South African Airways Uçak Bileti

South African Airways Bilgileri

Headquarter

Kempton Park

Year of Foundation

1934

Number of Destinations

39

Number of Countries Flying

27

Total Aircraft Number

14

IATA Kodu

SA

South African Airways Hakkında

South African Airways

South African Airways, Güney Afrika kökenli bir hava yolu şirketi olarak biliniyor. Bu şirkete Güney Afrika’nın ulusal ve bayrak taşıyıcı firması deniyor. South African Airways’ın 1934 yılında kurulduğu biliniyor. Kurulduğu tarihten bu yana birçok yolcuya ev sahipliği yapıyor.


South African Airways Rota ve Seferleri

South African Airways firmasının 58 tane uçağı bulunuyor. Bu 58 uçakla 30’dan fazla ülkeye uçuş düzenleniyor. Düzenlenen uçuşların sayısı günden güne artıyor. Çünkü firma her geçen gün kendisini geliştiriyor. Yurt dışında da bu firma biliniyor. South African Airways firmasının rotaları, resmi internet sitesinden kolayca görülebiliyor. South African Airways seferleri iç hatlara ve dış hatlara oluyor. South African Airways uçak bileti satın alanlar olumsuz hava koşulundan dolayı uçuşun ertelendiğine şahit olabiliyor. South African Airways firmasının uçuş düzenlediği ülkelerden bazıları:
  • Fildişi Sahili
  • Mısır
  • Etiyopya


Check-in İşlemleri

South African Airways firmasından bilet alanlar check in işlemlerini dert etmiyor. Çünkü check-in işlemleri mobil uygulamalar sayesinde çözülebiliyor. Çözülemeyen meseleler için havaalanına gidip firma yetkilileri ile görüşülebiliyor. Ancak check in işlemlerinin unutulmaması gerekiyor. Unutulduğu durumlarda uçuşa az bir saat kala cep telefonuna bilgilendirme mesajı geliyor. Bu hizmetten birçok kişi memnun kalıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

South African Airways firması yolcularına ücretsiz bagaj hakkı sunuyor. Bu hakkı birçok kişi kullanıyor. 7 kiloya kadar olan bir çanta ücretsiz bir şekilde kabul ediliyor. 1 çantadan sonra alınan bagajlar için ekstra ücret ödemek gerekebiliyor. Ancak South African Airways, ücretleri düşük tutuyor. South African Airways firması evcil hayvanları da taşıyor. Ancak evcil hayvanların taşınmasının belli kuralları bulunuyor. Bu kuralları yerine getiren kişilerin hayvanları taşınıyor.


South African Airways İkramlıklar

South African Airways uçak bileti satın alanlar farklı tarzda ikramlarla karşılaşıyor. Çünkü firma müşterilerine dünya lezzetlerini tattırmayı amaçlıyor. İkram için ekstra ücret alınmıyor. Uçuş sırasında verilen ikramlarda temizliğe çok dikkat ediliyor. El değmeden paketlenen ikramlar kısa sürede müşterilere veriliyor. South African Airways firması için ikramlar ayrı bir yer tutuyor. İkramlardan memnun kalan yolcular genel olarak uçuştan da memnun kalıyor.


Koltuk Seçimi

South African Airways bünyesindeki uçaklarda farklı koltuklar bulunuyor. Bu koltuklardan bazılarının diz mesafesi daha genişken bazılarının diz mesafesi daha dar oluyor. Farklı koltuk türleri için ekstra ücret ödemek gerekebiliyor. Diz mesafesi geniş olan koltuklar çok daha erkenden seçiliyor. Uçağın acil kısmında bulunan uçakları herkes seçemiyor. Sağlık sorunu olanlar ve hamile olanlar bu koltukları tercih edemiyor.


South African Airways Özel Programları

South African Airways firmasının sattığı biletlere bakıldığında son 3 yılda iki kat arttığı görülüyor. Güney Afrika vatandaşlarının birçoğu uçuş için bu firmayı tercih ediyor. Çünkü bu firma müşterilerine farklı avantajlar sunuyor. Bu avantajlar, müşterilerin firmayı tercih etmesindeki en büyük sebep olarak görülüyor. South African Airways şubelerinden alınan kart ile mil biriktirilebiliyor.


South African Airways İletişim

South African Airways Telefon Numarası: 00 27 11 978 2888
E mail adresi: jnbdirectsales@flysaa.com
Web sitesi:www.flysaa.com
Adres: Airways Park, 32 Jones Road, Kempton Park, Johannesburg

South African Airways Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok