İzmir Uçak Bileti

En Ucuz İzmir Uçak Biletleri

İzmir Hakkında

İzmir

Ege Bölgesi’nin en büyük şehri olan İzmir, tarih öncesi Ege Dünyası’nın en önemli şehirlerinden biridir. Birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış olan İzmir, tarihi ve coğrafi özellikleri bakımından oldukça büyük bir turizm merkezidir. 

Her yıl 12 milyondan fazla yolcu trafiğine sahip olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye’nin en büyük dördüncü havalimanıdır. Yaz turizmi ve ticaret açısından her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği İzmir, köklü tarihi ve deniz turizmi açısından önemli tatil beldelerinin bulunması nedeniyle önemli şehirlerdendir. 

İki büyük üniversitesi olan İzmir, spor, sanat ve eğitim alanında göç alan şehirler arasındadır. Ayrıca ticaret limanları ve merkezleri açısından da oldukça önemlidir. 

İzmir’e Kimler Uçar?

İzmir, hem eğitim, hem de ticaret açısından önemli bir şehir olması nedeniyle her kesimden insanın sirkülasyonun bulunduğu bir bölgedir. 

Turizm konusunda yaz kış hareketli olan bu bölgede, turistik amaçlı yerli ve yabancı turistler sıkça gelmektedir. Özellikle dış hatlar terminalini  de aktif olması, uluslararası olan bu havalimanında yoğun bir trafik olmasını sağlamıştır. 

İzmir için her dönem, en uygun uçak bileti bulunması mümkündür. Çünkü birçok farklı havayolu şirketi uçuş gerçekleştirmiştir. 


İzmir Turistik Değerler

M.Ö. 9000 yıllarından beri birçok uygarlığın kalıntısını barındıran İzmir, Efes Antik Kenti, tatil beldeleri ve meşhur kordonu ile her mevsim tercih edilen bir şehirdir.

Yaz aylarında, Çeşme, Urla, Seferihisar, Foça gibi beldeler yaz turizmine turist çekerken, antik kentler ve önemli müzeler her mevsim ziyaret edilebilmektedir. 

Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine 14 km uzaklıktadır. Gaziemir ilçesinin sınırlarına dahil olan havalimanında, iç ve dış hatlarda uçuşlar yapılmaktadır.
 
Türkiye’nin en  büyük dördüncü dış hatlar terminali olan havalimanı, 107 bin 699 metrekare büyüklüğündedir. Gidiş bölümünde 7 geliş bölümünde ise 2 Duty-free mağaza bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, 24 saat hizmet veren bu mağazalarla da hizmet vermektedir. 

Adnan Menderes Havalimanı’na uçuş düzenleyen 66 hava yolu şirketi bulunmaktadır. Yerli ve yabancı bu firmalar, birkaç tanesi sezonluk olmak üzere her dönem aktif uçuşlar düzenlemekte, en ucuz uçak bileti bulma konusunda kampanyalar gerçekleşmektedir. 

Havalimanına en yakın oteller; 

•    Orty Hotel,
•    Svalinn,
•    Yayla Hotel,
•    Rota Apart Oteldir.

Adnan Menderes Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Adnan Menderes havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça çeşitli ve kolaydır. Yolcu karşılamak isteyen biri, iç hatlar ve dış hatlardan kolay bir şekilde yolcusuna ulaşabilmektedir. Büyükşehirlerden biri olan İzmir’de, 24 saat havalimanına ulaşım mümkün olmaktadır. 


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi açılış ücreti 3 liradan başlar ve kilometre başına 2.40 lira üzerinden hesaplanır. Trafiğin yoğun olduğu saatler dışında genelde ulaşım kolaydır. Adnan Menderes havalimanı taksi telefon numarası 0232 274 20 75’tir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

En ekonomik ulaşım seçeneği olan otobüsler, iç hatlar terminalinin hemen önünden geçer. İzmir otobüs firması olan ESHOT 244 saat havalimanına ulaşım sağlamaktadır.

Otobüse binmek için İzmir Kart kullanılır ve birkaç kullanımlıktır. 


Metro ile Ulaşım

Metro ile ulaşım, havalimanı iç hatlar üzerinden geçen metro ile de mümkündür. Aliağa’dan başlayan metro, Torbalı’ya kadar ulaşabilmektedir. 


Havaş ile Şehir Merkezine Ulaşım

En sık tercih edilen ulaşım şekli olan Havaş firmasıyla da, belirli güzergahlara servis hizmeti alınmaktadır. 0232 274 22 76 numaralı telefonlardan servis saatleri ve güzergah bilgilerine ulaşabilirsiniz. 


Araç Kiralama ve Transfer

Havalimanından araç kiralama hizmeti alabileceğiniz birçok firma vardır ve 24 saat hizmet vermektedir. İç hatlar ve dış hatlar kiralık araç alarak, istediğiniz kadar kiralayabilirsiniz. 

Ayrıca transfer hizmetleri ve VIP transferler de verildiği için, her zaman ulaşım çözümlerinizde bütçenize uygun bir tanesini bulabilirsiniz. 

En Uygun İzmir Uçak Biletleri

İzmir Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Pegasus Gaziantep - İzmir 416,98 TL
Anadolu Jet İstanbul - İzmir 542,59 TL
Pegasus Alanya - İzmir 575,28 TL
Türk Hava Yolları Trabzon - İzmir 580,8 TL
Anadolu Jet İstanbul - İzmir 584,99 TL
SunExpress Antalya - İzmir 606,19 TL
Pegasus Sivas - İzmir 701,59 TL
Türk Hava Yolları Isparta - İzmir 731,12 TL
Türk Hava Yolları Adıyaman - İzmir 807,15 TL
Türk Hava Yolları Batman - İzmir 854,4 TL
Corendon Airlines Düsseldorf - İzmir 855,5 TL
Pegasus Adana - İzmir 860,59 TL
Türk Hava Yolları Amasya - İzmir 995,72 TL
SunExpress Hatay - İzmir 1.030,19 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İzmir 1.048,65 TL

İzmir Yönüne Uçan Havayolları