Yenişehir Havalimanı

Yenişehir Havalimanı Hakkında

Eski dönemlerde askeri üs olarak hizmet veren Bursa Yenişehir Havalimanı yakın zaman sivil havacılık konusunda da faaliyetlerine başlamıştır. Havalimanı içerisinde yapılan genişletme çalışmaları sayesinde sivil havacılık konusunda da kaliteli hizmet verilmektedir.
2000 yılından bu yana yolcularına kaliteli hizmet veren Bursa yenişehir havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 50 km uzaklıkta bulunmamaktadır. Şehir merkezinde yer alan Yunuseli semti sınırlarında bulunan havalimanı, binlerce yolcuya hizmet vermektedir. Yeşil Havaalanı unvanını almaya hak kazanan Bursa yenişehir havalimanı günümüzde iç, dış hatlar ve kargo olmak üzere farklı alanlarda hizmet vermeye devam etmektedir.

Yenişehir Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin önemli kentlerinden bir tanesi olan Bursa şehrinde farklı alternatiflerde ulaşım imkanı yer almaktadır. Şehir merkezi içerisinde Yenişehir havalimanı yolcularına hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca Türkiye’nin başkenti Ankara bağlantılı şekilde ülkemizin diğer noktalarına da başarılı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Şehir içi ulaşımı konusunda raylı sistemler ve otobüs hatları yer almaktadır. Ayrıca Marmara denizi üzerinden deniz otobüsü ve deniz uçapı gibi toplu ulaşım araçları hizmet vermektedir. Şehir içerisinde tren ya da tramvay kullanarak ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Otobüs Hattı
Bursa yenişehir havalimanı belediye otobüsünü kullanarak yolcularına şehir içi ulaşımı sunmaktadır. Otobüs hatları kent merkezi içerisinden kalkarak Ankara yolunu kullanarak havaalanına sizleri getirmektedir. Bu ulaşım hatları şehir merkezi içerisinde düzenli olarak yapılmaktadır. Akşam saatlerine geldiği zaman ise otobüs seferi bulunmamaktadır.

Dolmuş
Bursa’da Yenişehir ilçe merkezinden kalkan ve ulaşımı sağlayan dolmuş hatları yer almaktadır.

Bursaray
Bursaray şehir merkezinden Mudanya ilçesine kadar gidebilen raylı bir toplu ulaşım aracının genel adıdır. Bursaray ulaşım hattının 38 istasyonu yer almaktadır.

Taksi
Bursa yenişehir havalimanı üzerinden şehir merkezine ulaşabilmenin en pratik yolları arasında taksi ulaşımı yer almaktadır. Havaalanı üzerinde taksileri kullanarak dilediğiniz saatte istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Budo
Bursa şehrinden İstanbul Kabataş’a deniz seferi gerçekleştiren otobüs hatları yer almaktadır. Deniz uçağı Bursa şehrinin Gemlik ilçesinden yola çıkarak Haliç’e gidebilmektedir.

Helitaksi
Bursa şehrinin Nilüfer ilçesi üzerinden Şişli ve Kadıköy semtlerine şartların uygun olması durumunda helikopter taşımacılığından kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Yenişehir Havalimanı'na Ulaşım

Bursa şehri Türkiye’nin en büyük şehirlerinden bir tanesi olmayı nedeniyle ulaşım konusunda sizlere farklı seçenekler sunmaktadır. Bursa yenişehir havalimanı üzerinden istediğiniz noktaya yurt içi uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs
Şehir merkezinden Ankara yolu kullanılarak havaalanına gidebilen otobüs terminalleri yer almaktadır. Otobüs saatleri sık olmamasının yanında ulaşıma yetebilecek sıklıkta yer almaktadır. Dilerseniz internet üzerinden Bursa belediyesinin ulaşım adresine giriş yapabilir ve otobüs sefer sayılarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Dolmuş
Bursa Doğu Garajı üzerinden hizmet veren dolmuşlara binebilir ve Bursa yenişehir havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi
Bursa şehrinin her noktasında yolculara taksi hizmeti verilmektedir. Bursa yenişehir havalimanı üzerinden isterseniz Taksi tutarak havalimanı içerisine kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz. Trafik saatlerini göz önünde alarak taksi seçeneğini tercih etmenizi sizlere buradan öneriyoruz.

Havalimanı Bilgileri

Bursa Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık olarak 50 km uzaklıkta yer alan Yunuseli semtinde yer almaktadır. Bursa yenişehir havalimanı eski dönemler içerisinde askeri havalimanı olarak kullanılsa da yapılan geliştirmeler sayesinde günümüzde farklı alanlarda uçuş hizmeti vermektedir. Bursa yenişehir havalimanı askeri havalimanı hizmetinden sonra kargo uçaklarına hizmet vermiş 2001 yılına gelindiği zaman ise sivil hava trafiğine hizmete açılmıştır.
Havalimanı üzerinden Ankara aktarmalı olarak Türkiye’nin her noktasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yolculuklarında ise Düsseldorf ve Kuveyt üzerinden yurt dışı seferlerinden yararlanabilirsiniz.

Yenişehir Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(224) 781 81 81 (10 HAT)
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
781 81 91
Havalimanı Müdürü (Nöbetçi):
781 81 92
Faks:
0(224) 781 81 80
Adres:
Cardak Köyü, 16900 Yenisehir/Bursa
Web sitesi:
http://www.yenisehir.dhmi.gov.tr/

Yenişehir Havaalanı Genel Bilgiler

Bulunduğu Şehir:
Bursa
Hizmete Giriş Yılı:
2000
Havaalanı Statüsü:
Sivil / Askeri
ICAO Kodu:
LTBR
IATA:
YEI
Trafik Tipi:
İç / Dış Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
12,716 m²
Coğrafik Koordinatları:
40°14`56"N, 29°32`58"E
Şehre Uzaklık:
50 km
Ulaşım:
Otobüs, Taksi
Yükseklik (AMSL):
763 FT (232.582 M)
VİP:
Var
Kargo Terminali:
Var
Cafe Restoran:
Var
Sağlık Hizmetleri:
Var
Otopark Kapasitesi:
170 araç

Bursa Varışlı 8 Rota


Anadolujet 10 Aralık 2019
Muş Bursa 347.00 TL
Anadolujet 12 Aralık 2019
Erzurum Bursa 347.00 TL
Anadolujet 16 Aralık 2019
Ankara Bursa 347.00 TL
Anadolujet 18 Aralık 2019
İstanbul Bursa 373.95 TL
THY 08 Aralık 2019
İstanbul Bursa 603.99 TL
Anadolujet 21 Aralık 2019
Ordu Bursa 615.30 TL
Anadolujet 03 Ocak 2020
Kayseri Bursa 625.94 TL
Anadolujet 27 Aralık 2019
İzmir Bursa 695.00 TL

Yenişehir - Bursa Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  1°C
 • açık
  Cmt
  açık
  2°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  4°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  4°C
 • açık
  Sal
  açık
  4°C

Haritada Yenişehir - Bursa