Bilet.com %100 Güvenli Alışveriş Güvencesi

HTTPS ve SSL
Güvenli alışveriş yapabilmeniz için web sitemizde HTTPS protokolü ve 256 bit SSL güvenlik sertifikaları kullanmaktadır. Böylece bilgisayarınız ile Bilet.com sunucusu ve banka sunucuları arasında aktarılan tüm bilgiler - izinsiz üçüncü kişiler tarafından görüntülenememesi ve kopyalanamaması için - dünyadaki en güvenilir şifreleme algortimalarını kullanan HTTPS protokolü ve SSL sertifikalarıyla şifrelenmektedir.

PCI-DSS Güvenlik Sertifikası
Kredi kartı bilgileriniz sadece satınalma aşamasında istenilmekte olup, kredi kartı numaraları kanun gereği web sitemizde, veritabanımızda veya dosyalarımızda hiç bir şekilde saklanmamaktadır. Girmiş olduğunuz kredi kartı bilgisi ödeme için doğrudan bankaya gönderilmekte ve satınalma işlemi banka web sitesi üzerindeki kredi kartı ödeme sayfalarında tamamlanmaktadır. Banka kredi kartı ödeme sayfaları HTTPS ve SSL sertifikalarına ek olarak, düzenli biçimde PCI-DSS ileri güvenik testlerinden geçirilmektedir. Bu testleri geçemeyen banka web sitelerininden kredi kartı işlemi yapılmasına izin verilmemektedir.

3D Güvenlik ve Doğrulama Şifresi
Kredi kartıyla ödeme aşamasında ödeme yapmak için banka web sitesine yönlendirildiğinizde, ödeme alınmadan önce kredi kartı sahibinin bankaya kayıtlı cep telefonuna - izinsiz veya çalıntı kart ile işlem yapılmasını önlemek amacıyla - bir adet güvenlik ve doğrulama kodu (şifresi) gönderilmektedir. Bu kodu sadece kredi kartı sahibi okuyabileceği için kredi kartı sahibinden izinsiz işlem yapılması mümkün değildir.

Fraud Kontrolü
Bilet.com yukarıdaki tüm güvenlik önlemlerine ek olarak, izinsiz kredi kartı kullanımının önüne geçmek amacıyla güncel bilgi teknolojilerinden yararlanan fraud kontrol (çalıntı, kopya veya illegal kredi kartı kullanımı kontrolü) sistemleri kullanmaktadır. Bu sayede daha ileri teknoloji ve tekniklerle illegal işlem yapmak isteyen kişilerin IP numaraları, banka bin numaraları, proxy bilgileri, blacklist yasaklı listeleri, telefon ve eposta numaraları da kontrole tabi tutulmaktadır. Bu kontrol sonrası oluşan güvenlik derecesi puanına göre işlemin güvenli olup olmadığı tesbit edilmektedir. Belirli bir taban güvenli puanına ulaşamayan işlemler sistem tarafından otomatik olarak reddedilmektedir.


Adres Bilgileri
Digital Trade AŞ (Bilet.com)
Entertech Teknokent Ofis: 322
Istanbul Ün. Avcılar Kampüsü
Avcılar, İstanbul, 34320

İletişim
Bilet.com Çağrı Merkezi: 0 (850) 450 99 88
E-posta (24 saat): bilgi@bilet.com info@bilet.com

Ticari Bilgiler
Firma Adı: Digital Trade A.Ş.
Vergi Dairesi: Avcılar
Vergi Numarası: 295 049 0819
MERSİS Numarası: 0295049081900018
Ticaret Sicil No: 944948