Viasea - Timsah Park

Online İndirim Kuponu

Viasea Timsah Park

Korsan Adası olarak bilinen Timsah Park Türkiye’de açılan ilk sıra dışı parklardan birisidir. Dünya’nın en büyük timsah parkı olan bu alanda birbirinden farklı deniz canlısını da bir arada görebilirsiniz.
 
 Dünyanın ilk iklim temalı parkı olarak oluşturulan ve tasarlanan Korsan Adası’nda binlerce deniz canlısının yaşamlarına şahitlik edebilirsiniz. Daha önce görmediğiniz pek çok canlıyı daha yakından görebilir ve gözlemleyebilirsiniz.


 
 Özellikle çocuklar için eğlence dolu dünyayı ardına kadar açan Korsan Adası Timsah Park’da 12.000’in üzerinde deniz canlısı bulunuyor. İstanbul’un en uzun ve büyük su altı akvaryumuna girebilir ve burada köpek balıklarıyla dolu denizi görebilirsiniz. Özel anlarınızı paylaşabileceğiniz Timsah Park, muhteşem canlılarıyla her gün sizleri bekliyor.
 

 TİMSAH PARK CANLI TÜRLERİ

 
 Viasea Timsah Park deniz altında yaşamını sürdüren binlerce hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Televizyonda dahi görmediğiniz canlı türlerini Timsah Park'a gelerek görebilirsiniz.


 
 12.000'den fazla deniz canlısına ev sahipliği yapan park, özellikle çocukların büyük ilgisini çekiyor. Park içerisinde çeşitli aktivitelerle de gününüzü daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ellerinizle besleyeceğiniz deniz canlılarına yakından bakabilir ve iletişim kurabilirsiniz.


 
 Timsah Park içerisinde en fazla ilgiyi ise köpek balıkları görmektedir. İstanbul'un altında olan akvaryumda farklı türlere mensup köpek balıklarını görebilirsiniz. Vatoz ve Koi balığı ise yakın temas kurabileceğiniz diğer deniz altı canlılarıdır.
 

 KOİ BALIĞI BESLEME VE CANLILARLA İLETİŞİM

 
 Viasea Timsah Park deniz canlılarının en iyi şekilde insanlara tanıtıldığı yerlerden birisidir. Özellikle, çocukların Koi balığı ile kurduğu iletişim başka bir alanda görülmeyecek mutluluk veriyor.


 
 Belirli gün ve saatlerde Koi balıkları insanlarla buluşturularak, beslenmelerine izin veriliyor. Koi balıklarının beslenme esnasında ise yetkililer mutlaka yanınızda bulunuyor. Balıkların beslenmesi konusunda ise en büyük heyecanı çocuklar yaşıyor. Biberonla besleyebileceğiniz canlılar, dostluk ve mutluluğun oluşmasına da vesile oluyor. Sadece Koi balığı değil ayrıca burada Vatoz balığı besleme aktivitelerine de çocuklarınızla beraber katılabilirsiniz.
 Vatoz balıkları günlük olarak beslenmektedir. Beslenme esnasında rehberler hem balıklar hakkında bilgi vermekte hem de doğru beslenmelerini sağlamaktadır. Vatoz balıklarının elle beslenmesi sınırlı sayıda olup, mutlaka balıkların sağlıkları da düşünülmektedir.
 

 TİMSAH PARK'TA YAPILAN ÇEŞİTLİ AKTİVİTELER

 
 Dünyanın ilklerini yaşatan ve iklim temalı timsah parkı Korsan Adası Timsah Park'ı eğlencelerle dolu kapıları sizlere açıyor. İstanbul’un en uzun su altı tüneli olan Korsan Adası Timsah Park egzotik olayları sergilerken aynı zamanda özel anlarınıza da sizleri ağırlıyor. Çocuklarınızla gelebileceğiniz gibi turlar düzenleyerek de rehber eşliğinde tünelde geziler yapabilirsiniz.


 
 Doğum günü ya da evlilik tekliflerinde ise en özel anlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Özellikle çocuğunuz için harika bir doğum günü planı yapmak isterseniz Timsah Park aktiviteleri sizleri bekliyor. Hayvanlarla dost olup, onları ellerinizle beslemek isterseniz günün belirli saatlerinde bu imkandan da faydalanabilirsiniz. Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz pek çok canlıya ise burada tanıklık edebilirsiniz.
 

 TİMSAH PARK ULAŞIM

 
 Korsan Park Timsah Parkı'na metro, karayolu ya da deniz yolunu kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Kartal metro durağına gelerek buradan 30 numaralı Kadıköy-Tuzla otobüsüne binerek Şehitler Caddesi'nde inebilirsiniz.
 
 Karayolu ile ulaşım sağlayacaksanız D100 otoyolunda Tuzla İçmeler yönünden devam ederek, sahile doğru yönlendirme tabelalarını takip etmeniz yeterli olacaktır.
 Deniz yolunu tercih ederseniz de Bostancı-Kartal ve Yalova iskelesinden Tuzla DO iskelesine ulaşarak, yürüme mesafesinde olan Timsah Park'a ulaşabilirsiniz.
 
 Korsan Park Timsah Parkı Sultanahmet'e 45, Taksim'e 37, Kadıköy'e 30 ve Sabiha Gökçen Havalimanına 9 km uzaklıkta bulunur. Bulunduğunuz alandan dilediğiniz ulaşım aracını kullanarak, Timsah Park'ın eğlence dolu dünyasına açılabilirsiniz.