Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı Hakkında

Türkiye’nin en yoğun nüfusa sahip olan şehri İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı bulunuyor. Mimari yapısı son derece modern olan havalimanında ulaşım imkanları son derece avantajlı şekilde sunuluyor. Sabiha Gökçen Havalimanı ismini almasında, Türkiye’nin ilk kadın pilotunun etkisi görülüyor. Hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlar için havalimanının güvenli şeklide kullanıldığını söyleyebiliriz. 2015 yılının verilerine göre havaalanında toplamda 28 milyon yolcunun uçuş gerçekleştirdiği biliniyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı Şehir Merkezi Arası Ulaşım

Havalimanının kullanılmasında şehir merkezine ulaşım da son derece önemlidir. Gelen yolcuların ne kadar süre içinde İstanbul’un diğer ilçelerine ulaşacağı verilmelidir. Rahat ve konforlu şekilde şehir merkezine ulaşım sağlanması açısından direkt olarak aşağıda verilen toplu taşıma ya da diğer seçenekleri kullanabilirsiniz.

Taksi
Havalimanından merkeze erişiminizi sağlamak için taksi kullanabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı şehir merkezi arası ulaşım seçenekleri içinde taksi en kolayı olacaktır. Uçuş tamamlandıktan sonra direkt olarak havalimanı içinde bekleyen taksiler olduğunu göreceksiniz. Tercih ederek İstanbul’un gitmek istediğiniz ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havabüs
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kadıköy ve Taksim’e gitmek için havabüs araçlarını kullanabilirsiniz. Merkezi noktalara gitmeniz için son derece hızlı bir çözüm olacak. Kısa aralıklarla hareket ettiğinden yararlanmak avantajlı olacak. Alternatifleriniz arasında olduğunu unutmayın.

Marmaray
Eğer Sabiha Gökçen Havaalanı inişinizin ardından Avrupa Yakası’na geçeceksiniz direkt olarak Marmaray’ı kullanmanız  da önerilir. Kadiköy – Kartal metrosu ile havalimanından direkt olarak Kartal istasyonuna gelebilirsiniz. Sirkeci, Yenikapı, Tarihi Yarımada gibi alanlara ulaşmanız da kolaylaşacak.

Otobüs
4.Levent yönünde olan 122H, E3 otobüslerine binebilirsiniz. Bunun dışında Bostancı yönüne gitmek isteyen kişiler E9’u tercih edebilir. Kadıköy yönünde E11 ve E10 olacak. Altunizade ve Ümraniye için ise E18 Uzunçayır kullanılabilir. Metrobüs yönü için ise 16S’i tercih edebilirsiniz.

Metro
Kartal’a geldikten sonra metroya binebilirsiniz. Bu alana gelene kadar Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan taksi ya da otobüs kullanabilirsiniz. Trafiğin açık olduğu zamanlarda erişimin 15 – 20 dakika arasında olduğunu söyleyebiliriz. Metro ile Kozyatağı, Bostancı, Ayrılık Çeşmesi ve Kadıköy’e kadar erişim sağlamak mümkün olacak.

Araç Kiralama
Havalimanından araç kiralayarak Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul merkez ulaşım sağlanabilir. Çok daha kolay şekilde direkt olarak merkeze gitmek istiyorsanız, araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralama hizmetinden yararlanarak rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Kısa süre içinde direkt olarak kiralayacağınız araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Merkezden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım

Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım farklı ulaşım alternatifleri ile olabiliyor. Dilerseniz özel aracınız ile TEM oto yoluna çıkarak, merkezden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ulaşım imkanını değerlendirebilirsiniz. Direkt olarak havalimanına ulaşmanız sağlanacaktır. Aşağıda verilen alternatifleri değerlendirip, siz de İstanbul’un herhangi bir ilçesinden direkt olarak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi
Havalimanına erişim için ilk akla gelen taksi olacak. Kolay şekilde havaalanına ulaşmak istiyorsanız direkt olarak taksi tutarak kısa süre içinde gelebilirsiniz. Hızlı ve kolay ulaşımın yanında rahatlık da taksinin sunmuş olduğu avantajlar arasında olacak.

