Balıkesir - İstanbul Uçak Bileti

Balıkesir - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Balıkesir Hakkında

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı,  1997 yılında hizmete açılmış ve Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunmaktadır. 

Balıkesir, temiz dağ havasıyla ve Akçay, Altınoluk, Ayvalık, Ören, Dikili gibi tatil beldelerine yakın bir şehir olduğu için, yaz turizmi oldukça gelişmiştir. Balıkesir’in, hem Marmara, hem de Ege Denizine kıyısı vardır. Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan bu şehirde, sahil kasabaları oldukça meşhurdur. 

Kuş cenneti milli parkı, arkeoloji müzesi ve Kaz Dağları ile meşhur olan bu ilimizin turizm açısından oldukça önemli bir değeri vardır ve sanayi alanında da oldukça önemli kuruluşları bulunur. 

Balıkesir havalimanında yaz döneminde İstanbul Atatürk ve Düsseldorf uçuşları yapılmaktadır. Tüm yıl boyunca ise, Sabiha Gökçen Havalimanından karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Kış sezonunda erken rezervasyonla en ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. 


Balıkesir Turistik Değerler

1.5 milyon nüfusu olan ve her zaman turist popülasyonun ağırlıkla yerli turistler olduğu Balıkesir’de ;

 • Sağlık ve termal turizm,
 • Kıyı turizmi, 
 • Yat turizmi için farklı alternatifler bulabilirsiniz.

Kaz Dağlarının temiz havalarının özellikle astım hastalarına iyi gelmesi nedeniyle, birçok kişi bu bölgeyi tercih etmektedir. Sakin ve sessiz sahil kasabası konseptine en uygun yer olan Balıkesir, tarihi evleri ve antik şehirleri ile oldukça dolu bir şehirdir. 

Onlarca antik kenti, ören yeri ve tarihi kalıntıları bulunan Balıkesir bölgesinde, geleneksel adetler olan birçok kültür ögesi de bulunur. Zeytinyağı ve peynir üretimi konusunda birçok ev yapımı ürün bulabileceğiniz Balıkesir’de gezilecek çok fazla yer bulabilirsiniz. 


Balıkesir’e Kimler Uçar?

Balıkesir  Havalimanına kış sezonunda,  en uygun uçak bileti  bulmak mümkündür. Bu nedenle gezmek amacıyla ya da iş amaçlı olarak Balıkesir’i tercih eden kişiler, Sabiha Gökçen’den karşılıklı servisleri tercih edebilmektedir. 

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Balıkesir - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Balıkesir - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Balıkesir - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

170 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

40 dakika

İstanbul Yerel Saat

03:45

İstanbul Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  24°C
 • açık
  Paz
  açık
  24°C
 • açık
  Pzt
  açık
  25°C
 • açık
  Sal
  açık
  27°C
 • açık
  Çar
  açık
  27°C

Haritada İstanbul