Viasea - Aslan Park

Online İndirim Kuponu

ViaSea AslanPark - Büyük Kedilerin Dünyası

Türkiye’de faaliyete geçen ilk kedi parkı olan Viasea Aslan Park, kapılarını ziyaretçilere açtı. Aslan Park yalnızca Türkiye’nin değil, pek çok çevre ülkenin de ilk ve en büyük kedi parkıdır.

ViaSea AslanPark
 
Aslan Park 8.000 metrekarelik alanıyla bir alışveriş ve eğlence dünyasının merkezine kuruldu. Viaport Marina’da açılan Viasea Aslan Park yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiyi gün içerisinde ağırlamaktadır. Büyük kedi ailesinden oluşan Aslan Park, televizyonda gördüğünüz birçok büyük kediyi bünyesinde barındırmaktadır. Büyük kedilerin sınıflarına göre ayrıldığı parkta ziyaretçilere, bu canlıları daha yakından ve tanıma fırsatı sunulmaktadır.

 
BÜYÜK KEDİLERİN GELDİĞİ TOPRAKLAR

 
Aslan Park’ta yer alan tüm büyük kediler doğal yaşamlarından ayrılmak suretiyle parka getirilmiyor. Büyük kedilerin tamamı Türkiye’ye, Avrupa’daki diğer parklardan getiriliyor. Ayrıca, Viasea Aslan Parkı’nda onlara yaşadıkları diğer parklardan ve alanlardan çok daha iyi yaşam alanı sunuluyor. Bu sayede büyük kedilerin doğal yaşamlarından ayrılarak, yaşadıkları zorlukların da önüne geçilmiş oluyor.


 
Aslan Park’ta yaratılan tüm ortamlar doğal yaşam ortamlarına benzer. Bu sayede büyük kedilerin barındıkları ortama daha iyi adapte olarak kaliteli ve mutlu yaşam sürmeleri sağlanmaktadır. Kedilerin bu alanda her türlü ihtiyaçları büyük özveri ile karşılanıyor. Ayrıca büyük kedi familyasına bağlı olan ve yaşayamayacak durumda olan hayvanlara farklı bakımlar yapılıyor. Böylece türlerin daha uzun süre devam etmesi sağlanıyor.

 
ASLAN PARK'TA YER ALAN BÜYÜK KEDİ TÜRLERİ

 
Aslan Park’a geldiğinizde pek çok büyük kedi ırkını bir arada görebilirsiniz. Yıllardır televizyon ekranlarında gördüğünüz büyük kedi ailesi artık Türkiye'de, İstanbul'un merkezinde sizleri bekliyor.
 
Büyük kedilerin doğal yaşamını merak eden, bu eşsiz canlıları yakından görmek isteyen yerli turistlerin akınına uğrayan Aslan Park, yabancı turistlerinde dikkatini çekiyor. Yabancıların Lion Park olarak tanıdığı Viasea Aslan Park, hergün binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. 

 Aslan Park’a geldiğinizde Beyaz Aslan, Aslan, Sibirya Kaplanı, Vaşak, Kara Panter ve Bengal Kaplanı gibi büyük kedilerin tamamını görmeniz mümkün. Bu ırkların her biri ırka ve yapısal duruma göre ayrı bölümlerde muhafaza edilmektedir.
 
 Irklar içerisinde en fazla ilgiyi ise Beyaz Aslan görmektedir. Bunun sebebi, bu türlerin sayısının dünya üzerinde giderek azalmasıdır.

Aslan Park'ta Bulunan Kediler

        
                Beyaz Aslan                                              Aslan                                             Bengal Kaplanı                                      Karakulak

      
                   Puma                                           Sibirya Kaplanı                                           Vaşak                                             Kara Panter
                                                           
                                                               
                                                                                      Leopar                                                Serval 
                    

 ASLAN PARK'TA YAPILAN ETKİNLİKLER

 
Aslan Park'ta yaşayan kedi ırkının asil üyeleri, her yaştan ve her kesimden birçok insanın ilgisini çekmekte ve ziyaret edilmektedir. Özellikle çocuklar Viase Aslan Park'ta daha  önce görmedikleri birçok farklı ırk ve boyutlardaki kedileri yakından görebilir, unutmayacakları bir deneyim yaşabilirler. İstanbul'da bulunan bu muhteşem eğlence merkezinde dilediğiniz gibi vakit geçirebilir ve büyük kedi ailesinin yaşamlarını yakından görebilirsiniz.


 
Büyük kedilerin tamamı belirli bir düzen içerisinde cam kafeslerin arkasında yer almaktadır. Böylelikle onlar daha ferah bir yaşam alanında bulunurken sizler de onları daha net görebileceksiniz.
 
Park içerisinde büyük kedilerin, belirli yaşa kadar insanlarla yakın olmasına izin veriliyor. Dilerseniz yavru kedileri yakından sevebilir ve besleyebilirsiniz. Yoğun günlerde bazen bu olanaklar sağlanamayabilir. Yavru kedilerin yakın temastan korkmaması için de belirli saatlerde, kişi kapasitesiyle sınırlı olmak şartıyla temasa izin verilmektedir.

 

ASLAN PARK'A ULAŞIM

 
Aslan Park hafta içi ve hafta sonu saat 12:00'da açılarak 20:00'a kadar ziyaretçi kabul etmektedir. Parka ulaşım sağlamak isteyen kişiler Sultanahmet üzerinden T1: BAGCILAR - KABATAS otobüsünü kullanmalı ve buradan Kadıköy' gidiş yaparak, Tuzla Durağından 130 numaralı hatta binip, Şehitler Caddesinde inebilirler.
 
 Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ulaşım sağlayacak kişiler; Nizamiye Durağından E-9 numaralı hatta binerek, Trablus Sokak durağında inmelidir. Buradan, Tersane Köprüsü üzerinden 130 numaralı hatta binip, Şehitler Caddesinde inebilirler.
 
 Atatürk Havalimanı’ndan ulaşım sağlayacak kişiler; Yenikapı metroya binerek, Yenikapı durağında inmelidir. Daha sonra Marmaray nolu metroya binerek, Ayrılık Çeşmesi Durağında inmelidir. Bu durak üzerinden 130 numaralı hatta binip, Şehitler Caddesinde inebilirler.

Aslan Park Videoları