Uşak Havalimanı

Uşak Havalimanı Hakkında

Uşak, Türkiye’nin halıcılık ve kilimcilik alanında öne çıkmış illerinden biridir. Uşak havalimanı bu ilde yer almaktadır. Havaalanının şehir merkezidnen 7 km uzak olduğunu bilmelisiniz. Hem askeri hem de sivil havalimanı olarak kullanılması da önemlidir. 1998 yılının Haziran ayında ilk sivil havacılık uçuşu gerçekleşmiştir. Yerel ve dış hatlar için gerçekleştirilen uçuşların tamamı tek bir terminal üzerinden gerçekleşmektedir. Engelsiz havalimanı ismi bu havalimanına verilmiştir.

Uşak Havalimanı Şehir Merkezi Arası Ulaşım

Uşak’ta yer alan ve şehir merkezine 7 km uzak olan havalimanına ulaşımın nasıl olduğu son derece önemlidir. Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım söz konusu olduğunda, direkt olarak ulaşımı sağlayabileceğiniz alternatifler olduğunu bilmelisiniz. Bu alternatifleri değerlendirerek, şehir merkezine gitmeniz son derece kolay olacaktır.

Taksi;
Şehir merkezine gitmek isteyen bir kişi ilk olarak taksi kullanabilir. Mesafe kısa olduğundan taksi ile oldukça cüzi bir miktarda şehir merkezine ulaşımınız sağlanacaktır. Sizin için uygun olan taksiyi tutup direkt olarak kısa süre içinde Uşak’tan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otobüs;
Kullanabileceğiniz toplu taşıma seçenekleri içinde otobüs de yer alıyor. Var olan otobüs duraklarını tercih ederek, nereden nereye gideceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz. Otobüs kullanarak son derece uygun şekilde merkeze ulaşabilirsiniz.

Merkezden Uşak Havalimanı’na Ulaşım

Merkezden Uşak’a gelmek istiyor da olabilirsiniz. Bu durumda Uşak merkez ile havaalanı ulaşım araçları arasından birini seçerek, ulaşımınızı sağlamanız mümkün olacaktır. Sizin içi uygun olan seçeneklerden birini tercih ederek direkt olarak ulaşımın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Taksi;
Taksi kullanmak oldukça kolay. Merkezden bir taksiye binerek sizi kısa süre içinde havaalanına bırakmasını isteyebilirsiniz. En kısa sürede havaalanına taksi ile ulaşmış olacaksınız.

Otobüs;
Merkezdeki otobüs duraklarından havaalanına giden otobüsler olduğunu göreceksiniz. Bu avantajları değerlendirip toplu taşıma ile havaalanına ulaşma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Araç kiralama;
Havaalanına bırakabileceğiniz kiralık araç olacak. Kiralama işleminden sonra havaalanına geldiğiniz araçları teslim edebilirsiniz. Uşak havaalanından araç kiralama avantajlarını değerlendirmek tamamen size kalmıştır.

Uşak Havalimanı Bilgileri

1998 yılında tamamlanmıştır ve hizmet vermeye başlamıştır. Hem iç hem de dış hatlar için uçuş yapılır. Bu iki uçuş seçeneği için de aynı hizmet binası üzerinden fırsatlar sunulur. 2011 yılından itibaren sivil uçuşa kapatılmıştır. 2014 yılından itibaren ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile karşılıklı seferlerin düzenlenmesi sağlanmıştır.

Uşak Havalimanı İletişim

Tel. Santral: 0(276) 253 38 54 (5 HAT)
Havalimanı Müdürü (Başmüdür): 253 38 54
Faks: 0(276) 253 38 52
Adres: Uşak Havaalani
Web sitesi: http://www.usak.dhmi.gov.tr/
 

Uşak Havalimanı Genel Bilgiler

Bulunduğu Şehir: Uşak
 
Hizmete Giriş Yılı: 1998
 
Havaalanı Statüsü: Sivil / Askeri
 
ICAO Kodu: LTBO
 
IATA: USQ
 
Trafik Tipi: İç Hat
 
Terminalin Toplam Büyüklüğü: 1,460 m²
 
Coğrafik Koordinatları: 38°40`53"N, 29°28`18"E
 
Şehre Uzaklık: 7 km
 
Ulaşım: Otobüs, Servis, Taksi
 
Yükseklik (AMSL): 2865 Feet (874 Metre)
 
Otopark Kapasitesi: 50 araç

Uşak - Uşak Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  3°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  6°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  6°C
 • açık
  Cum
  açık
  4°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  6°C

Haritada Uşak - Uşak