Tokyo - Hong Kong Uçak Bileti

Tokyo - Hong Kong Uçuş Bilgileri

Min Fiyat 5.313,84 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Vietjet Aviation
En Çok Uçuş Yapan Firma Vietjet Aviation
Hong Kong Yerel Saat 17:47
Yaklaşık Uçuş Süresi 4 saat 20 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 2870 KM

Tokyo - Hong Kong Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Tokyo - Hong Kong Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Hong Kong Uçak Biletleri

SQ Singapore Airlines 01 Ekim 2023
Tokyo Ankara 18.050 TL
Satın Al
SQ Singapore Airlines 29 Temmuz 2023
Tokyo Antalya 19.414 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 10 Haziran 2023
Tokyo Gaziantep 39.389 TL
Satın Al
VJ Vietjet Aviation 24 Temmuz 2023
Tokyo Hong Kong 5.314 TL
Satın Al
MH Malaysia Airlines 30 Ağustos 2023
Tokyo İstanbul 11.332 TL
Satın Al
MH Malaysia Airlines 20 Haziran 2023
Tokyo Kahramanmaraş 35.267 TL
Satın Al
OZ Asiana Airlines 27 Haziran 2023
Tokyo Seul 4.359 TL
Satın Al
CX Cathay Pacific 23 Ağustos 2023
Ankara Hong Kong 11.985 TL
Satın Al
BA British Airways 01 Ekim 2023
Antalya Hong Kong 9.352 TL
Satın Al
LO LOT Polish Airlines 26 Haziran 2023
İstanbul Hong Kong 9.326 TL
Satın Al
PC Pegasus 15 Haziran 2023
İzmir Hong Kong 19.889 TL
Satın Al
MU China Eastern Airlines 06 Haziran 2023
Seul Hong Kong 35.523 TL
Satın Al
VJ Vietjet Aviation 24 Temmuz 2023
Tokyo Hong Kong 5.314 TL
Satın Al

Tokyo Hakkinda

Tokyo, Dünyanın en büyük kentidir. Japonya’nın başkenti olarak karşımıza çıkan bu şehir geçim açısından da oldukça pahalı bir şehir olduğu görülür. Büyük Okyanusun bir girintisi şeklinde olan ve Tokyo Körfezinin kıyısında bulunan bu şehir Sumida Nehrinin ağız kısmında yer almaktadır. Şehir ılıman dönence altı iklimine sahip olduğu bilinir. Bu sayede yaz ayları sıcak ve nemli kış ayları ise serin geçmektedir.  Tokyo’nun batısında Nishitama ilçesi bulunmaktadır. İlçe içinde ayrıca Hinode, Mizuho ve Okutama olarak üç kasaba bulunur. Dünyanın en büyük yatırım bankalarını ve sigorta şirketlerinin birkaçının merkezini içinde barındıran şehir, büyük uluslararası finans merkezi halindedir. Japonya’daki ulaşım, yayımcılık, elektronik ve yayıncılık endüstrilerinin merkezlerini oluşturan şehir ekonomik açıdan büyük bir destek sağlamaktadır. Tokyo şehri kültür açısından da oldukça gelişmiştir. İçerisinde müze, kütüphane ve üniversite bulunmaktadır. Gezilecek yerler arasında Ueno Parkı'nda Tokyo Milli Müzesi, Tokyo Milli Bilim Müzesi, Hayvanat Bahçesi ve Batı Sanatı Milli Müzesi bulunmaktadır.

Hong Kong Hakkında (eski)

Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyetinin Güney kesiminde yer alan bir şehirdir. Kowloon Yarımadası ve 235 kadar küçük adadan oluşmuştur. Asya’nın en büyük serbest pazarı ve limanını içinde barındıran şehir her açıdan kendini geliştirmiş, ülke ekonomisine katkıda bulunmuştur. Ülke içinde ki en işlek ticaret merkezine sahip olan şehir endüstri ve turizm açısından da kendini geliştirmiştir. Şehir içinde düzlükler oldukça azdır. Özellikle şehir içinde oluşan düzlüklerin denizlerin doldurulması ile oluşturulduğu bilinir. Şehir içinde muson iklimi hakimdir. Yaz sıcaklık ortalaması 28 derece iken kış sıcaklık ortalaması 15 derece olarak hesaplanmıştır. Şehir içinde balıkçılık bir hayli gelişmiştir. Bunun yan sıra meyve ve sebze dikimi de yapıldığı görülür. Şehrin ticaret merkezi olması sanayi alanında da gelişmesini sağlamıştır. Şehir tekstil endüstrisi, hafif sanayi, sinema endüstrisi, az da olsa ağır sanayi ve bankacılık gibi iş faaliyetleri bulunmaktadır. Doların Çin para biriminden daha düşük olması ve vergi olmamasından dolayı ihracat alanında kendini geliştirmeye başarmıştır.

Tokyo - Hong Kong Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Tokyo - Hong Kong arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 4 saat 20 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
Tokyo - Hong Kong arası uçak bileti en düşük 5.313,84 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Tokyo - Hong Kong arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 2870 KM kadardır.
Tokyo ve Hong Kong arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Tokyo - Hong Kong arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Japan Airlines, United Airlines, Vietjet Aviation, American Airlines, Hawaiian Airlines, Air New Zealand, Hong Kong Airlines, Cathay Pacific, All Nippon Airways, Hong Kong Express Airways, Air Canada firmalarıdır.
Tokyo - Hong Kong arasında Hong Kong Intl, Haneda, Narita, Yokota Afb havalimanları kullanılmaktadır.