İstanbulkart Dolum Talimatı

İletişim Bilgisi

Not: "Üye Ol" seçeneğini işaretleyerek üye olduğunuzda, şifreniz mail adresinize gönderilecektir.

Talimat bilgisi SMS ve e-postayla ücretsiz gönderilecektir.

Banka / Kredi Kartı

İstanbulkart SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Yükleme yapmak istediğiniz İstanbulkart numaranızı ve yüklenecek tutarı seçip, kredi veya banka kartı ile ödeme yaparak talimatınızı oluşturabilirsiniz.
İstanbulkartınızın önündeki 16 haneli numara kart aliası ve arkasındaki 04 ile başlayan 14 haneli numara kart seri numarasıdır. Her iki numara da dolum yapmak için kullanılabilir.
Hayır, talimatınız kartınıza henüz aktarılmadı. Yükleme talimatındaki parayı İstanbulkartınıza fiziksel olarak yüklemek için Metro/Metrobüs duraklarındaki kart dolum makinalarını (Biletmatik), akıllı duraklardaki kart okuyucularını, İstanbulkart bayilerindeki kart okuyucularını veya otobüslerdeki kart okuyucuları kullanabilirsiniz.
Metro ve metrobüsün içindeki kart okuyucular sadece ücret tahsil etmek için kullanılan offline okuyuculardır. Bu okuyuculardan "talimatı yükleme işlemi" yapılamamaktadır.
Bilet.com'da ilk yüklemede 10 TL kazanabilmeniz için ilk önce üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir. Sonrasında ilk yüklemenizde 10 TL puanınız hesabınıza aktarılacaktır.
Puanlarınızı İstanbulkartınıza aktarabilmeniz için hesabınızdaki puanların 20 TL'ye ulaşması gerekmektedir. Puanlarınız 20 TL'ye ulaştığında otomatik olarak kartınıza aktarılacaktır.
Bilet.com üzerinden üye girişi yaparak satın alacağınız her biletten aşağıdaki tutarlarda puan kazanırsınız.
  • Uçak Bileti 5 TL
  • Yunan Adaları ve Kıbrıs Feribot Bileti 5 TL
  • Araç Kiralama 3 TL
  • İDO Bileti 1 TL
  • Otobüs Bileti 1 TL
  • Etkinlik Bileti 1 TL
Şu anda abonman yüklemesi yapılamamaktadır.