Marmara Adası İDO Bileti

- Marmara Adası
29.09.2022

Marmara Adası İDO İskelesi Hakkında

1970’li yılların gözde tatil mekanlarından olan ve Avşa’nın popüler hale gelmesiyle eski önemini yitiren Marmara Adası, sakin bir tatil isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır.

Genelde yazlıkçıların bulunduğu  Marmara adasına ulaşım için hizmet veren İDO deniz otobüsleri, her Cuma 18:30’da kalkmaktadır. Yaz sezonunda daha yoğun bir şekilde hizmet veren deniz otobüsleri,  Bostancı’dan kalkıp Yenikapı’ya uğrayarak Marmara Adasına gitmekte oradan da son durak olarak Avşa’ya varmaktadır.

Sitemizden online olarak satın alabileceğiniz İDO bileti ile siz de bu huzurlu adaya yolculuk yapabilirsiniz. Terminal hakkında sefer bilgileri ve tüm sorularınız için 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezine 0850 222 44 36 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Marmara Adası İDO iskelesi ilçe merkezinde olduğu için kolay bir şekilde ulaşım sağlayacağınız farklı bölgelere minibüsler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 

Marmara Adası İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Kentin merkezinde olan İDO iskelesinin dışında Avşa adası ve Tekirdağ bölgelerine ulaşım için tekneler tercih edilmektedir.

Tekne kiralayarak Bandırma ve diğer bölgelere de ulaşım sağlanmaktadır. İlçe içindeki ulaşım ise minibüs taksi ve teknelerle gerçekleştirilmektedir. Kış mevsiminde durgun ve sessiz olan adada seferler daha uzun aralıklarla verilirken, yaz sezonunda ise sabahın ilk saatlerine kadar ulaşım imkanlarından yararlanmak mümkün olmaktadır.

Taksi ile de ulaşılabilen adada oldukça  yüksek ücretler ödemeniz gerekecek olan taksilerle de farklı köylere ulaşabilirsiniz. İskele çevresinde yeme içme alanları bulunduğu için feribotunuzun kalkmasını beklerken kafelerde zaman geçirebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Gündoğdu Köyü, Topağaç Köyü, Saraylar Köyü, Marmara Beldesi, Asmalı Köy, Çınarlı Mahallesine ulaşım için 24 saat taksi hizmetinden yararlanmanız mümkün olmaktadır. 0266 885 59 00 numarasından taksi çağırabilirsiniz.

Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir içi ulaşımda tercih edilen minibüslerle Gündoğdu Köyü, Topağaç Köyü, Saraylar Köyü, Marmara Beldesi, Asmalı Köy, Çınarlı Mahallelerine ulaşabilirsiniz. Minibüsler yazın her 15 dakikada bir kışın ise 2 saatte bir kalkmaktadır. Adalılar genelde bisiklet ve motosikletle ulaşım sağlamaktadır.


Tekne ile Şehir Merkezine Ulaşım

Avşa adası ve diğer  her yere ulaşım için tekne kiralayabilirsiniz ya da özel ulaşım teknelerinden yararlanarak Tekirdağ, Bandırma gibi merkezlere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Marmara Adası Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Kalkış Varış Fiyat

Marmara Adası Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  21°C
 • açık
  Cum
  açık
  20°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  21°C
 • açık
  Paz
  açık
  23°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  20°C

Haritada Marmara Adası

Marmara Adası Yönüne Seferler