Gol Bilet, Ucuz Uçak Biletleri

Gol Bilgileri

Genel Merkezi

Rio de Janerio

Kuruluş Tarihi

2001

Uçtuğu Nokta Sayısı

68

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Toplam Uçak Sayısı

136

IATA Kodu

G31

Gol Hakkında

Gol bilet

Gol Airlines havayolları firması, Brezilya merkezli olarak hizmet veren havayolu şirketlerinden birisidir. Gol Airlines uçak bileti işlemlerini online olarak yapabiliyor ve düşük maliyetli uçuş avantajlarından faydalanabiliyorsunuz.Brezilya’da 2000 yılında kurulmuş ve ilk uçuş operasyonlarını 2001 yılında yapmaya başlamıştır. Günümüzde, Brezilya’nın ikinci büyük havayolu şirketi konumuna gelmiştir. Sao Paulo Uluslararası Havalimanında bulunan ana merkezinden sahip olduğu 136 Boeing modeli uçakları ile uluslararası hizmet veriyor.

Gol Airlines havayolu şirketinin kurucusu, Constantion de Oliveira’dır. 2001 yılında kuruluşunu tamamlayarak, Brezilya merkezli havayolu şirketi olarak sektördeki yerini almıştır. Şirket genel merkezi, Rio De Janeiro’da bulunuyor. Gol airlines firması, filosunu 119 adet uçaktan oluşturuyor. Uluslararası uçuşlarda IATA kodunu G3 olarak kullanıyor. New York Menkul Kıymetler Borsasında işlem gören havayolu şirketi, pazarlama stratejilerini sürekli olarak geliştiriyor. “GOL akıllı havayolu” sloganı ile tüm misafirlerine en iyi hizmetleri vermeye çalışıyor.


Gol Airlines Rota Ve Seferleri

Gol Airlines havayolu şirketi, Rio De Janeiro ve Sao Paulo Uluslararası havalimanından 136 adet uçağı ile birçok noktaya uçuşlar düzenliyor. Filosunu sürekli yeni uçaklar ekleyerek rota ve sefer sayılarını da artırıyor. Tüm operasyonlarını, Brezilye, Kolombiya, Şili ve Latin Amerika üzerinden yürütüyor. İç hat ve yurtdışı uçuş seferleri düzenliyor. Dünyanın birçok noktasına seferler düzenliyor ve yaşanan gelişmelere göre rotalarında ve sefer sayılarında güncellemeler yapıyor. Düşük maliyetli havayolu şirketi olarak kurulduktan sonra giderek büyümeye başlamıştır.


Check-in İşlemleri

Gol airlines uçak bileti check-in işlemlerini zamandan tasarruf etmek isteyenler, online olarak yapabiliyor. Online işlem yapanlar, havalimanlarında kuyrukta beklemekten kurtulur. Online check-in işlemleri uçuş saatine 40 dakika kalana kadar yapılabiliyor. Online check-in yapanlar 40 dakika, online yapmayanlar ise en az 1 saat öncesinden havalimanında hazır bulunmalıdır. Misafirler, akıllı cep telefonlarından, firmanın resmi sitesine giriş yaparak online check-in işlemlerini hemen yapabilecektir. Uluslararası uçuş yapacak olanlar check-in işlemlerini sadece havalimanlarında yapabiliyorlar. Bu bilgilendirmeyi, uçak bileti satın alma işlemi sırasında web sitesi üzerinden yapıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Gol Airlines uçak bileti ücretsiz kabin ve kargo bagaj haklarının belirlenmesini sağlıyor. Tüm yolcular 5 kg ve 115 cm ebatlarını aşmayan bagajlarını, kabin içerisindeki üst bölüme koyabiliyor. Kargo bölümü ücretsiz bagaj hakları 23 kg ve toplamda 158 cm ölçüleri ile sınırlandırılmıştır. Yolcular 32 kg aşan bagajları için ekstra ücret ödemek zorunda kalıyor. Normal bagaj dışında, müzik aleti, spor ekipmanları ya da evcil hayvan taşımak isteyenler, firmanın web sitesinden bilgi alabiliyor.


Gol Airlines İkramlıklar

Gol Airlines şirketi, uçuşlarda misafirlerine ücretsiz ikram sunuyor. Sunulan ikramlar arasında, çay, kahve, alkolsüz içecekler, çerez türü ürünler yer alıyor. Seyahat sırasında, ücretli alabileceğiniz yiyecek ve içeceklerde bulunuyor. Bunun için kabin görevlilerinden her türlü bilgi alınabiliyor.


Koltuk Seçimi

Gol Airlines ile uçuş tercihinde bulunanlar, biletleri için online check-in işlemlerini yaparken, koltuk seçimlerini de yapabiliyor. Gol Airlines havayolu şirketinin web sitesinde, misafirlerin seçecekleri koltukların şemaları hakkında bilgi veriliyor. Koltuk genişlikleri 17 inç standart ölçüsüne sahiptir. Daha geniş koltukları tercih etmek isteyenler, ücret karşılığında koltuk seçimi yapabiliyor. Geniş koltuklar için 30 Dolar ücret ödeniyor.


Gol Airlines Özel Programları

Gol Airlines firması, özel yolcu programı Smiles Miles ile çalışıyor ve misafirlerinin birçok avantaja ulaşmasını sağlıyor. Bu program sayesinde uçuşlarınızı daha uygun fiyatlarla yapabilir ve birçok ekstra hizmet seçeneğinden de faydalanabilirsiniz.


Gol Airlines İletişim

Gol havayolları, telefon numarası: +55 1155 044 410
E-mail adresi: faleconosco@voegol.com
Web sitesi: https://www.voegol.com.br/
İletişim adresi: Rua Gomes Carvalho 1629, Vila Olimpia, 05457-006, Sao Paulo, Brazil

Gol Uçtuğu Havaalanları

Gol Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok