Hong Kong Singapur Uçak Bileti

Hong Kong - Singapur Uçuşu

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Singapur Yerel Saat 10:33
Yaklaşık Uçuş Süresi 4 saat
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 2590 KM

Hong Kong - Singapur Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Hong Kong - Singapur Uçak Biletleri

Hong Kong - Singapur Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Hong Kong - Singapur Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!

Hong Kong - Singapur Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Hong Kong - Singapur arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 4 saat sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Hong Kong - Singapur arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 2590 KM kadardır.
Hong Kong ve Singapur arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Hong Kong - Singapur arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Cathay Pacific, ATA Airlines, Nacil Air India, Tiger Airways, US Airways, Jetstar Asia, Singapore Airlines, United Airlines firmalarıdır.
Hong Kong - Singapur arasında Hong Kong Intl, Paya Lebar, Changi, Seletar havalimanları kullanılmaktadır.

Hong Kong Hakkında (eski)

Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyetinin Güney kesiminde yer alan bir şehirdir. Kowloon Yarımadası ve 235 kadar küçük adadan oluşmuştur. Asya’nın en büyük serbest pazarı ve limanını içinde barındıran şehir her açıdan kendini geliştirmiş, ülke ekonomisine katkıda bulunmuştur. Ülke içinde ki en işlek ticaret merkezine sahip olan şehir endüstri ve turizm açısından da kendini geliştirmiştir. Şehir içinde düzlükler oldukça azdır. Özellikle şehir içinde oluşan düzlüklerin denizlerin doldurulması ile oluşturulduğu bilinir. Şehir içinde muson iklimi hakimdir. Yaz sıcaklık ortalaması 28 derece iken kış sıcaklık ortalaması 15 derece olarak hesaplanmıştır. Şehir içinde balıkçılık bir hayli gelişmiştir. Bunun yan sıra meyve ve sebze dikimi de yapıldığı görülür. Şehrin ticaret merkezi olması sanayi alanında da gelişmesini sağlamıştır. Şehir tekstil endüstrisi, hafif sanayi, sinema endüstrisi, az da olsa ağır sanayi ve bankacılık gibi iş faaliyetleri bulunmaktadır. Doların Çin para biriminden daha düşük olması ve vergi olmamasından dolayı ihracat alanında kendini geliştirmeye başarmıştır.

Singapur Hakkında

Singapur, Ekvatora 137 km uzaklıkta olan bir ada olmakta ve Malay yarım adasının güney kısmında yer almaktadır. En önemli özelliği bir şehir devleti olmasıdır. Malezya ve Endonezya arasında bulunmaktadır. Ada içerisinde herhangi bir göl bulunmamakta sadece Singapur nehri akmaktadır. Tropikal iklime sahip olan oldukça fazla yağı almakta ve nem miktarı da bir hayli yüksek olmaktadır. Dört mevsim güneşlerin olacağı söylenebilir. Petrol rafineler bulunan adanın ekonomisi dışa bağımlı olmaktadır. Adadaki nüfusun büyük çoğunluğunu Çinliler oluşturmaktadır. Gezilecek yerlerine bakıldığında ise ilk sıralarda şehir merkezinde bulunan Merlion Meydanı gelmektedir. Singapur nehrine su döken Merlion heykeli ve karşında bulunan Marina by Sands oteli görülmeye değer en önemli alanları arasında yer alıyor.

Singapur Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  30°C
 • orta şiddetli yağmur
  Per
  orta şiddetli yağmur
  27°C
 • orta şiddetli yağmur
  Cum
  orta şiddetli yağmur
  26°C
 • orta şiddetli yağmur
  Cmt
  orta şiddetli yağmur
  28°C
 • orta şiddetli yağmur
  Paz
  orta şiddetli yağmur
  26°C

Haritada Singapur