Elazığ Havalimanı

Elazığ Havalimanı Hakkında

Elazığ havalimanı, havalimanı olanakları ve havalimanından şehre ulaşım sağlayacağınız araçlar hakkında merak ettiklerinizi cevaplıyoruz.

Elazığ Havalimanı Hakkında Önemli Bilgiler

Elazığ havalimanı 1940 yılında hizmete açıldığında önceleri sadece askeri hava trafiğinin sağlandığı bir havalimanıyken; günümüzde hem askeri hem sivil yolcu taşımacılığının gerçekleştiği bir havalimanıdır.

Elazığ Havalimanı Konumu

Elazığ havalimanı konum olarak Elazığ – Diyarbakır yolu üzerinde bulunmaktadır. Elazığ merkeze oldukça yakın bir konumda bulunan havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 12 km’dir.

Elazığ Havalimanı Olanakları

Elazığ havalimanı iç hatlar ve dış hatlarda seyahat edecek yolculara hizmet vermektedir. İç ve dış hatlar ortak bir bina içerisinde yer aldığı için ebat açısından küçük olan havalimanı yolcuların her türlü ihtiyacını karşılayabileceği şekilde tasarlanmıştır. Havalimanı içerisinde üç adet büfe, 2 adet kafe, hediyelik eşya reyonları yer almaktadır. Aynı zamanda bebek bakım odasından, mescit yerine kadar yolcularının pek çok ihtiyacını karşılayabileceği bir havalimanıdır.  

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşım Sağlanmaktadır?

Şehir merkezine son derecede yakın bir konumda yer alan havalimanından şehir merkezine ulaşmanız son derecede kolaydır. Elazığ havalimanından Elazığ şehir merkezine gitmek için kullanacağınız ulaşım araçları aşağıdaki gibidir:
 1. Belediye Otobüsleri
Yaklaşık 30 dakika sürecek olan otobüs yolculuğu ile şehir merkezine ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun için inişin ardından otobüsün nereden kalktığını öğrenin ve otobüs durağına gidin.
 1. Taksi
En hızlı seçenek olarak sizlere taksiyi önerebiliriz. Aradaki uzaklık çok fazla olmadığı için oldukça uygun bir fiyat karşılığında şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksiler herhangi bir saat sınırlaması olmadan kalktığı ve sizi istediğiniz adrese bıraktığı için sizlere otobüse oranla daha rahat bir yolculuk sunacaktır.
 1. Yolcu Servisleri
Pek çok uçak firmasının yolcularına sunduğu yolcu servisleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için firmanız ile iletişime geçerek servisler hakkında bilgi alabilirsiniz.
 1. Araç Kiralama (Rent a Car)
Rent a car havalimanı hizmeti sunan havalimanı firmalarından istediğiniz özelliklere sahip olan aracı belirleyebilir ve şehir merkezinde aracınızın konforunda erişim sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Elazığ Havalimanı’na Nasıl Ulaşım Sağlanmaktadır?

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için otobüs, taksi, yolcu servisleri ve rent a car hizmetinden yararlanabilirsiniz. Şehre yakın bir konumda bulunan havalimanına son derecede kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ulaşım araçları ile ilgili daha detaylı bilgiler şu şekilde:
 1. Taksi
Herhangi bir saat sınırlaması olmadan, güvenli ve hızlı bir şekilde havalimanına gitmek istiyorsanız taksiyi tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde bulunduğunuz herhangi bir noktadan çağırabileceğiniz taksi ile havalimanına oldukça kolay ve konforlu bir yolculuk sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz bulunduğunuz adrese bağlı olarak değişse de en fazla 15 dakika sürecek ve uçuşunuzu kaçırma stresine girmeden kolayca havalimanına ulaşabileceksiniz.
 1. Rent a Car (Araç Kiralama)
Rent a car firmaları ile iletişime geçerekkiraladığınız aracın konforunda havalimanına gitmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehir merkezinde anlaştığınız firmanın havalimanında acentesi olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Böylece aracı havalimanında teslim edebilirsiniz.
 1. Belediye Otobüsleri
Güzergahlarına ve çalıştığı saate bağlı olarak değişse de belediye otobüsleri ile ortalama yarım saat içerisinde havalimanında olabilirsiniz. Belediye otobüsü ile havalimanına gitmeyi planlıyorsanız; bulunduğunuz adrese en yakın konumdaki durağa gitmeniz size hem vakit hem de enerji kazandıracaktır.
 1. Yolcu Servisi
Pek çok firma yolcuları için yolcu servisi olanağı sunmaktadır. Uçuş firmanız ile iletişime geçerek eğer yolcu servisi imkanı sunuyorlarsa şehir merkezinden Elazığ havaalanı noktasına bu servislerle ulaşabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı İletişim

Tel. Santral: 0(424) 255 14 10 (5 HAT)
Havalimanı Müdürü (Başmüdür): 255 57 57
Havalimanı Müdürü (Nöbetçi): 2551494 (TLF/FAKS)
Faks: 0(424) 255 57 58
Adres: Yazıkonak/Elazığ
Web sitesi: http://www.elazig.dhmi.gov.tr/

Elazığ Havaalanı Genel Bilgiler

Bulunduğu Şehir: Elazığ
Hizmete Giriş Yılı: 1940
Havaalanı Statüsü: Sivil / Askeri
ICAO Kodu: LTCA
IATA: EZS
Trafik Tipi: İç-Dış Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü: 16,400 m²
Coğrafik Koordinatları: 38°35`51.55`N, 39°16`53,28"E
Şehre Uzaklık: 12 km
Ulaşım: Otobüs, Servis, Taksi, Rent A Car
Yükseklik (AMSL): 2927 FT (892m)
VİP: Var
Cafe Restoran: Var
Sağlık Hizmetleri: Var

Elazığ Varışlı 7 Rota


THY 04 Aralık 2019
İstanbul Elazığ 189.99 TL
Anadolujet 19 Kasım 2019
İzmir Elazığ 260.00 TL
Anadolujet 22 Kasım 2019
Ankara Elazığ 347.00 TL
THY 02 Aralık 2019
Kayseri Elazığ 355.93 TL
THY 28 Kasım 2019
Antalya Elazığ 365.98 TL
THY 08 Aralık 2019
İzmir Elazığ 365.98 TL
THY 21 Kasım 2019
Adana Elazığ 445.93 TL

Elazığ - Elazığ Hava Durumu

 • açık
  Çar
  açık
  3°C
 • açık
  Per
  açık
  6°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  7°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  7°C
 • açık
  Paz
  açık
  6°C

Haritada Elazığ - Elazığ