Hakkari - Tokat Otobüs Bileti

Hakkari - Tokat Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Hakkari - Tokat Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Hakkari Hakkında

Türkiye’nin en doğusunda yer alan, Irak ve İran ile komşu olan Hakkari, Pers ve Arap kültürünün etkilerini yaşayan bir şehirdir.


Coğrafi konumu nedeniyle farklı ülkelerden gelen kişilerin uğrak noktalarından olan bu kent, her zaman hayvancılık ve sınır turizmi ile geçinmektedir. En yüksek noktası 4150 metre ile Cilo Dağıdır. Kuş gözlem alanlarının  bulunduğu bu kentimiz, turizm açısından oldukça dikkat çekici tarihi eserleri ile ünlüdür. Meydan metresi ve Seyithan dikkat çeken turistik yerler arasındadır.

Cennet ve Cehennem Vadisi, Cilo Bozları, Ore Şelalesi ve Peri Bacaları en önemli tarihi mekanlar arasındadır ve oldukça fazla dikkat çekmektedir. Hakkari Kayak Merkezi de kış turizmi için ekonomik seçenekler sunarak önemli bir yer arz etmektedir.

12 ay turizmin aktif bir şekilde yapılması için çalışmalar yapılan bu tarihi kentte yeniden yapılandırılan mekanlar da dikkat çekmektedir. Bölgedeki terör olaylarının da kontrol altına alınmasıyla daha kolay bir şekilde ulaşım sağlanmakta ve turizm açısından da bölgenin iyileştirme çabalarının ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Turistik açıdan gerekli olan her konuda destek alabileceğiniz turizm ofisleri, belediyenin birçok çalışması kapsamında hizmet vermektedir.

En Popüler Hakkari - Tokat Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Tokat Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  -3°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  -2°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  1°C
 • hafif kar yağışlı
  Cum
  hafif kar yağışlı
  -7°C
 • açık
  Cmt
  açık
  -10°C

Haritada Tokat

Tokat Hakkında

Nüfus
593.990
Plaka
60
Telefon Kodu
356