Avsa Adası - Bostancı İDO Bileti

Avsa Adası - Bostancı
24.10.2020

Avsa Adası - Bostancı İDO Fiyat Tarifesi

Avsa Adası - Bostancı İDO Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 100 TL 200 TL 200 TL
Çocuk 90 TL 180 TL 180 TL
Bebek (0-2) 0 TL 0 TL 0 TL

Avşa Adası İDO İskelesi Hakkında

İstanbul, Tekirdağ ve Bursalıların en gözde tatil noktaların olan  ve ekonomik bir tatil isteyenlerin ilk tercihi olan Avşa Adası, yakın konumu ile her zaman popüler olmuştur.

Tarihi olarak Hristiyanların sürgün yeri olarak bilinen ve çok fazla yerleşim bulunmadığından uzun yıllar boş kalan bu adanın tarihi geçmişi ile ilgili bilgi de yoktur. Özellikle Marmara bölgesi turistlerini çeken bu ada, bazen yoğunluktan dolayı birçok açıdan yetersiz kalabilmektedir.

Uzun yıllar sadece tek bir yerden gemi seferlerinin düzenlendiği Avşa Adası, özellikle yaz sezonunda zor bilet bulunan bir adadır. Gittikçe hareketlenen ve alışveriş imkanları da genişleyen adaya her yaz sezonunda düzenli deniz otobüsleri vardır. Kış sezonunda Bostancı kalkışlı 18:30 ve 19:05’te, hafta sonları da 16:00 ve 16:30’da hava şartları aksi bir duruma neden olmadığı sürece düzenli olarak yapılmaktadır.

Avşa seferlerinin düzenli olarak yapıldığı İDO dışında, BUDO, Tekirdağ ve Erdek kalkışlı seferlerle Avşa’ya ulaşım mümkün olmaktadır. Web sitemizden online olarak Avşa Adası seferleri için İDO bileti satın alabilirsiniz.

Online olarak bilet satın almak istediğinizde, sitemizden güzergahınızı seçerek kredi kartınızla rezervasyon yaptırabilir ya da bilet satın alabilirsiniz.

Bostancı İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Bostancı İDO iskelesi konum olarak Çetin Emeç Bulvarı üzerindedir. İsparkın açık otoparkı bulunan alan iskele caddesinin içindedir ve hemen iki arka sokakta Bağdat Caddesine ulaşım sağlanabilmektedir.

İskeleden karşı tarafa geçtiğinizde parkın yanındaki dolmuş son durağını görürsünüz. Buradan Taksim ve Kadıköy’e ulaşım sağlayabilirsiniz. İDO deniz otobüsleri Bostancı 0 212 444 4436 numarasından ulaşılabilir. Minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşım sağlanabilecek olan Bostancı, Kadıköy ilçesine bağlıdır ve genelde Anadolu yakasında yaşayanların tercih ettiği bir iskeledir.

Adalar, Kadıköy ve İDO iskeleleri yan yana sayılabilecek yakınlıktadır ve yürüme mesafesiyle Bağdat Caddesi, Suadiye, Bostancı merkezlerine gidilebilir. Trafik akşam saatlerinde yoğun olduğundan, yürümek daha kolay olabilmektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bostancı’dan Kadıköy’e ulaşmak için 16, 17 ve 4 numaralı otobüslere binebilirsiniz. Bu Otobüslerin Son durağı Kadıköy Rıhtım bölgesidir ve farklı güzergahlarla bölgeye varılabilmektedir.

Ayrıca Pendik, Kartal ve Küçükyalı yönüne giden otobüsleri de İDO iskelesinin cadde kısmındaki durakta bekleyebilirsiniz. İstanbul’da her yerde olduğu Otobüslerde  İstanbul kart geçtiğinden otobüse bindiğinizde kartınızın olması gerekecektir.

Ayrıca 129  T ile de Üst Bostancı’dan Taksim güzergahına gidebilirsiniz. Trafik olmadığında ortalama 50 dakikada son durağa ulaşabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

İDO iskelesinin yanında taksi durağı yoktur ama yoldan geçen taksileri çevirebilir, ya da 0 (216) 384 20 59 numarasından taksi çağırabilirsiniz. Bostancı’dan Kadıköy’e taksi ücreti 25 lira civarında tutmaktadır.
 

Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

Özel aracınızla Şemsettin Günaltay caddesinde Göztepe’ye bağlanarak Kadıköy’e ulaşabilirsiniz. Bağdat caddesinden sağ tarafa devam ederek Üsküdar caddesini geçip Maltepe ve Pendik istikametine ulaşabilirsiniz. Sahil yolunu akşam iş çıkışı saatlerinde tercih ederseniz trafik sorunu yaşayabilirsiniz.


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

İskelenin karşısında bulunan dolmuşlarla Kadıköy’e ulaşabilirsiniz.  Dolmuşlar kısa sürede yararlanabileceğiniz ve her 10 dakikada bir sefer yapan ulaşım araçlarıdır. Sarı dolmuşlarla Kadıköy ve Taksim’e, mavi dolmuşlarla da Pendik ve Kartal bölgelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca minibüs yolunda, Kadıköy’e giden dolmuşları da tercih edebilirsiniz.


Metro ile Ulaşım

Bostancı metro durağına ulaşmak için taksiyle ya da yürüyerek metro alanına gidin ve  Kadıköy bölgesine metro ile ulaşım sağlayın. Hem trafik sorunu yaşamazsınız hem de farklı istikamet olan Kartal bölgesine de ulaşabilirsiniz. Metrolarda da İstanbul kartlar geçerlidir ve aktarma yaparak Kadıköy’den farklı bir toplu taşıma aracına binerek ulaşımınızı ekonomik bir şekilde yapabilirsiniz. 

Avsa Adası - Bostancı İDO Seferleri ve Bileti Fiyatları

25.10.2020 Avsa Adası - Bostancı İDO Seferleri. Avsa Adası - Bostancı İDO Biletleri Bilet.com'da!

Rota Feribot Tipi Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Avsa Adası - Bostancı SB 16:00 19:50 3 sa 50 dk 104 TL

Bostancı Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  17°C
 • açık
  Cmt
  açık
  20°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  21°C
 • açık
  Pzt
  açık
  19°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  19°C

Haritada Bostancı