İstanbul Balıkesir Uçak Bileti

İstanbul - Balıkesir Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz İstanbul - Balıkesir Uçak Biletleri

İstanbul - Balıkesir Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - Balıkesir Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

Balıkesir Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Balıkesir uçak bileti

Balıkesir’de Havaş ya da Havataş gibi servisler olmadığından ulaşım genelde toplu taşıma, taksi ve kiralık araçlar tercih edilerek yapılmaktadır. Borajet ve Pegasus özel servis hizmeti vermektedir. 


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu taşıma araçları kullanılarak Edremit, Burhaniye, Ayvalık ve diğer ilçelere ulaşım sağlanmaktadır.  Uçak saatlerine göre gelen otobüsler, belirli noktalara yolcu taşımaktadır. 


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında bulunan taksilerle istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Önceden pazarlık ederek ya da taksimetre açtırarak ücretlendirme hakkında bilgi alabilirsiniz. 


Servisler

Borajet tarafından ücretsiz servis hizmeti verilmektedir. Pegasus da ücretli servis hizmeti vermektedir ve bu detaylara ulaşmak için servis bilgilerini takip edebilirsiniz. Borajet için 0850 222 26 72, Pegasus içinse, biletinizi alırken servis hizmetleri konusunda bilgi alabilirsiniz. 


Araç Kiralama 

Rent a car hizmeti 24 saat kesintisiz olarak verilmektedir. 0536 765 26 71 numaralı telefonlardan havalimanında teslim alabileceğiniz kiralık aracınız için rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

170 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

40 dakika

Balıkesir Hava Durumu

 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  10°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  7°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  7°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  6°C
 • açık
  Cum
  açık
  8°C

Haritada Balıkesir