Ethiopian Airlines Uçak Bileti

Ethiopian Airlines Hakkında

Etiyopya ülkesinin bayrak taşıyıcı havayolu firması, Ethiopian Airlines 1945 yılından günümüze hizmet veriyor. Ethipian Airlines uçak bileti ile dünyanın birçok ülkesine seyahat edebiliyorsunuz. Havayolu şirketinin merkezi, Etiyopya’nın Addis Ababa şehrinde bulunuyor. Dünya geneline seferler düzenleyebilmek için Star Alliance ve Afrika Havayolları Birliği üyeliği bulunuyor. 100’den fazla noktaya düzenlediği tarifeli ve özel seferlerle binlerce kişinin güvenli seyahatler yapmasını sağlıyor.

Ethiopian Airlines havayolu şirketi, 21 Aralık 1945 yılında kurularak faaliyetlerine başlamıştır. 77 adet uçak ile oluşturmuş olduğu filosunu sürekli yeniliyor ve yeni uçak siparişleri veriyor. Ethiopian Airlines firması, 19 yurtiçi, 92 uluslararası uçuş yapıyor. Son yıllarda yaptığı uçuşlarla, Afrika’nın en önemli ve en çok kar eden havayolu firması olmuştur. Afrika merkezli uçuşları ile tüm yolcularının dünyanın farklı noktalarına avantajlı uçuşlar yapmalarını sağlıyor.


Ethiopian Airlines Rota Ve Seferleri

Ethiopian Airlines havayolu, toplam 111 farklı destinasyona uçuşlar yapıyor. Tarifeli uçuş seçenekleri sunduğu rotaları arasında, Güney Afrika, Botsvana, ABD, İrlanda, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Japonya, Filipinler, Kamerun, Brezilya, Hindistan gibi ülkeler yer alıyor. Kıtalar arası uçuş yaptığı noktalar arasında, Oslo, Stockholm, Roma, Viyana, Lizbon, Milano, Moskova, Atina, Londra, Münih gibi çok sayıda Avrupa şehri yer alıyor. Tarifeli uçuşlar için online bilet satın alma işlemleri yapılabiliyor.


Check-in İşlemleri

Ethiopian Airlines uçak bileti satın alma işlemlerinden sonra uçuş saatine ve belirlenen check-in işlem saatine göre online işlemler yapılabiliyor. Firma, uluslararası uçuşlar için online check-in işlemlerini uçuştan 36 saat önce başlatıyor. Tüm uçuşlar için check-in işlemleri, uçuş saatinde 2 saat kalana kadar devam ediyor. Online check-in işlemlerini firma sitesi üzerinden ya da bilet satışı yapan acente sitesinden mobil cihazlarla da yapabiliyorsunuz. Havalimanlarında da check-in yapabiliyorsunuz ancak işlemler için daha erken gelmeniz gerekiyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Ethiopian Airlines uçak bileti ekonomik ve business sınıf olarak satılıyor. Ekonomik sınıf bileti ile uçuş yapan yolcular, yanlarında el bagajı olarak 7 kg’a kadar eşya bulundurabiliyor. Business yolculara tanınan hak ise 8 kg’dır. Teslim bagaj hakları da bilet sınıfına göre değişiyor. Ekonomik sınıf için 23 kg, business sınıf için 32 kg ücretsiz bagaj taşıma hakkı veriliyor. Fazla bagajı olan yolcular, ücretsiz bagaj hakkı fazlası olan kg’lar için ek ücret ödüyor. Fazla bagaj ücret bilgileri de firmanın sitesinde uçuş noktasına göre gösteriliyor.


Ethiopian Airlines İkramlıklar

Ethiopian Airlines havayolu içecek ve yiyecek menü seçeneklerini yolcularına sunuyor. Tüm uçuşlarda atıştırmalık, kahvaltı, çay, su, kahve gibi ikramlarda bulunuyor. Uzun süren seyahatler için yolcular, uçuş öncesinde bilgi vererek sıcak yemek siparişlerini verebiliyor.


Koltuk Seçimi

Ethiopian Airlines havayolları seyahatlerinde koltuk rezervasyon işlemlerini, bilet satın alırken ya da online check-in şilemleri sırasında yapabiliyorsunuz. Business bölümü ile ekonomik bölümde yer alan koltuk seçenekleri farklıdır. Ekonomik bölümde standart koltuk seçimi yapanlar, cam kenarı ya da koridor seçeneğini kullanabiliyor. Diz genişliği fazla olan koltuklar, çıkış kapısına yakın bölümdeki koltuklardır. Özel olarak bu koltukları seçmek isteyenler ek ücret ödeyerek seçimlerini yapabiliyor.


Ethiopian Airlines Özel Programları

Ethiopian Airlines havayolu firması, Cloud Nine Loung ve ShebaMiles Lounge programlarına üyedir. Tüm yolcularının bu programlar için alacakları kartlarla puan biriktirmelerini sağlıyor. Sık uçuş yapan ve 12 içerisinde belirlenen limitte puan toplayan yolcular, ek bagaj, ücretsiz uçuş ve havalimanlarındaki çeşitli hizmetlerden faydalanma fırsatını yakalayabiliyor.


Ethiopian Airlines İletişim

Ethiopian Airlines havayolları, telefon numarası: +251 115 17 8227
E-mail adresi: akliluha@etihopianairlines.com
Web sitesi: https://www.ethiopianairlines.com
İletişim adresi: Addis Ababa Uluslararası Havalimanı, Addis Ababa, Etiyopya

En Ucuz Ethiopian Airlines Uçak Biletleri


ET Ethiopian Airlines 05 Eylül 2022
Addis Ababa Djibouti 2,269.2 TL
ET Ethiopian Airlines 08 Eylül 2022
Addis Ababa Jinka 2,315.32 TL
ET Ethiopian Airlines 09 Ağustos 2022
Addis Ababa Kahire 4,344.36 TL
ET Ethiopian Airlines 18 Temmuz 2022
Kigali İstanbul 7,334.75 TL
ET Ethiopian Airlines 19 Temmuz 2022
Kigali İstanbul 7,334.75 TL
ET Ethiopian Airlines 20 Temmuz 2022
Kigali İstanbul 7,334.75 TL
ET Ethiopian Airlines 21 Temmuz 2022
Kigali İstanbul 7,334.75 TL
ET Ethiopian Airlines 19 Eylül 2022
İstanbul Zanzibar 7,403.55 TL
ET Ethiopian Airlines 02 Aralık 2022
İstanbul Cape Town 7,607.14 TL
ET Ethiopian Airlines 18 Kasım 2022
İstanbul Johannesburg 7,614.91 TL
ET Ethiopian Airlines 18 Ağustos 2022
İstanbul Addis Ababa 8,586.07 TL
ET Ethiopian Airlines 01 Ağustos 2022
İstanbul Abuja 8,713.06 TL

Ethiopian Airlines Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok