Zonguldak Havalimanı

Zonguldak Havalimanı Hakkında

220.000 nüfuslu olan Zonguldak, Karadeniz Bölgesi’nde yer alıyor. Şehirde yoğun olarak gemi ticaretinin yapıldığını söyleyebiliriz. Ayrıca madenler ve kömür çıkarılması da geçim kaynakları arasında yer almaktadır.
Yıl boyu yağışlıdır. Karadeniz Bölgesi’nin iklim koşullarını yansıtmaktadır. Diğer Karadeniz illerine göre daha fazla soğuk olmasının Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına olmasına bağlayabiliriz. Yaz ayları ise ılık geçmektedir.
Tarihsel anlamda şehre bakıldığında, konumunun avantajları sebebi ile pek çok devlete ev sahipliği yaptığını görüyoruz. Hitit, Roma, Postus Devlet’i gibi devletlere ev sahipliği yapmıştır.
Zonguldak ilçeleri altı tanedir. Çaycuma, Karadeniz Ereğli, Gökçebey, Alaplı ve Devrek ilçeleridir. Çaycuma havalimanının bulunduğu ildir. Havalimanı hakkında detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

Zonguldak Havalimanı - Çaycuma

Havalimanı olan ilimiz, Çaycuma ilçesinden hizmet veriyor. Yapılan uçuşlar hakkında detaylı bilgi ise internet siteleri üzerinden sunuluyor. Sunulan hizmet hakkında bilgi almak ya da yararlanmak için verilen iletişim numaraları üzerinden harekete geçebilirsiniz.

Zonguldak Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ulaşım, Zonguldak havalimanı kullanacak olan kişiler için en önemli husustur. Sorun yaşamadan uçaktan indikten sonra şehir merkezine ulaşmak isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıda verilen ulaşım seçeneklerini değerlendirmeniz yeterli olacaktır.

Otobüs;
Toplu taşıma ulaşım seçenekleri içinde olan otobüs, sizin havalimanından direkt olarak merkeze erişiminizi sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken gidecek olduğunuz net lokasyonu belirleyerek, otobüs şoförlerinden bilgi almaktır. Dilerseniz otobüs kullanarak bir yerden bir yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi;
Taksi Çaycuma havalimanı ulaşım alternatifleri arasında. Direkt olarak taksiye binerek tam olarak gideceğiniz yeri bildirip, erişim sağlayabileceğiniz bir seçenek olacak. Taksiler uçuş sonralarında yolcu beklediğinden, direkt olarak taksi bulabilirsiniz.

Özel Araç;
Dilerseniz özel araç da kullanabilirsiniz. Havalimanından direkt olarak ulaşım sağlayabileceğiniz yolları kullanarak ve tabelaları takip ederek havalimanını bulabilirsiniz. Havalimanında park edebileceğiniz alanlar da bulunuyor. Değerlendirerek, erişim sağlayabilirsiniz.
Yukarıda verilen ulaşım seçeneklerini kullanarak Zonguldak Çaycuma havalimanı ulaşım sorunsuz şekilde gerçekleşir. Ekonomik olarak ulaşım imkanlarını değerlendirip, direkt olarak siz de özel araç ya da taksi ile ulaşımı sağlayabilirsiniz. Seçim sizin.

Zonguldak Çaycuma Havalimanı İletişim

Tel. Santral: 0(372) 618 24 57
 
Faks: 0(372) 618 24 54
 
Adres: Zonguldak Çaycuma Havaalanı
 

Zonguldak Çaycuma Havalimanı Genel Bilgiler

Bulunduğu Şehir: Zonguldak
 
Hizmete Giriş Yılı: 2007
 
Havaalanı Statüsü: Sivil
 
ICAO Kodu: LTAS
 
IATA: ONQ
 
Terminalin Toplam Büyüklüğü: 1,430 m²
 
Coğrafik Koordinatları: 43°30`23"N, 32°05`19"E"
 
İşletmeci: Zonguldak Özel Sivil Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 
Şehre Uzaklık: 8 km
 
Yükseklik (AMSL): 43.96 FT (13.40)
 
VİP: Var
 
Otopark Kapasitesi: 40 araç

Zonguldak - Zonguldak Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  -0°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  -2°C
 • açık
  Pzt
  açık
  -3°C
 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -2°C
 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  -3°C

Haritada Zonguldak - Zonguldak