanmış olmasına ve ağızları kan kırmızısı sui le dolu betel çiğneyen ninelere rastlayacaksınız. İnsanlar hala 3 tekerler ile geziyor, kırsal kesimlerde ise at arabasıyla. Bir İngiliz sömürge taklidi olarak çay içmek binlerce geleneksel çay evlerinde istekli olarak benimsenmiştir.

Yeni Myanmar

Myanmar 2015 yılında on yılın yarısından fazlasında ilk demokratik olarak seçilmiş devletini göreve getirdi. Yaptırımlar kaldırıldı ve dünya burada iş yapmak için koşturmaktadır. Sansürün hafifletilmesi yeni medyada patlamaya ve eskiden tabu olan konular üzerine yapılan toplu tartışmalarda şaşılacak bir açıklığa yol açtı. Yıllar boyu sınır dışı olan ülkenin çevresi artık özgür bir biçimde ziyaret ediliyor. Cep telefonu kapsama alanları, internet erişimi ve uluslararası bir biçimde bağlantılı olan ATMler gibi kolaylıklar yaygın ancak büyük ölçüde son ekonomik ve sosyal gelişmelerin en bariz olduğu büyük şehirlere bağımlı durumdadır.

Airlines Flying to Myanmar

Myanmar Flight Tickets FAQ (Frequently Asked Questions)

When you search for a flight ticket between the place of departure and Myanmar, you can choose the most suitable one from the list of departures.
Currently, the most affordable Myanmar flight ticket price is 19,238.54 TL.