Havabüs
Belirlenen alanlardan havaalanına erişiminiz için havabüs kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz nokta için bu şekilde bir alternatif varsa hızlıca havaalanına gelmek için en doğru seçim olacaktır. Yenisahra ve Kadıköy alanlarından havalimanına bu şekilde bir hizmet verildiğini bilmelisiniz.

Marmaray
Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelmeniz için kullanabileceğiniz ulaşım araçları arasında Marmaray da yer alıyor. Yenikapı’dan direkt olarak binebilirsiniz. Saatlerine uygun şekilde hareket ederek rahat ve hızlı bir yolculuk yapabilirsiniz.

Otobüs
İstanbul’un neresinde olduğunuz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ulaşım seçeneklerini neye göre seçeceğinizi belirler. Sizin için uygun olan yerlerden otobüslere binerek kısa süre içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. 4.Levent yönünde 122H, E3 kullanabilirsiniz. Kadıköy yönünde ise E10 ve E11 kullanılabilir. Pendik için ise KM20 kullanılabilir.

Metro
Kadıköy’den hareket eden metroya binebilirsiniz. Maltepe, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı gibi lokasyonlardan metro ile ulaşım sağlanabilir. Taksi ya da otobüsleri aktarma olarak kullanma imkanınızın olduğunu da unutmamalısınız.

Araç Kiralama
Direkt olarak ulaşım için araç kiralamanın oldukça avantajlı olduğunu göreceksiniz. Rezervasyon yaparak uygun şekilde kiralama yapıp direkt olarak aracınız ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı Bilgileri

Yolcu bölümünde yer alan; Center Point, Simit Sarayı, İstanbul Cade, Drive İnn Cafe, Mc D Cade, Mc Donald’s, Popeyes, Sbarro, Usta Dönerci, Kahve Dünyası ve Starbucks fırsatları değerlendirebilir.
Dış hatların pasaport kontrolü sırasında ise aynı şekilde Burger King, Mc, Center Point ve buna benzer pek çok cafe bulunuyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı İletişim

Tel. Santral: 0(216) 588 88 88
Faks: 0(216) 588 80 10
Adres: İstanbul Sabiha Gökçen Havaalani
Web sitesi: http://www.sgairport.com/

Sabiha Gökçen Havalimanı Genel Bilgiler

Bulunduğu Şehir: İstanbul (Anadolu)
 
Hizmete Giriş Yılı: 2001
 
IATA: SAW
 
VİP: Var
 
Yabancı Konuklar Köşkü: Var
 
Cafe Restoran: Var
 
Sağlık Hizmetleri: Var

İstanbul Varışlı 12 Rota


SunExpress 14 Aralık 2018
Antalya İstanbul 37.99 TL
Atlasjet 14 Aralık 2018
Gaziantep İstanbul 49.60 TL
Anadolujet 14 Aralık 2018
Sivas İstanbul 49.99 TL
Anadolujet 14 Aralık 2018
Antalya İstanbul 49.99 TL
Anadolujet 14 Aralık 2018
Trabzon İstanbul 49.99 TL
Anadolujet 14 Aralık 2018
Kayseri İstanbul 49.99 TL
THY 14 Aralık 2018
Adana İstanbul 53.76 TL
THY 14 Aralık 2018
Ankara İstanbul 54.90 TL
THY 14 Aralık 2018
İzmir İstanbul 54.90 TL
THY 14 Aralık 2018
Antalya İstanbul 55.20 TL
Anadolujet 14 Aralık 2018
İzmir İstanbul 57.99 TL
Anadolujet 15 Aralık 2018
Konya İstanbul 59.99 TL

Sabiha Gökçen - İstanbul Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  5°C
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  6°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  7°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  9°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  10°C

Haritada Sabiha Gökçen - İstanbul