Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Avcilar - Avsa Adası İDO Bileti

Avcilar - Avsa Adası
14.04.2021

Avcilar - Avsa Adası İDO Fiyat Tarifesi

Avcilar - Avsa Adası İDO Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 25 TL 50 TL 50 TL
Çocuk 14 TL 28 TL 28 TL
Bebek (0-2) 0 TL 0 TL 0 TL

Avcılar İDO İskelesi Hakkında

İstanbul’un merkezlerinden biri sayılan Avcılar, üniversitelere yakın konumuyla dikkat çekmektedir. Ulaşım imkanlarının oldukça gelişmiş olduğu dikkate alınırsa, İstanbul merkezlerinden olduğu da söylenebilmektedir.

Sağlıklı yaşam alanları, eğitim kurumları, hastaneler, farklı ulaşım araçları ve gelişmiş şehircilik anlayışıyla 1999 depremi sonrası yeniden kurulmuş olan Avcılar, İstanbul nüfusunun 425 bin kişilik bölümünü barındırır. Birçok kentten daha fazla bir nüfusa sahip Avcılar, 10 mahalleden oluşur ve nüfusun büyük bir kısmı, farklı merkezlerde eğitim ve iş hayatına devam eder.

Avcılar İDO iskelesi, 2016 Temmuz ayında başlayan seferleriyle Anadolu yakasına ve yaz aylarında Avşa Adasına deniz otobüsleri ile ulaşım sağlamaktadır. Bostancı, Kadıköy, Yenikapı, Bakırköy uğramalı olarak her Pazartesi 11:30, 11:50 arasında Avcılar’a; Avcılar’dan da 13:00’de aynı güzergahta Bostancı’ya geri dönmektedir.

Web sitemizden online olarak İDO bileti satın alabilirsiniz. Bu biletleri kredi kartınızla online olarak satın alabilirsiniz. Daha sonra iskeledeki otomattan biletinizi çıkartabilirsiniz. 

Avşa Adası İDO İskelesinden Şehir Merkezine Ulaşım

Avşa Adasındaki İDO iskelesi, adanın merkezinde olduğu için yürüyerek ulaşım sağlanmaktadır. Ancak adanın belirli noktalarına ulaşım sağlamak için taksilerden yararlanabilirsiniz.

Toplu taşıma araçları olarak minibüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz adanın farklı lokasyonlarından taksi ile farklı güzergahlara gidebilirsiniz. Kış ve yaz aylarında ciddi bir fark olan Avşa nüfusu yazın 150 bini bulabilmektedir ve otellerde yer bulmak ciddi bir sorun olabilmektedir.

Merkezden daha uzak noktalarda olan oteller ve plajlara ulaşmak için  sık sık minibüsler tercih edilir. Marmara adalar belediyesine bağlı olan Avşa adası, birçok yere kolay bir şekilde ulaşım imkanları bulunan ama yaz aylarında ulaşım konusunda yetersiz kalabilen bir adadır.

İDO seferlerinin düzenli olarak sağlandığı adaya yaz ve kış aylarında her zaman ulaşım sağlayabilirsiniz. Avşa’dan İstanbul’a kış sezonunda da her gün bir sefer düzenlenmektedir. Tüm sorularınız için 7 gün 24 saat hizmet veren İDO çağrı merkezine 0850 222 44 36 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Otobüs hattı bulunmayan Avşa adasında ulaşım için bisiklet ve motosikletler de çok kullanılmaktadır. Yerli halk genelde dört tekerlekli motosiklet, bisiklet ve motosiklet kullanmayı tercih etmektedir. Turistlerin de bunları kiralama imkanları bulunmaktadır.


Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım

Arabalı vapurla Avşa adasına gitmek mümkündür. Ada’nın çok sayıda bulunan koylarını hususi arabasıyla gezmek isteyenler, arabalı vapurdan inerek, 0266 896 16 47 km sonra merkeze ulaşabilirler. Küçük bir ada olduğu için arabayla ulaşım pek tercih edilmemektedir.


Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Avşa’da toplu taşıma aracı olarak minibüs kullanılmaktadır ve minibüslerle ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Avşa Manastır, Beyazsaray, Altınkum, Yiğitler, Maviköy, Çınar Koyu güzergahlarından bindiğiniz tüm minibüslerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Minibüsler yazın iki saatte bir kalkar ve gece seferleri olmaz. Ancak yaz aylarında gece geç saatlere kadar minibüslerle gece kulüpleri ve diğer alanlara ulaşmak mümkündür. Yaz ve kış seferlerinde yapılan değişiklikler ve diğer bilgilere ulaşmak için merkezdeki minibüs duraklarından bilgi alabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşmak için tercih edeceğiniz seçeneklerden biri de taksilerdir. Taksi ile ulaşım pahalı olmakla birlikte, tercih ettiğinizde 0266 896 16 47 numarasından taksi çağırarak şehir merkezi ya da farklı yerlere gidebilirsiniz. 

Avcilar - Avsa Adası İDO Seferleri ve Bileti Fiyatları

Avsa Adası Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  10°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  9°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  10°C
 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  10°C

Haritada Avsa Adası