Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Avcilar - Marmara Adası İDO Bileti

Avcilar - Marmara Adası
16.04.2021

Avcilar - Marmara Adası İDO Fiyat Tarifesi

Avcilar - Marmara Adası İDO Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 25 TL 50 TL 50 TL
Çocuk 14 TL 28 TL 28 TL
Bebek (0-2) 0 TL 0 TL 0 TL

Avcılar İDO İskelesi Hakkında

İstanbul’un merkezlerinden biri sayılan Avcılar, üniversitelere yakın konumuyla dikkat çekmektedir. Ulaşım imkanlarının oldukça gelişmiş olduğu dikkate alınırsa, İstanbul merkezlerinden olduğu da söylenebilmektedir.

Sağlıklı yaşam alanları, eğitim kurumları, hastaneler, farklı ulaşım araçları ve gelişmiş şehircilik anlayışıyla 1999 depremi sonrası yeniden kurulmuş olan Avcılar, İstanbul nüfusunun 425 bin kişilik bölümünü barındırır. Birçok kentten daha fazla bir nüfusa sahip Avcılar, 10 mahalleden oluşur ve nüfusun büyük bir kısmı, farklı merkezlerde eğitim ve iş hayatına devam eder.

Avcılar İDO iskelesi, 2016 Temmuz ayında başlayan seferleriyle Anadolu yakasına ve yaz aylarında Avşa Adasına deniz otobüsleri ile ulaşım sağlamaktadır. Bostancı, Kadıköy, Yenikapı, Bakırköy uğramalı olarak her Pazartesi 11:30, 11:50 arasında Avcılar’a; Avcılar’dan da 13:00’de aynı güzergahta Bostancı’ya geri dönmektedir.

Web sitemizden online olarak İDO bileti satın alabilirsiniz. Bu biletleri kredi kartınızla online olarak satın alabilirsiniz. Daha sonra iskeledeki otomattan biletinizi çıkartabilirsiniz. 

Marmara Adası İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Kentin merkezinde olan İDO iskelesinin dışında Avşa adası ve Tekirdağ bölgelerine ulaşım için tekneler tercih edilmektedir.

Tekne kiralayarak Bandırma ve diğer bölgelere de ulaşım sağlanmaktadır. İlçe içindeki ulaşım ise minibüs taksi ve teknelerle gerçekleştirilmektedir. Kış mevsiminde durgun ve sessiz olan adada seferler daha uzun aralıklarla verilirken, yaz sezonunda ise sabahın ilk saatlerine kadar ulaşım imkanlarından yararlanmak mümkün olmaktadır.

Taksi ile de ulaşılabilen adada oldukça  yüksek ücretler ödemeniz gerekecek olan taksilerle de farklı köylere ulaşabilirsiniz. İskele çevresinde yeme içme alanları bulunduğu için feribotunuzun kalkmasını beklerken kafelerde zaman geçirebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Gündoğdu Köyü, Topağaç Köyü, Saraylar Köyü, Marmara Beldesi, Asmalı Köy, Çınarlı Mahallesine ulaşım için 24 saat taksi hizmetinden yararlanmanız mümkün olmaktadır. 0266 885 59 00 numarasından taksi çağırabilirsiniz.

Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir içi ulaşımda tercih edilen minibüslerle Gündoğdu Köyü, Topağaç Köyü, Saraylar Köyü, Marmara Beldesi, Asmalı Köy, Çınarlı Mahallelerine ulaşabilirsiniz. Minibüsler yazın her 15 dakikada bir kışın ise 2 saatte bir kalkmaktadır. Adalılar genelde bisiklet ve motosikletle ulaşım sağlamaktadır.


Tekne ile Şehir Merkezine Ulaşım

Avşa adası ve diğer  her yere ulaşım için tekne kiralayabilirsiniz ya da özel ulaşım teknelerinden yararlanarak Tekirdağ, Bandırma gibi merkezlere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Avcilar - Marmara Adası İDO Seferleri ve Bileti Fiyatları

Marmara Adası Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  11°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  10°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  11°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  15°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  12°C

Haritada Marmara Adası