Malta Авиабилеты

Информация о Malta

Код страны

MT

Временной период

Europe/Malta

Язык

Maltaca

Валюта

Euro

Телефонный код

356

Столица

Valletta

Самые дешевые авиабилеты Malta, цены и расписание

Популярные Malta Города
Malta Внутренние рейсы

Самые популярные рейсы Malta

TK Turkish Airlines 30 август 2024
İstanbul مالطا، مالطا 12 525 TL
Купить

Malta Стоимость авиабилетов

İstanbul Рейсы Malta занимают в среднем 2 часов20 минут.

История Компания Отправление Прибытие Цена
30.08.2024 Turkish Airlines İstanbul مالطا، مالطا 12 525 TL
Malta Авиабилеты

Malta Hakkında

Malta kendi takımadalarına muhteşem çeşitlilik taşımaktadır. Tarih öncesi tapınaklar, fosil mercan kayalıkları, gizli koylar, heyecan verici scuba dalış imkânları ve olağanüstü yoğunlukta bir tarih bulacaksınız.

Derin Mavi Denizler

Malta’nın doğası, baş döndürücü kireç taşı uçurumlarla son bulan sahilin kayalık kısımları, berrak suları ve kırmızı altın plajları saklayan korunaklı koylar ile tezat oluşturmaktadır. Ada’nın birçok marinası teknelerle doludur, oradan gök mavisi geleneksel tekneler, görkemli yatlar veya sürat tekneleriyle denize açılabilirsiniz. Şnorkel ve dalış aktivitesi ile uğraşanları suyun altında mağaralar dünyası, kayalıklar ve batıklar gibi bir çok şey bekliyor.

Bir Akdeniz Kokteyli

Malta sadık bir Roma Katolik’idir, fakat aynı zamanda nesiller boyunca beraber pişen kültürlerin baştan çıkaran bir karışımıdır. Geleneksel Malta yemeği tavşan ve bal gibi yerel yiyecek malzemelerini kullanarak Sicilya ve Orta Doğu tatlarını karıştırmaktadır. Malta halkı sıcak ve samimidir: Eğer yön sorarsanız, muhtemelen yerel halktan biri yolu bulmanız için sizinle birlikte yürüyecektir. 21’İnci yüzyıl gelişmişliğine ait birçok şey bulunabilir, fakat ayrıca kendinizi zamanda geri gitmiş gibi hissettiğiniz, özellikle muazzam kiliselerin sessiz köylerin üzerinden yükseldiği Gozo gibi cepler bulunmaktadır.

Tarih Öncesi ve Geleceğe Ait

Malta’nın Akdeniz’in merkezinde bulunan coğrafi konumu onu cazibeli hale getirmiş, birçok savaş yaşamıştır ve adaların üst kısımları heybetli alt kısımları ise kara savunması ile korunmaktadır. St. John şövalyeleri tarafından kurulan başkent Valletta ahenkli bir örgüdür. Mdina ve Victoria hisara benzeyen tepebaşı kasabalarıdır ve izleme kuleleri ise sahilde birer benektirler.

Malta’nın balıkçı tekneleri bile geçmişle yankılanmaktadır, ataları Fenikeliler gibi teknelerinin pruvalarına göz şekli çizmektedirler.

Gizemli Uygarlıklar

Malta ve Gozo’nun müthiş tarih öncesi yapıları muhtemelen çok yönlü mimarlar tarafından inşa edilmiştir. Bunlar aynı zamanda heykelcikler ve Malta’nın büyüleyici müzelerinde bulunan bin yıllık muhteşem “şişman hanımlar” heykellerini bizlere bırakmışlardır. Açık alanlarda, birçok farklı dönemden kalma dev yapılı tapınaklar ve kuleler gururla sonsuza dek denizi izlemeye devam etmektedir. Fakat en önemli site yer altında bulunmaktadır: Hal Saflieni Hypogeum, 5000 yaşındaki necropolis (ölü kent) sağlam kayalar oyularak yapılmıştır.

Neden Malta’yı Seviyorum

Malta ilgi ile doludur, fakat o yatmış, dinleniyor ve huzur içinde. Burada Tekne turları, güzel kasabalar, menekşe rengi deniz, dost canlısı insanlar ve ruhu besleyen manzaralar vardır. Işıldayan denizde yüzmekten uçurum tepesinde bir tarih öncesi alana, liman kıyısı bir restorana, bunların hepsini birkaç saatlik boşlukta yapabilirsiniz. Tepecikleri, küçük köyleri ve oyulmuş sahili ile Gozo’da dinlendirici bir gezi yaparak Malta’da gezi ile plajları birleştirebilirsiniz ve mükemmel bir tatil geçirdiniz.


 

Авиакомпании, летающие в Malta

Malta Авиабилеты Часто задаваемые вопросы (Часто задаваемые вопросы)
При поиске авиабилета между пунктом вылета и Malta можно выбрать наиболее подходящий из списка вылетов.
В настоящее время самая доступная цена авиабилета Malta составляет 12 525,33 TL.