Çarşamba Havalimanı

Çarsamba Havalimanı Hakkında

1998 yılında açılmıştır. Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlıdır. Samsun Havalimanı ilk seferi 90’lı yıllarda gerçekleşmiştir. Köln, İstanbul, Bursa, Ankara, Denizli gibi pek çok şehirden uçuş düzenlenmektedir. 2015 yılında yolcu taşıma sayısı 1.642.756 gibi büyük bir sayıya ulaşmıştır. Beldeye yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta olan bir havalimanıdır.

Çarşamba Havalimanı Şehir Merkezi Arası Ulaşım

Şehir merkezine ulaşım son derece önemli. Bu sebeple Çarşamba havalimanından merkeze ulaşım farklı ulaşım seçenekleri ile gerçekleşmektedir. Bunun için seçim tamamen size bırakılmıştır. Uygun gördüğünüz ulaşım seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz.

Araç Kiralama;
Havaalanından direkt olarak ulaşım sağlamak için araç kiralanabilir. Özel firmalardan kiralamış olduğunuz araçlar ile direkt olarak uçaktan indikten sonra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde ya da çevre ilçelerde gezecek olanlar için araç kiralama avantajlıdır.

Havaş;
Samsun kent merkezine ve Bafra ile Ordu’ya kadar servisler bulunuyor. 20 dakika içinde Samsun Çarşamba havalimanından merkeze gidebilirsiniz. Kısa süre içinde konforlu şekilde yolculuğunuzu yapabilirsiniz.

Taksi;
Hızlı ve kolay ulaşım için taksi de tercih edebilirsiniz. Taksiler havalimanında hazır olarak bekler. İndikten sonra taksi tutarak gitmek istediğiniz yere kadar direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Merkezden Samsun Havalimanı’na Ulaşım

Merkezden ulaşım sağlamak istediğiniz Çarşamba havalimanı için de toplu taşıma ya da özel araç kullanabilirsiniz. Aşağıda verilen ulaşım araçları Samsun havalimanı Samsun arası ulaşım sağlanacak şekilde sunuluyor. Seçenekler arasından sizin için uygun olan ulaşım aracını seçerek, direkt olarak merkezden havalimanına geçebilirsiniz.

Araç Kiralama;
Kiralamış olduğunuz aracınızı havalimanından teslim edebilirsiniz. Bu durumda havalimanına ulaşımınızı araç kiralayarak sağlayabilirsiniz. Kiralamış olduğunuz aracınızın teslimatını havalimanından sağlayabilirsiniz.

Taksi;
Taksi tutup, Samsun merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Kısa süre içinde havalimanına ulaşmanız için taksi kullanabilirsiniz.

Havaş;
Merkezi bölgelerden havalimanına  gelen Havaş servisleri var. Bunları kullanarak da direkt olarak havalimanına gelebilirsiniz.

Samsun Havalimanı Bilgileri

Samsun Çarşamba Havalimanı’nın açılış tarihi 1998’dir. Bir yıl içinde yolcu taşımaya başlamıştır. 1999 yılı itibariyle uçuşlar başlamıştır. Şehir merkezine uzaklık nedeni ile yeniden bir havaalanı inşa edilmiştir. Hem iç hem de dış hatlarının olduğu bu havaalanından direkt olarak uçuşlar yapılıyor. Terminal alanının 11.500 km olduğunu bilmelisiniz. Samsun havalimanı hakkında edinmiş olduğunuz bilgiler üzerinden, rahat şekilde uçuş için gereken detayları öğrenebilirsiniz.

Sinop Havalimanı İletişim

Tel. Santral: 0(362) 844 88 30
Havalimanı Müdürü (Başmüdür): 844 88 45
Havalimanı Müdürü (Nöbetçi): 844 88 47
Faks: 0(362) 844 88 46 - 844 88 47
Adres: Çınarlık Bld. Samsun Çarşamba Havaalanı Girişi
Web sitesi: http://www.carsamba.dhmi.gov.tr/

Sinop Havalimanı Genel Bilgiler

Bulunduğu Şehir: Samsun
 
Hizmete Giriş Yılı: 1998
 
Havaalanı Statüsü: Sivil
 
ICAO Kodu: LTFH
 
IATA: SZF
 
Trafik Tipi: İç / Dış Hat
 
Terminalin Toplam Büyüklüğü: 11,500 m²
 
Coğrafik Koordinatları: 41°15`56"N, 36°32`55"E
 
Şehre Uzaklık: 25 km
 
Ulaşım: Otobüs, Servis, Taksi
 
Yükseklik (AMSL): 5,09M
 
Banka Hizmetleri: Var
 
Otopark Kapasitesi: 246 araç

Samsun Varışlı 4 Rota


THY 05 Şubat 2020
İstanbul Samsun 151.99 TL
SunExpress 20 Ocak 2020
İzmir Samsun 177.99 TL
THY 03 Şubat 2020
Antalya Samsun 366.98 TL
Anadolujet 01 Şubat 2020
Bursa Samsun 680.30 TL

Çarşamba - Samsun Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Cum
  hafif kar yağışlı
  7°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  5°C
 • hafif kar yağışlı
  Paz
  hafif kar yağışlı
  -2°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  -1°C
 • kar yağışlı
  Sal
  kar yağışlı
  -1°C

Haritada Çarşamba - Samsun