Nepal Авиабилеты

Информация о Nepal

Код страны

NP

Временной период

Asia/Kathmandu

Язык

Nepalce

Валюта

Nepal Rupisi

Телефонный код

977

Столица

Katmandu

Самые популярные рейсы Nepal

QR Qatar Airways 25 август 2024
Katmandu Toronto 38 898 TL
Купить
Nepal Авиабилеты

Nepal Hakkında

Yüksek Himalayalar ve buğulu Hint ovaları arasında sıkışıp kalmış Nepal, kar zirveleri, Sherpas, Tibet sığırı ve yetiler, manastır ve mantaların ülkesidir.

Dağ Zirveleri

Himalaya Dağları çoğu dağ tutkunu için en nihai hedeftir. Everest, Annapurnas ve ötesine giden sarp yolları ile Himalayalar’ın bazı ikonik ve erişilebilir yürüyüşler imkanlarının bazıları burada sunulur ve çoğu trekking alanı 2015 depreminden ufak hasarlar ile kurtulmuştur. Sıcak yemek, rahat kulübe ve sıcak bir elma turta diliminin günün sonunda sizi bekliyor olacağına emin olarak dünyanın başka hiçbir yerinde inanılmaz bir dağ manzarasında günler boyunca yolculuk yapamazsınız.

Ve sonra kükreyen Nepal nehri üzerinde yapılan raftingin adrenalin vuruşu ya da dipsiz Himalayalı vadilere doğru bungee jumping yapmak vardır. Kanyon geçişi, kayak yapmak, yamaç paraşütü ve dağ bisikletinin hepsi dünyanın en hareketli manzaraları bağlamında bir telaş sunar.

Ortaçağa Özgü Şehirler ve Kutsal Bölgeler

Diğer gezginler cin ve tonik ile beraber Himalayalı bir bakış açısından zirvelere hayran kalarak, Katmandu, Patan ve Bhaktapur’un tarihi şehir merkezlerine doğru sallanarak ve yüzlerce yıllık Budist anıtı ve manastırları çevresinde dini bir dolaşma üzerindeki Tibetli Budist seyyahlara katırlarak Nepal’i daha rafine bir hızda görmeyi tercih ediyor. 2015 depreminden sonra bile, Nepal Himalaya’nın kültürel güç merkezi olarak kalmaktadır; Katmandu Vadisi birinci sınıf saraylar, arka sokaklarda saklı mabetler ve yüce tapınak sanatından oluşan eşsiz bir koleksiyon sunar.

Neden Nepal’i Seviyorum?

Bradley Mayhew, Yazar

Eğer benim gibi, kafanın güzelliğini Himalayalı bir yolculun sunduğu eskiden kalma dağ manzaraları ve bakış açısından alıyorsanız, Nepal’i seveceksinizdir. Ama eğer yine benim gibi, dağ yaban hayatının sırılsıklam bir çadır yerine bir dilim sıcak elma turtası ile gelmesini gizlice diliyorsan, burayı kesinlikle seveceksin. Nepal hakkında en sevdiğim şey? Burada hep başka bir macera var. Done Annapurna? Gokyo Vadisi’ni görün. Done Gokyo? 6000 metrelik trekking zirvesini deneyin. Yanınızda espresso ile burası macera cennetidir.

Orman Maceraları

Daha güneyde doğa meraklıların egzotik kuş türleri için ağacın üst dallarına baktığı ve gergedan ve kaplanları için yavaşça yürüyen Hint fillerinin sırtlarından ormanları aradığı Nepal’in vahşi ve karışık ulusal parkları bulunuyor. Merkezi Chitwan’da lüks safari kulübesini ya da uzak Bardia ve Koshi Tappu’ya vahşi bir yolculuk için keşfe çıkmayı seçin. İster ülkeyi dağ bisikleti, motorsiklet, sal ya da turist otobüsü ile geçin, Nepal şaşılacak derecede envai çeşit albeni ve manzara sunuyor.

Nirvana’ya Seyahat Edin

Dünya üzerinde Nepal kadar özgür bir seyahat için iyi bir düzene sahip olan çok az ülke vardır. Thamel ve Pokhara’nın trekking dükkanları, fırınları ve pizzacıları arasında dolaşırken bir şekilde sırtçantalı bir Disneyland’e geldiğini hissetmek kolaydır. Kırsal bölgenin dışında geleneksel dağ yaşamının yavaş bir hızda devam ettiği ve milyonlarca muhtemel maceranın dağ ufuklarında parıldadığı başka bir Nepal vardır.

Pek çok insan Himalaya’nın dağ yollarını ve Orta Tepeler’in atmosferik tapınak şehirlerini keşfederken ömürlerini harcamıştır ve hala daha fazlası için geri gelmektedirler. Nepal’de karşılaşacağınız en büyük sorun sadece her şeye nasıl uymanız gerektiği olacaktır.

Авиакомпании, летающие в Nepal

Nepal Авиабилеты Часто задаваемые вопросы (Часто задаваемые вопросы)
При поиске авиабилета между пунктом вылета и Nepal можно выбрать наиболее подходящий из списка вылетов.