Şili Авиабилеты

Информация о Şili

Код страны

CL

Временной период

Pacific/Easter

Язык

İspanyolca

Валюта

Şili Pesosu

Телефонный код

56

Столица

Santiago

Şili Авиабилеты

Şili Hakkında

Şili müthiş doğası ile sizi çağırıyor ve sakin bir tatil istiyorsanız burayı ziyaret etmek sandığınızdan çok daha kolay.

Sakin Maceralar  

Şili, ülkeye adım attığınız anda size farklı macera deneyimleri sunar. Carretera Austral çakıllarının üzerinde bisiklete binebilir, tekneyle, SUV araçlarla ya da kağnılarla cennette gibi hissedeceğiniz meyve bahçelerine ulaşabilirsiniz. Burada şans eseri pek çok farklı yeri keşfedeceksiniz. Şili’de plan yaparak da gezebilirsiniz ama size tavsiyemiz burada her türlü deneyime açık olmanız. Yerli halk her zaman yavaş hareket ederler bu yüzden onlara uymak isteyebilirsiniz. Burada, ‘acele edenler vakitlerini boşa harcar’ diye bir Patagonia sözü vardır ve gezginlerin bu felsefeyi benimsemesi çok önemlidir.

Şarap Kültürü  

Şili’de şarap en önemli ihracat ürünlerinden biri haline gelmeden önce bile her masada şarap görmek mümkünmüş. Büyük anne ve büyük babalar her zaman bağlarda vakit geçirirlermiş. Şimdi ise Şili dünyanın en ünlü şarap ihracatçılarından biri haline geldi. Yoğun kırmızı şaraplar, lezzetli beyaz ve roze şarapları ise herkesin ağız tadına göre bir şarap bulmak mümkün. Ancak Şili de şarabın farklı bir anlamı da var. Şili’de concept of la buena mesa diye bir gelenek var. Yani şarap sadece zevk için değil. Şarap aynı zamanda iyi bir yemeğin yanı sıra güzel dostlukların da başlangıcını ifade ediyor. Burada iki kadeh şarap ile yeşeren dostluklar kalıcı oluyor. Şerefe!

Aşırılıkların Ülkesi  

İlginç bir şekilde ince ve uzun bir yapıya sahip Şili Güney Amerika’dan çöllere ve oradan da buzul arazilerine doğru uzanan farklı topraklara sahip. Çok çeşitli doğal güzellikleri ile 4300 kilometre boyunca uzayan arazide kumullar, verimli vadiler, volkanik yapılar, eski ormanlar, devasa buzullar ve fiyortlar görmek mümkün. Şili’de her yer büyüleyici farklı doğal güzelliklere sahip. Gezginler için Şili’nin bakir toprakları oldukça etkileyici birer gezi rotası. Buradaki doğal güzellikler insanın gelişiminden beri burada. Şili gezegendeki en bakir toprakları barındırıyor bu yüzden bu gezi rotasını listenizden çıkartmayın. 

La Buena Onda

Şili’de oldukça farklı coğrafi yapılar mevcut. And dağlarının eteklerinde ve Pasifik sularının hemen ardında kalan Şili 175 km genişliğe sahip. Burada sizi Şili’nin sıcak insanları karşılıyor. Sizi gördüklerinde hiç tereddüt etmeden size bir dost gibi davranıyorlar. Kıtanın başından sonuna pek çok şey değişse de tek değişmeyen şey sıcakkanlılık diyebiliriz. Buena onda yani dost canlılığı burada farklı bir anlam kazanıyor. Patagonyalıların mate çayı etrafında birleşip dinlendiklerini görebilirsiniz. Bu gelenek yerel hayatın en önemli parçalarından biri bu yüzden burada mutlaka bu ritüeli göreceksiniz. Mate çayı ile rahatlarken Şili halkının söylediği tek bir şey var rahatla ve zincirlerini kır.  

Şili’yi neden seviyorum?

Yazar: Carolyn McCarthy
Şili’de yürüyüş rehberi olarak bir süre çalıştım ve ardından da her yıl Göller Yöresinde tatile gelmeye başladım. Benim için Şili doğa demek, vahşi doğa ve bakir topraklar insanların keşfetmesi için orada öylece duruyor. Buraya geldikçe Şili’nin gezegendeki en farklı yerlerden biri olduğunu anlamaya başladım, böyle yerlere gerçekten ihtiyacımız var. Burada doların değerinin belirlediği kaynaklar yok, Şili ruhumuzu besleyen vahşi yerlere sahip. 

Авиакомпании, летающие в Şili

Şili Авиабилеты Часто задаваемые вопросы (Часто задаваемые вопросы)
При поиске авиабилета между пунктом вылета и Şili можно выбрать наиболее подходящий из списка вылетов.