Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Avsa Adası - Avcilar İDO Bileti

Avsa Adası - Avcilar
16.04.2021

Avsa Adası - Avcilar İDO Fiyat Tarifesi

Avsa Adası - Avcilar İDO Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 100 TL 200 TL 200 TL
Çocuk 90 TL 180 TL 180 TL
Bebek (0-2) 0 TL 0 TL 0 TL

Avşa Adası İDO İskelesi Hakkında

İstanbul, Tekirdağ ve Bursalıların en gözde tatil noktaların olan  ve ekonomik bir tatil isteyenlerin ilk tercihi olan Avşa Adası, yakın konumu ile her zaman popüler olmuştur.

Tarihi olarak Hristiyanların sürgün yeri olarak bilinen ve çok fazla yerleşim bulunmadığından uzun yıllar boş kalan bu adanın tarihi geçmişi ile ilgili bilgi de yoktur. Özellikle Marmara bölgesi turistlerini çeken bu ada, bazen yoğunluktan dolayı birçok açıdan yetersiz kalabilmektedir.

Uzun yıllar sadece tek bir yerden gemi seferlerinin düzenlendiği Avşa Adası, özellikle yaz sezonunda zor bilet bulunan bir adadır. Gittikçe hareketlenen ve alışveriş imkanları da genişleyen adaya her yaz sezonunda düzenli deniz otobüsleri vardır. Kış sezonunda Bostancı kalkışlı 18:30 ve 19:05’te, hafta sonları da 16:00 ve 16:30’da hava şartları aksi bir duruma neden olmadığı sürece düzenli olarak yapılmaktadır.

Avşa seferlerinin düzenli olarak yapıldığı İDO dışında, BUDO, Tekirdağ ve Erdek kalkışlı seferlerle Avşa’ya ulaşım mümkün olmaktadır. Web sitemizden online olarak Avşa Adası seferleri için İDO bileti satın alabilirsiniz.

Online olarak bilet satın almak istediğinizde, sitemizden güzergahınızı seçerek kredi kartınızla rezervasyon yaptırabilir ya da bilet satın alabilirsiniz.

Avcılar İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Avcılar iskelesinden şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Çünkü merkeze yakın bir yerde bulunan iskele, metrobüs, otobüs, minibüs ve hususi araçlarla kolay bir şekilde ulaşılabilirdir.

İskelede sokak simitçisi ve bir adet kafe bulunmaktadır. Bu alanlardan yeme içme ihtiyacını karşılayabilirsiniz ve beklerken çayınızı içebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz ve açık otoparkta aracınızı park edebilirsiniz. İskelenin bulunduğu yerde bisiklet yolu ve açık hava spor alanları bulunduğu için keyifli aktiviteler de yapabilirsiniz.

İstanbul’un tüm merkezlerine ulaşım sağlanabilen Avcılar’da, deniz yoluyla ulaşım tercih ederseniz Pazartesi günleri Kadıköy ya da Bostancı’ya kısa sürede gidebilirsiniz. Kısa bir mesafe sayılabilecek olan Avcılar merkez, her türlü ulaşım aracıyla ulaşabileceğiniz yakınlıktadır ve ulaşım ücretleri de oldukça ekonomiktir.

Avcılar iskelesi, Ambarlı durağından, Şükrübey  durağından ve Fevzi Çakmak caddesinden oldukça yakındır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Avcılar İDO durağından geçen otobüslerle birçok farklı merkezden iskeleye ulaşım sağlayabilirsiniz. Binebileceğiniz otobüsler ;
 • 76B Avcılar- Bakırköy Ambarlı, Ambarlı İÖO ya da Fevzi Çakmak Caddesi durağında ineceksiniz,
 • 76O Esenler Otogar- Cihangir Mahallesi, Ambarlı, Ambarlı İÖO ya da Fevzi Çakmak Caddesi durağında ineceksiniz, 

Sabah 06:00’da başlayan seferlerle, iskeleden Avcılar merkeze gitmek için de bu otobüslere binerek Avcılar durağında inmeniz gerekecektir. Sadece otobüsle değil, Metrobüsle de İDO Avcılar’a ulaşabilirsiniz.

Otobüslere binmek için İstanbul Kartınızı olması gerekir. İstanbul kartla ekonomik bir şekilde toplu taşıma araçlarıyla seyahat edebilirsiniz.


Metrobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Kısa sürede şehir merkezine ulaşmak için Şükrübey metrobüs durağına giderek, Beylikdüzü yönüne giden 34G, 34, 34Z Avcılar metrobüslerine bineceksiniz. Avcılar durağında inerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Metrobüslerde de İstanbul Kart geçerlidir ve otobüsten indiğinizde kartınızı otomatlara okutturarak, durak mesafesi az olan yerler için bakiye iadesi alabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile şehir merkezine ulaşmak konforlu ve ekonomik bir çözüm olabilir. Çünkü kısa mesafeli bir alan olan Avcılar merkeze, iskeleye çok yakın olan Bilen taksi ile ulaşabilirsiniz. (0212) 509 15 94 numarasından taksi çağırabilirsiniz ve ortalama 10 TL civarında ücret ödersiniz.


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Avcılar iskelesine direkt olarak minibüs yoktur. Ama yakın güzergaha ulaşmak mümkündür. Metrobüs yolunun geçtiği güzergahtan Avcılar’a ve Yenibosna tarafına minibüs seferleri düzenlenmektedir.
 

Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

İskeleden özel aracınızla Dr. Sadık Ahmet caddesinden Cumhuriyet caddesine bağlanıp, Marmara Caddesinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İskeleden Avcılar merkez ortalama 5 dakika sürmektedir. 

Avsa Adası - Avcilar İDO Seferleri ve Bileti Fiyatları

Avcilar Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  9°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  9°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  10°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  14°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  10°C

Haritada Avcilar