Airasia Airasia Авиабилеты

Главное управление

Kuala Lumpur, Malaysia

Год основания

1993

Количество очков полета

165

Количество летающих стран

60

Общее количество самолетов

146

Статус продаж

Pasif

Airasia Hakkında

Airasia билетов

Malezya’nın low cost havayollarından olan Airasia 2007 senesinde ‘’Airline Of The Year’’ ödülünü almaya hak kazanmıştır. 1993’ten beri hizmet veren firmanın merkezi Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’dır. Düzenlediği seferler ve filosunun büyüklüğü ile Malezya’nın en büyük havayolu Airasia, sponsorlukları ile kendinden söz ettirir. 255 uçaklık filosunda, Airbus A320-200, Airbus A320neo ve Airbus A321neo modelleri yer alır. AirAsia, Skytrax tarafından 2019'a verilen son ödül de dahil olmak üzere uluslararası seyahat ve havayolu ödüllerinde üst üste 11 yıldır sürekli olarak dünyanın en iyi low cost firması seçildi. AirAsia’nın cesaret verici sloganı, “Artık herkes uçabilir!”dir.

Airasia Rota ve Seferler

İç ve dış hatlarda aktif olarak Airasia her gün 180 uçuş gerçekleştirir. Airasia yurt içi uçuşlarının düzenlendiği havaalanları şunlardır: Tawau Havaaalanı, Sandakan Havaalanı, Penang Uluslararası Havaalanı, Meixian Havaalanı, Langkawi Uluslararası Havaalanı, Labuan Havaalanı, Kuching Uluslararası Havaalanı, Sultan Haji Ahmad Shah Havaalanı, Sultan Mahmud Havaalanı, Sultan Abdul Aziz Shah Havaalanı, Kuala Lumpur Uluslararası Havaalanı, Kota Kinabalu Uluslararası Havaalanı, Sultan İsmail Petra Havaalanı, Senai Uluslararası Havaalanı, Sultan Azlan Şah Havaalanı, Bintulu Havaalanı, Sultan Abdul Halim Havaalanı, 
Uluslararası Airasia seferleri: Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya, Hindistan, Malezya, Yeni Zelanda, Filipinler, Endonezya, Brunei, Tayland, Çin, Güney Kore, Sri Lanka, Vietnam, Bangladeş, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri, Hong Kong, Suudi Arabistan, Tayvan, Nepal, Birleşik Krallık, Maldivler, Laos, Makao, Myanmar, Mauritius, Umman, Kamboçya, Singapur, Gürcistan ve İran’a gerçekleşir.


Check-in İşlemleri

 Malezye, Endonezya, Tayland, Hindistan, Filipinler ve Singapur’daki havaalanlarında bulunan self-kiosk’lardan yararlanılabilir. Bebekle seyahat edenler, özel yardıma gereksinim duyanlar 12 – 16 yaş arası  yalnız seyahat eden gençler kontuarlardan check in işlemlerini tamamlamalıdırlar.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kabin bagaj ölçüleri 56x36x23 cm boyutlarından ve 7 kilogramdan büyük olamaz. El bagajları ise 40x30x10 cm’den ufak ve uçaktaki koltuk altlarına sığacak büyüklükte olmalıdır. Check in bagajı iç hat uçuşlarda 15 kg, diğer uçuşlarda ise rotaya bağlı olarak 20 – 40 kg arasındadır. Ekstra bagajlar için internetten ödeme sağlanabilir.


Airasia İkramlıkları

Asya yemeklerinin de aralarında bulunduğu Airasia yemekleri lezzetli ve çok çeşitlidir. Geniş yemek seçenekleri Airasia web sitesinden kontrol edilebilir. Yemekler ile birlikte ücretsiz içecek servisi yapılmaktadır. Menülerin bazıları vejetaryen yolcular için özel olarak üretilir. Diyet uygulayan ya da alerjisi olan yolcular yemek isteklerini uçuşlarından en az 24 saat önce ayırtmalıdır. Uçuşlardaki ikramlıklar, Airasia sitesinden öğrenilebilir.


Koltuk Seçimi

Uçağın ön sırasındaki ve acil çıkıştaki koltuklar ekstra diz mesafesine sahiptir. Pencere kenarı ve koridor kenarı olmak üzere Airasia yolcuları, uçak içerisinde istedikleri yerde seyahat edebilirler. Ücretler, iç ve dış hatlarda koltuk konumlarına göre değişiklik gösterebilir.


Airasia Özel Programları

  • Airasia BIG
Ücretsiz olarak Airasia BIG üyesi olan yolcular, uçuş destinasyonlarına göre puan kazanırlar. Puan kazanmanın diğer yolları: temek, bagaj, ekstra sigortası gibi herhangi bir ek hizmet satın almak, anlaşmalı yerlerden otel rezervasyonu yaptırmak ve araç kiralamaktır. Üyelik durumuna (Red, Gold, Platin, Black) ve ücret seçimlerine (düşük ücret, Premium esnek) göre kazanılan puanlar değişiklik gösterir.

Airasia Авиабилеты Часто задаваемые вопросы (Часто задаваемые вопросы)
Вы можете найти все авиабилеты Airasia из списка, который появляется после выбора маршрута на странице авиабилетов Bilet.com.
Если вы завершили членство в Bilet.com, вы будете получать мгновенную информацию обо всех активных кампаниях. Кроме того, если вы используете мобильное приложение, вы получите уведомление прямо на свой телефон. Когда эти кампании активны, вы сможете купить Airasia авиабилетов в действительные диапазоны дат и по маршрутам, которые соответствуют условиям кампании.
В целом правила провоза багажа у многих авиакомпаний одинаковые. Авиакомпания Airasia имеет ограничение по багажу: 23 кг для эконом-класса и 32 кг для бизнес-класса. В ручной клади можно провозить предметы весом не более 8 кг.
Огнестрельное или не огнестрельное оружие, ножницы, перочинный нож и другие остроконечные предметы не допускаются в ручной клади.
Вы можете связаться со службой поддержки Airasia по контактным номерам на их официальном сайте.
Процесс регистрации Airasia авиабилетовBilet.com Check-Inсо страницы.
Горячие/холодные блюда подаются на международных и трансокеанских рейсах Airasia рейсов. Может варьироваться в зависимости от времени полета.

Airasia О комментариях

Очень хороший ( )
Хороший ( )
Середина ( )
Плохой ( )
Очень жаль ( )
Средний балл

0

Yorum Yok