Ağrı - Hakkari Otobüs Bileti

Ağrı - Hakkari Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Ağrı - Hakkari Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Hakkında

Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı dağının eteklerinde bulunan Ağrı kenti, İshakpaşa Sarayı ile meşhurdur. Nuh’un Gemisine ev sahipliği yaptığı için birçok efsanenin geçtiği yer olan Ağrı, Doğubeyazıt ilçesinin 5 km doğusunda yer alan 116 odalı İshakpaşa Sarayı ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Sanat tarihi tutkunlarının en önemli kültürel gezi mekanları arasında bulunan Ağrı, Balık Gölü ile de doğal güzellikleri barındıran bir kenttir. Nuh’un Gemisinin izini görmeden ve Abdigör köftesini tatmadan bu büyülü kentten ayrılmayan turistler, rivayete göre İshakpaşa Sarayını görmeden giderlerse, ölmeden önce mutlaka bir kez daha ziyaret ederek bu sarayı görürlermiş.

Yöresel mutfağının çiğ köftesi, içli köftesi, Çılbırı oldukça önemli lezzetler arasındadır. Bu lezzetler şehir merkezindeki lokantalarda tadılabilir. Ağrı havalimanı ve otogar yolcu yoğunluğunun en fazla olduğu alanlardır. Ancak otogarda saat 15:00’den sonra durgunluk başlar ve seferler genelde gündüz saatlerindedir. 

En Popüler Ağrı - Hakkari Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Hakkari Hava Durumu

 • kar yağışlı
  Cmt
  kar yağışlı
  2°C
 • hafif kar yağışlı
  Paz
  hafif kar yağışlı
  1°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  -5°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  -6°C
 • kar yağışlı
  Çar
  kar yağışlı
  2°C

Haritada Hakkari

Hakkari Hakkında

Nüfus
278.775
Plaka
30
Telefon Kodu
438