Jamaika Авиабилеты

Информация о Jamaika

Код страны

JM

Временной период

America/Jamaica

Язык

İngilizce

Валюта

Jamaika Doları

Телефонный код

1

Столица

Kingston

Самые дешевые авиабилеты Jamaika, цены и расписание

Самые популярные рейсы Jamaika

TK Turkish Airlines 21 сентябрь 2024
İzmir Κίνγκστον 24 659 TL
Купить

Jamaika Стоимость авиабилетов

İzmir Рейсы Kingston занимают в среднем 14 часов10 минут.

История Компания Отправление Прибытие Цена
21.09.2024 Turkish Airlines İzmir Κίνγκστον 24 659 TL
Jamaika Авиабилеты

Jamaika Hakkında

Jamaika Karayiplerin turizm endüstrisinde bir mücevher kadar önemli ama orada sahillerden ve Resort otellerden daha fazla keşfedecek bir sürü şey var. 

Riddims (Ritim) Adası

Jamaika bize gelişen dünyada ilk dünyaca ünlü yıldızı, Bob Marley’i miras bıraktı. Bob Marley müzikal kökenlerini bu küçük adadan alıyordu ve Batı Afrika halk şarkılarından sonra çağdaş dans salonlarında elektronik ezgilerle müzik yapmaya başlamıştı. Jamaika müthiş bir müzikal güce sahiptir ve burada sadece günümüz ezgilerini değil aynı zamanda yerel lehçe ile yapılan ve adanın çoğu kilisesinden çıkan dini ezgileri de duyabilirsiniz. Jamaika’da müzik hayattır ve kısa süre içinde siz de bu müziğe kendinizi bırakırsınız.   

Cennet Bahçeleri

Jamaika’dan uzakta yaşayan Jamaikalılara ülkelerinde en çok neyi özlediklerini sorduğunuzda alacağınız yanıt ülkenin doğasıdır çünkü Jamaika Karayip adaları arasında en güzel bahçelere ve doğa manzaralarına sahip ülkedir. Jamaika mercan bahçeleri üzerinden akan kristal kadar parlak sularla başlar, yumuşacık ince kum sahillerle devam eder ve kırmızı topraklara doğru uzanan ülkenin dimdik dağlarında muz yetişir. Bu müthiş ülke hem gözünüze hem de ruhunuza hitap eder. Jamaika kültürü yabancılar için anlaşılması biraz zor olabilir ama bu ülkeyi gördüğünüzde onların kültürüne saygı duymayı öğrenir ve kendinizi ada hayatının müzikal ritmine bırakırsınız.  

Karayip Çiçekleri  

Jamaika kültürünün diğer özellikleri gibi yiyecek kültürü de Eski ve Yeni Dünyalar arasında bir yerlerde doğmuştur ve karma özelliklere sahiptir. Afrika’nın baharatlı aromaları zamanla yerini lezzetli aromalara bırakmış, ülkenin yiyecek kültürüne patates, pirinç, verimli topraklarda yetişen muz ve yerel sularda tutulan balıklar dahil olmuştur. Ülkenin lezzetli tropikal meyveleri ile birlikte rom içtiğinizde ülkenin yiyecek kültürünün nasıl hem Karayip ezgilerine sahip olduğunu hem de kökenlerinin özelliklerini koruduğunu anlayacaksınız. 

Jamaika’yı Neden Seviyorum?  

Yazar: Paul Clammer
Jamaika’yı ziyaret etmeden önce bu ülkeye dair bilgilerim ne kadar eskilere dayandığını ve gerçekdışı olduğunu bilmiyordum, Jamaika ile ilgili sadece Bob Marley’i biliyordum ve 1970’lerdeki sorunlarla ilgili biraz bilgim vardı. Oraya ilk gittiğimde gözlerime inanamadım. Bir ülkenin bu kadar canlı ve inanılmaz güzel göründüğünü çok nadiren düşünürüm (Kingston dans salonu ve sokak partilerini görmeden inanmak çok zordu): bir ülkenin yağmur ormanlarında kaç tane gizli şelale olabilir ki? Rom gibi pürüzsüz ve bir tabak kurutulmuş et gibi sıcak Jamaika beni gerçekten çok şaşırttı. Haberlerde Jamaika’nın ne kadar tehlikeli olduğu söyleniyordu ama orada maruz kalacağınız en kötü suç kalbinizin çalınması olacaktır. 

Maceralarla Dolu Jamaika

Jamaika yer altı suları, yürüyüş parkurları, rafting yapılan nehirleri, yer yer altı mağaraları ve araba ya da bisikletle gezilebilecek yolları ile keşfedilmeyi bekliyor. Eğer güzel sahillerinden uzak durursanız çoğu turistin kaçırdığı farklı yerleri de keşfedebilirsiniz. Jamaika’da dış mekan sporları yapabilmek için Usain Bolt kadar güçlü olmanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Ancak başka birisinin liderliğinde rafting yapmak için fiziksel güce ihtiyacınız yok, ayrıca sağlığı yerinde olan herkes Mavi Dağ Zirvelerine giden yürüyüş parkurlarında yürüyüş de yapabilir.  

Авиакомпании, летающие в Jamaika

Jamaika Авиабилеты Часто задаваемые вопросы (Часто задаваемые вопросы)
При поиске авиабилета между пунктом вылета и Jamaika можно выбрать наиболее подходящий из списка вылетов.
В настоящее время самая доступная цена авиабилета Jamaika составляет 24 659,04 TL.