Oman Air Uçak Bileti

Oman Air Hakkında

Oman Air

Umman ulusal havayolu şirketi olan Oman Air 1993 yılında kurulmuştur. Merkezi, Muscat uluslararası havalimanında bulunuyor. Oman Air uçak bileti satışları 23 farklı ülkedeki 40 farklı nokta için yapılıyor. Herhangi bir ortaklık anlaşması olmadan, beş farklı havayolu şirketi ile ortak uçuşlar yapıyor. Filosunda bulunan uçaklarda, çift kabin ve üç kabin seçenekleri sunuyor. Çift kabinlerde ekonomik ve ticari sınıf, üç kabin uçaklarda ise birinci sınıf, ekonomik sınıf ve ticari sınıf bölümleri yer alıyor.

Oman Air havayolu şirketi, Muscat şehrindeki uluslararası havalimanından yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar gerçekleştiriyor. 1993 yılında kurulmuş ve IATA kodu (WY), ICAO kodu ise (OMA) kullanılıyor. 50’den fazla uçak filosu ile 50’den fazla noktaya uçuşlar yapıyor. Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü üyesi olan havayolu şirketi, yurtdışında da birçok noktaya yolcu ve ticari uçuşlar yapıyor.


Oman Air Rota Ve Seferleri

Oman Air firması, Umman bayraklı uçuşları ile dünya havayolu taşımacılığı sektöründe önemli bir yere sahiptir. 50’den fazla noktaya düzenli seferler düzenliyor. Rotasında yer alan ülkeler şunlardır:
Türkiye, Almanya, İngiltere, Mısır, Katar, Hindistan, Maldivler, Pakistan, Tayland, Suudi Arabistan ülkelerine seyahatler için uçak bileti satışları yapılıyor. Ulusal havayolu şirketi olduğu için Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’da 23 ülkeye uçuş seferleri düzenliyor. Firma, resmi web sitesi üzerinden tüm misafirlerini, seferleri ve diğer hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıyor.


Check-in İşlemleri

Oman Air uçak bileti check-in işlemlerini resmi web sitesi üzerinden online olarak yapabiliyorsunuz. Bilet satın aldıktan ve uçuş saatine 24 saat kaldıktan sonra check-in işlemlerini yapmaya başlayabiliyorsunuz. Resmi web sitesindeki check-in bölümünü seçenler, bilet PNR numaralarını ve adını soyadını yazanlar, check-in işlemlerini online olarak yapmaya başlayabiliyor. Havalimanlarında da Oman air kontuarları aracılığı ile check-in işlemlerinizi yapabilirsiniz. Online check-in yapanlar, e-biniş kartını oluşturabiliyor ve havalimanlarında sıra bekleme sorunu yaşamıyorlar. Bu zaman kazanmalarını ve havalimanında daha rahat işlem yapmalarını sağlıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Oman air uçak bileti sınıfı, yurt içi ya da yurtdışı uçuşlara göre ücretsiz bagaj hakları farklı belirleniyor. Yurtiçi uçuşlarda, bagaj boyutu 159 cm’ye ve 32 kg’a kadar ücretsiz bagaj hizmetinden faydalanılabiliyor. 32 kg fazla olan bagajlar için kg başına 15 $ ek ücret talep ediliyor. Uluslararası uçuşlarda da ücretsiz bagaj hakkı maksimum 32 kg’dır. Fazla bagaj işlemlerinde kg başı ücretler, uçuş rotalarına göre değişiyor. Fiyat bilgilerini web sitesinde güncel olarak yayınlıyor.


Oman Air İkramlıklar

Oman air havayolu şirketi, son yıllarda, covid-19 tedbirleri kapsamında bazı ikram hizmetlerinde değişiklik yapmıştır. Tüm ikram hizmetlerini, sağlık ve hijyen kurallarına göre uyguluyor. Yiyecek ve içecek servislerinde, Arap ve uluslararası mutfak lezzetlerine yer veriyor.


Koltuk Seçimi

Oman air uçuşlarında, online check-in yapılırken özel koltuk rezervasyonları ücretli olarak yapılabiliyor. Standart koltuk seçimi yapanlar uçuştan 48 saat önce check-in yaptıklarında ücretsiz koltuk seçimi yapabiliyor. Diz mesafesi daha geniş koltukları tercih edenler, 3$’dan başlayan fiyatlarla ek ücret ödeyebiliyor. Uçağa hızlı bir şekilde binmek ve inmek isteyen yolcular, Choice koltuklarını yani ilk koltuk sonrası 8 – 15. Sıralar arasındaki koltukları seçebiliyor.


Oman Air Özel Programları

Oman Air havayolu şirketi, özel programları ile misafirlerine özel hizmetler sunuyor. Özel ihtiyaçlara göre program seçenekleri sunuyor ve misafirlerin uçuş öncesi ve sonrası bu hizmetlerden faydalanmaları sağlanıyor. Promosyon kodu kullanarak, uçak biletlerinizi daha uygun fiyatlara satın alabiliyorsunuz.


Oman Air İletişim

Oman Air havayolları, telefon numarası: +968 - 24356302
E-mail adresi: cargosdu.mct@omanair.com
Web sitesi: https://www.omanair.com/
İletişim adresi: Muscat Uluslararası Havalimanı, Maskat, Umman

En Ucuz Oman Air Uçak Biletleri


WY Oman Air 01 Eylül 2022
İstanbul Phuket 4,443.72 TL
WY Oman Air 10 Ağustos 2022
Karachi İstanbul 4,504.54 TL
WY Oman Air 17 Eylül 2022
Dubai Male 4,823.5 TL
WY Oman Air 15 Aralık 2022
İstanbul Doha 4,936.17 TL
WY Oman Air 14 Şubat 2023
Dubai İstanbul 4,956.01 TL
WY Oman Air 18 Eylül 2022
Dubai Male 5,263.57 TL
WY Oman Air 08 Eylül 2022
İstanbul Denpasar 5,332.78 TL
WY Oman Air 08 Kasım 2022
İstanbul Denpasar 5,706.58 TL
WY Oman Air 04 Kasım 2022
İstanbul Phuket 6,060.15 TL
WY Oman Air 06 Nisan 2023
İstanbul Doha 6,225.21 TL
WY Oman Air 01 Ağustos 2022
İstanbul Denpasar 6,418.49 TL
WY Oman Air 25 Mart 2023
İstanbul Male 6,508.3 TL

Oman Air Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok