Peru Авиабилеты

Информация о Peru

Код страны

PE

Временной период

America/Lima

Язык

İspanyolca

Валюта

Peru Solü

Телефонный код

51

Столица

Lima

Самые дешевые авиабилеты Peru, цены и расписание

Самые популярные рейсы Peru

PC Pegasus 21 июль 2024
İstanbul Ayacucho 50 452 TL
Купить

Peru Стоимость авиабилетов

İstanbul Рейсы Ayacucho занимают в среднем 17 часов10 минут.

История Компания Отправление Прибытие Цена
21.07.2024 Pegasus İstanbul Ayacucho 50 452 TL
Peru Авиабилеты

Peru Hakkında

Peru karmaşık kültürü ve benzersiz özellikleri ile oldukça farklı bir ülkedir. Eski geleneklerin devam ettirildiği festivalleri, şehir hayatı ve doğal güzellikleri ile çeşitliliğin dibine kadar yaşanabileceği bir ülkedir.

Her şey Eskiden Kalma  

Peru’ya gelen ziyaretçiler genellikle Inka topluluklarının yaşadığı Machu Picchu’ya gitmek için buraya gelirler ama çoğu kişi bu bölgenin insanlarının 5000 yıllık bir tarihe sahip olduğunu bilmez. Burada Amerika’nın en büyük Kolombiya öncesi kalıntıları olan Chan Chan kalıntılarını gezebilirsiniz. Sonra da Nazca bölgesine gidip karmaşık coğrafi özelliklerin tadını çıkartabilirsiniz. Ya da Kuelap kalesine çıkmak için vahşi doğada bir yürüyüş yapabilirsiniz. Lima’da müze gezip tarihe şahitlik edebilir ve bu kayıp medeniyetin tutkunu haline gelebilirsiniz. Ayrıca uzak toplumları ziyaret ederek nasıl eski adetlerini sürdürdüklerini de görebilirsiniz. Peru’yu ziyaret edin ve tüm bunları kendi gözlerinizle görün.

Damak Tadı & Eğlence

Peru’ya gelmeden önce aklınızda belirecek en önemli sorulardan biri de, “Orada ne yenir?” olacaktır. Peru’da biberli mısır, yahni, Amazon çikolatası yiyebilir ya da başkentte baş döndürücü Latin yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Müthiş coğrafi özelliklere ve yoğun bir kültürel geçmişe sahip bu ülkede tropik meyveler de çokça tüketilir, ayrıca İspanyol, Afrika’n ve Asya yemekleri de yenebilir. Gerçek şu ki buraya geldiğiniz an farklı kültürlerin nefes aldığınız havada bile bulunduğunu fark edeceksiniz. Yerel yemek pazarlarını da keşfetmeyi unutmayın. Cadde üzerinde dükkanlarda mangalda pişmiş biftek yiyebilir ve Peru yemeklerinin tadını çıkartabilirsiniz.   

Peki ya Macera

Devasa kumullar, karla kaplı zirveler ve Pasifik suları sizi başkentin trafiğinden ve kalabalığından kurtaracak: Lima’ya doğru ilerleyip kimsenin daha önce gitmediği yerleri keşfedebileceğiniz bu ülke gezginler için bir cennet gibi. Ayrıca burada rafting, yamaç paraşütü, zip line ve bisiklet yolculuğu da yapabilirsiniz. Amazonun vahşi doğasında macaw papağanlarını görebilir ve eski medeniyetin kalıntıları arasında gün atımını izleyebilirsiniz. Bu ülkeyi gezerken acele etmeyin ve her anın tadını çıkartın. Acele etmenize hiç gerek yok. Ülkenin festivalleri arasına karışıp günlerce süren eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz. Ayrıca burada maceranın aslında Peru’yu anlamakta saklı olduğunun da farkına varacaksınız.  

Festival tadında hayat  

Şehir efsanelerinin gerçekle karıştı ve pagan geleneklerinin halen yaşatılmaya devam ettiği bu çılgın ülke sizi bekliyor. Peru’nun kültürel mirası oldukça zengindir ve buradaki festivallerde belki de hayatınızda duyduğunuz en çılgınca şeylerin gerçek olduğu göreceksiniz. Burada eski tanrıların reenkarnasyon ile dünyaya tekrar geldikleri ve ikinci hayatlarında Hristiyan azizleri olarak yaşadıkları düşünülmektedir, bu azizler dağlara tırmanırken Tanrının yolunda ölmüşlerdir. Bu tanrıların anılması için yapılan devasa Inka heykellerini ülkenin her yanında görmek mümkündür. Burada tarih oldukça canlıdır ve bu tarihi deneyimlemenin yolu Peru’yu ziyaret etmekte saklıdır.      

Peru’yu neden seviyorum? 

Yazar: Carolyn McCarthy
Benim için Peru Güney Amerika’nın eski geleneklerinin ve büyüleyici mimarı yapılarının bir karışımı, burada en sofistike kültürlerin sanat içerisinde kendini gösterdiğine şahit olabilirsiniz. Peru’da vahşi doğada buzlu And dağlarını, Amazon ormanlarını görmeniz ve doğanın tadını çıkartmanız mümkündür. Ayrıca farklı insanların yan yana yaşadığı kültürel karmaşanın hakim olduğu Peru’da modern hayatı da deneyimleyebilirsiniz. Sadece Peru yemekleri bile buraya gelmeniz için bir neden olabilir. Buraya her gelişimde farklı deneyimler yaşıyorum ve Peru beni şaşırtmaya devam ediyor.   

Авиакомпании, летающие в Peru

Peru Авиабилеты Часто задаваемые вопросы (Часто задаваемые вопросы)
При поиске авиабилета между пунктом вылета и Peru можно выбрать наиболее подходящий из списка вылетов.
В настоящее время самая доступная цена авиабилета Peru составляет 50 451,8 TL.