Toplu Taşıma - Talimat Sorgulama

Talimat Sorgulama

İstanbul kart para yüklemelerinizde talimat numarası ile bakiye yüklemenizin durumunu sorgulayabilirsiniz. Toplu Taşıma Talimat Sorgulama panelinden bilgilerinizi girerek daha önceki yüklemelerinize ve kazandığınız puanların bilgilerine ulaşabilirsiniz. Herhangi bir bekleme veya ödeme reddi durumunda çağrı merkezlerimiz tarafından destek alabilir, detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Talimat Numarası Nedir?

Talimat numarası, toplu taşıma kartınıza ödeme talimatı yaptığınızda tarafınıza verilen takip amaçlı bir numaradır. Bu numara size mail ve sms yoluyla iletilmektedir.

Eğer mail adresinizi hatırlamıyor veya ulaşamıyorsanız ve telefonunuza mesaj gelmemiş ise, bilgi@bilet.com mail adresinden ve iletişim formu ile bizlere ulaşarak destek alabilirsiniz.

Belbim Telefon Numaraları

Bireysel: 153

Kurumsal: 444 2 161

Sabit Hat: 0212 465 51 93

İstanbul Kart Bakiye Yüklemlerinde Dikkat Edilecek Noktalar

  • Güvenilmeyen ve kopyalanmış sitelere kesinlikle dikkat edilmelidir. Daha önce kullanmadığınız bir platform ile karşılaştığınızda iletişim bilgilerinden kontrol edin ve doğruluğundan emin olun.

  • Yükleme işlemi yapılırken girdiğiniz ödeme yönteminin geçerliliğini kontrol edin. Aksi halde bakiye yükleme işlemi askıda kalabilir.

  • Yükleme sonrasında telefonunuzun NFC özelliği varsa, direk olarak kartınıza yükleme yapabilirsiniz. Eğer NFC özelliği yoksa, para yükleme işleminden sonra turnikelerde ve otobüslerde bulunan cihazlar ya da yükleme noktalarına temas ettirmeniz gerekmektedir.

Daha Fazla Göster
İstanbulkart SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Bakiye yükleme işlemi esnasında girdiğiniz mail adresi ve telefon bilgilerinize ilgili numara ve diğer detaylar mail ve kısa mesaj olarak iletilmiştir. Mail adresinize @bilet.com yazarak aratabilir veya gelen mesajlar bölümünden Bilet.com mesajlarını aratabilirsiniz.