Avsa Adası İDO Bileti

- Avsa Adası
05.10.2022

Avşa Adası İDO İskelesi Hakkında

İstanbul, Tekirdağ ve Bursalıların en gözde tatil noktaların olan  ve ekonomik bir tatil isteyenlerin ilk tercihi olan Avşa Adası, yakın konumu ile her zaman popüler olmuştur.

Tarihi olarak Hristiyanların sürgün yeri olarak bilinen ve çok fazla yerleşim bulunmadığından uzun yıllar boş kalan bu adanın tarihi geçmişi ile ilgili bilgi de yoktur. Özellikle Marmara bölgesi turistlerini çeken bu ada, bazen yoğunluktan dolayı birçok açıdan yetersiz kalabilmektedir.

Uzun yıllar sadece tek bir yerden gemi seferlerinin düzenlendiği Avşa Adası, özellikle yaz sezonunda zor bilet bulunan bir adadır. Gittikçe hareketlenen ve alışveriş imkanları da genişleyen adaya her yaz sezonunda düzenli deniz otobüsleri vardır. Kış sezonunda Bostancı kalkışlı 18:30 ve 19:05’te, hafta sonları da 16:00 ve 16:30’da hava şartları aksi bir duruma neden olmadığı sürece düzenli olarak yapılmaktadır.

Avşa seferlerinin düzenli olarak yapıldığı İDO dışında, BUDO, Tekirdağ ve Erdek kalkışlı seferlerle Avşa’ya ulaşım mümkün olmaktadır. Web sitemizden online olarak Avşa Adası seferleri için İDO bileti satın alabilirsiniz.

Online olarak bilet satın almak istediğinizde, sitemizden güzergahınızı seçerek kredi kartınızla rezervasyon yaptırabilir ya da bilet satın alabilirsiniz.

Avşa Adası İDO İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Avşa Adasındaki İDO iskelesi, adanın merkezinde olduğu için yürüyerek ulaşım sağlanmaktadır. Ancak adanın belirli noktalarına ulaşım sağlamak için taksilerden yararlanabilirsiniz.

Toplu taşıma araçları olarak minibüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz adanın farklı lokasyonlarından taksi ile farklı güzergahlara gidebilirsiniz. Kış ve yaz aylarında ciddi bir fark olan Avşa nüfusu yazın 150 bini bulabilmektedir ve otellerde yer bulmak ciddi bir sorun olabilmektedir.

Merkezden daha uzak noktalarda olan oteller ve plajlara ulaşmak için  sık sık minibüsler tercih edilir. Marmara adalar belediyesine bağlı olan Avşa adası, birçok yere kolay bir şekilde ulaşım imkanları bulunan ama yaz aylarında ulaşım konusunda yetersiz kalabilen bir adadır.

İDO seferlerinin düzenli olarak sağlandığı adaya yaz ve kış aylarında her zaman ulaşım sağlayabilirsiniz. Avşa’dan İstanbul’a kış sezonunda da her gün bir sefer düzenlenmektedir. Tüm sorularınız için 7 gün 24 saat hizmet veren İDO çağrı merkezine 0850 222 44 36 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Otobüs hattı bulunmayan Avşa adasında ulaşım için bisiklet ve motosikletler de çok kullanılmaktadır. Yerli halk genelde dört tekerlekli motosiklet, bisiklet ve motosiklet kullanmayı tercih etmektedir. Turistlerin de bunları kiralama imkanları bulunmaktadır.


Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

Arabalı vapurla Avşa adasına gitmek mümkündür. Ada’nın çok sayıda bulunan koylarını hususi arabasıyla gezmek isteyenler, arabalı vapurdan inerek, 0266 896 16 47 km sonra merkeze ulaşabilirler. Küçük bir ada olduğu için arabayla ulaşım pek tercih edilmemektedir.


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Avşa’da toplu taşıma aracı olarak minibüs kullanılmaktadır ve minibüslerle ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Avşa Manastır, Beyazsaray, Altınkum, Yiğitler, Maviköy, Çınar Koyu güzergahlarından bindiğiniz tüm minibüslerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Minibüsler yazın iki saatte bir kalkar ve gece seferleri olmaz. Ancak yaz aylarında gece geç saatlere kadar minibüslerle gece kulüpleri ve diğer alanlara ulaşmak mümkündür. Yaz ve kış seferlerinde yapılan değişiklikler ve diğer bilgilere ulaşmak için merkezdeki minibüs duraklarından bilgi alabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşmak için tercih edeceğiniz seçeneklerden biri de taksilerdir. Taksi ile ulaşım pahalı olmakla birlikte, tercih ettiğinizde 0266 896 16 47 numarasından taksi çağırarak şehir merkezi ya da farklı yerlere gidebilirsiniz. 

Avsa Adası Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Kalkış Varış Fiyat

Avsa Adası Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  16°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  18°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  18°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  18°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  17°C

Haritada Avsa Adası

Avsa Adası Yönüne Seferler