Hakkari - Ağrı Otobüs Bileti

Hakkari - Ağrı Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Hakkari - Ağrı Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Hakkari Hakkında

Türkiye’nin en doğusunda yer alan, Irak ve İran ile komşu olan Hakkari, Pers ve Arap kültürünün etkilerini yaşayan bir şehirdir.


Coğrafi konumu nedeniyle farklı ülkelerden gelen kişilerin uğrak noktalarından olan bu kent, her zaman hayvancılık ve sınır turizmi ile geçinmektedir. En yüksek noktası 4150 metre ile Cilo Dağıdır. Kuş gözlem alanlarının  bulunduğu bu kentimiz, turizm açısından oldukça dikkat çekici tarihi eserleri ile ünlüdür. Meydan metresi ve Seyithan dikkat çeken turistik yerler arasındadır.

Cennet ve Cehennem Vadisi, Cilo Bozları, Ore Şelalesi ve Peri Bacaları en önemli tarihi mekanlar arasındadır ve oldukça fazla dikkat çekmektedir. Hakkari Kayak Merkezi de kış turizmi için ekonomik seçenekler sunarak önemli bir yer arz etmektedir.

12 ay turizmin aktif bir şekilde yapılması için çalışmalar yapılan bu tarihi kentte yeniden yapılandırılan mekanlar da dikkat çekmektedir. Bölgedeki terör olaylarının da kontrol altına alınmasıyla daha kolay bir şekilde ulaşım sağlanmakta ve turizm açısından da bölgenin iyileştirme çabalarının ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Turistik açıdan gerekli olan her konuda destek alabileceğiniz turizm ofisleri, belediyenin birçok çalışması kapsamında hizmet vermektedir.

En Popüler Hakkari - Ağrı Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Ağrı Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  -8°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  -11°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  -6°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  -2°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  -17°C

Haritada Ağrı

Ağrı Hakkında

Nüfus
547.210
Plaka
4
Telefon Kodu
472